Login
Password
Sources on this Page

> Headlines by Category

 Home / Business / Marketing

You are using the plain HTML view, switch to advanced view for a more complete experience.

Kariyer koçları için online pazaryeri Toptalent.co’da açıldı
1 yıldır yayında olan ve her ay 100 binin üzerinde genç profesyonel, yeni mezun ve öğrencinin ziyaret ettiği yenilikçi kariyer platformu Toptalent.co’da, “Online Coaching” başladı. Kariyer Seçimi, Kariyer Planlama, İş Arama Stratejileri, CV Değerlendirme, Kariyer Soru&Cevap, Görüşmelere Hazırlık konularında ürünlerini oluşturup, fiyatlarını belirleyerek tecrübelerini paylaşmak isteyenler ile iş arama ya da kariyer gelişimleri için destek arayan adayları buluşturuyor. İş hayatında başarı isteyen adaylar Toptalent.co ile hayallerindeki kariyerin inşasına bir adım daha yaklaşabilecek ve kariyerlerine yön verebilecekler.

Kişiye özel bu hizmetler Türkiye’nin her yerinden erişilebilir olacak. Görüşmeler telefon, Skype ile görüntülü konuşma olabileceği gibi aynı şehir içinde birebir yüz yüze de olabilecek. Platformun kurucu ortağı Mehmet Aksu “Böyle bir platformun eksikliğini koçlar ve mentorler uzun zamandır hissediyordu. Oldukça yoğun bir ilgi var. Ayrıca özellikle Anadolu bu hizmetlere oldukça uzak, bu nedenle platformun online olmasının büyük avantajları olacak. Hem tecrübesini paylaşanlar, hem de adaylar açısından.”

Toptalent.co, tamamen kişiye özel kariyer danışmanlığı hizmetleri ile adaylara iş hayatında başarılı olmaları, yeni liderlik becerileri kazanmaları, etkin mülakat teknikleri ile yeni bir işe girmelerinde yardımcı olacak. Platform beyaz yaka profesyonellerin tecrübelerini paylaşarak gelir elde etmelerini de sağlayacak.

Bu yeni hizmet ile ilgili tüm bilgiler toptalent.co/coaching adresinde bulunabilir.
Blogelli.com'dan SEO Amaçlı Link İnşası Eğitimi
Markalara ait video, metin ve resim içerikleri, her gün milyonlarca kişinin ziyaret ettiği popüler yayıncılarda, bloglarda ve sosyal medya hesaplarında yayınlatıp hedef kitleye ulaşmalarını sağlayan bir network olan Blogelli, geçtiğimiz günlerde Ideasoft ile bir iş ortaklığına imza attı.

Blogelli; akıllı e-ticaret yazılımları konusunda Türkiye'nin lider şirketlerinden olan Ideasoft'un başlattığı "E-ticaret çözüm merkezi" hizmetleri kapsmında Ideasoft müşterilerine hizmetler sunacak.

Bu kapsamda Ideasoft müşterilerini bilinçlendirmek ve özellikle SEO konusunda bilgi sahibi olmalarını sağlamak için eğitimler düzenleyen Ideaakademi'nin geçtğimiz hafta gerçekleştirilen "SEO Amaçlı Link İnşaası" eğitimi, Blogelli yönetici ortağı Murat Buyurgan tarafından gerçekleştirildi.

Yoğun ilginin olduğu eğitimin temel amacının e-ticaret sitelerinin Google aramalarında üst sıraya yükselebilmeleri için link inşası strtejilerini nasıl gerçekleştirmeleri gerektiğini anlatmak olduğunu belirten Murat Buyurgan, katılımcılarla etkileşimli bir sunum yaptıklarını söyledi. SEO çalışmalarının e-ticcaret sitelerinde çok büyük önem taşıdığına değinen Murat Buyurgan, backlink konusunun Google sıralamalarında çok büyük rol oynadığını ancak doğru yöntemlerle link inşası yapılması gerektiğini vurguladı.

Halen 3.000'den fazla blog, haber sitesi, portal gibi farklı kategoride dijital yayıncıları networkünde bulunduran Blogelli Network, hem dijital PR hem de SEO çalışmaları için çözümler sunuyor.

SEO ajansları ve SEO danışmanları ile iş ortaklığı yapan Blogelli, backlink çalışmalarını outsource etmek isteyen ajanslar ve firmalar ile çalışıyor.

Blogelli Network hakkında detaylı bilgiye Blogelli.com'dan ulaşabilirsiniz.
Soho Business Center ile “İş”in rengi değişiyor
Gayrimenkul alanında prestijinden ödün vermeyen Atabir İnşaat, Eskişehir’de yükselen yeni yaşam alanı Novacity ile başarısını Avrupa’da kanıtladıktan sonra, yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Eskişehir’i iş dünyasının kalbi yapacak yeni projesi Soho Business Center ile konforun ve teknolojinin bir arada sunulduğu ayrıcalıklı bir ofis konsepti tasarlıyor.

Eskişehir’in yeni cazibe merkezi olan Şahin Bulvarı’nda yer alan Soho Business Center, ayrıcalıklı sosyal donatıları, üst düzey güvenlik hizmeti ve modern mimarisi ile Eskişehir’deki iş dünyasının rengini değiştirmeye hazırlanıyor.

Atabir İnşaat’ın Yönetim Kurulu Üyesi Oktay Atay’ın gelecek dönem projeleri hakkında verdiği bilgiler, Eskişehir’in inşaat sektöründe yeni bir dönemin başladığını gösteriyor.

Atabir İnşaat olarak 2015 yılı gayrimenkul sektörü sizin açınızdan nasıl geçti? 2001 yılından bu güne dek yaşamı odak noktası alarak başladığımız yapı çalışmaları, 2015 yılı itibariyle sadece Eskişehir değil, ulusal ve uluslararası alanda da başarısını kanıtladı. Özellikle Novacity projemizin Avrupa Gayrimenkul Ödülleri’ne layık görülmesi, yatırımlarımıza olan inancımızı bir kez daha haklı çıkardı. Atabir İnşaat ailesi olarak, hayata geçirdiğimiz projelerin bu şehre yakışması için çabalıyoruz. Bunun için de özellikle şehrin yeni yaşam alanı olan Eski Fabrikalar Bölgesi’ne ayrıcalıklı yapılar inşa ediyoruz.

Yeni projeniz Soho Business Center ile Eskişehir’e sunacağınız ayrıcalıklar nelerdir? Eskişehir’in en canlı bölgesinde inşası devam eden projemiz, hayatın gündelik enerjisine daima şahit olan otel, alışveriş merkezi ve şehir belediyesi binalarının hemen yanı başında yer alıyor. Özellikle şehrin iş dünyasını merkez aldığımız Soho Business Center’da ayrıcalıklı ofis yaşamı konseptini hedef alıyoruz. Kompleks bir binada tekli ve çoklu daireler olarak tasarladığımız iş alanlarında teknoloji donanımını en üst seviyede tutuyoruz. Soho Business Center’ın içinde yer alan toplantı salonları, açık/kapalı otoparkı ve güvenlik sistemleri ile şehir merkezinde iş dünyasına yer açıyoruz.

Soho Business Center ile iş yaşamına yönelik yaptığınız bu yatırım planının temel amacı nedir? Son dönemde iş yeri ruhsatı konusunda gerçekleşen yeni yasal düzenlemeler Soho projesinin odak noktasını belirlemiş oldu. Özellikle mesken tapulu binaların iş yeri olarak usülsüz kullanımını önlemek adına yapılan girişimlere Soho Business Center ile destek sağlamayı hedefliyoruz. İş dünyasının profesyonelliği ve prestiji gereği, ofis yaşamının özel bir bölgede konumlanması gerektiğini önemsiyoruz. İş yeri ruhsatı konusundaki yasal düzenlemeleri baz alarak bu kapsamda Soho Business için gerekli olan tüm iskan ve imar şartlarını tamamladık. Bünyemizde yer alacak ulusal ve uluslararası şirketlere de bu konuda yardımcı olmak temel amacımızdır.

Atabir İnşaat’ın iş yaşamına yeni soluk getirecek projesi Soho Business Center, ayrıcalıklı ofis olanakları ile şimdiden iş hayatının gündemini belirliyor. Tüm detaylarıyla Eskişehir’in merkezinde yükselen proje, yatırımcılarını iş dünyasının kalbine davet ediyor.
Türkiye’nin öğrenci ve yeni mezun kariyer platformu Toptalent.co üyelerine birçok fırsat sunuyor
Üniversite sayısının 200’e yaklaşması ile ülkemizde, her yıl üniversiteden mezun olup iş hayatına atılan öğrenci ve yeni mezun sayısında ciddi artış var. İş hayatına atılmadan önce yeteneklerin deneyim kazanması amacıyla, iş hayatıyla kampus arasında köprü olan toptalent.co iş hayatına iyi bir başlangıç için birçok fırsat sunuyor. Üniversite öğrencileri ve yeni mezunların kariyerlerine iyi bir başlangıç yapmaları için ihtiyacı olan her şey artık onlara ait tek bir platformda.

Sadece üniversite öğrencileri ve yeni mezun üyeleri kabul eden toptalent.co, staj ve iş ilanları, online case yarışmaları, networking buluşmaları, yetenek programları, zengin içerikler ve etkinlikler ile yenilikçi birçok fırsat sunuyor. Üyeliğin tamamen ücretsiz olduğu platform öğrenciler arasında her geçen gün popülerliğini artırırken, 7 ay gibi kısa süre içerisinde 10.000’in üzerinde üyeye ulaştı. Platforma üyelik ücretsiz. Hiçbir sınırlama yok. Üniversite öğrencisi veya en geç son 2 yıl içinde üniversiten mezun olmak yeterli. Şu anda 140 üzerinden üniversite ve 170’ten fazla bölümden öğrenci platforma üye olmuş durumda.

Toptalent.co kurucu ortağı Mehmet Aksu üniversite ile iş hayatındaki dil farklılığına işaret ederek “Toptalent.co içinde üniversite öğrencilerini iş hayatına hazırlayacak birçok fırsat bulunuyor. En büyük sorunlardan bir tanesi yeni mezun bir öğrenciden tecrübe beklenmesi. Biz bu sorunu çözmek için öğrencilere deneyim kazandıracak case yarışmaları, yetenek programları ve stajları sunuyoruz. Diğer konu ise çevre faktörü. İş hayatından çevresi olan adaylar ilk işlerini daha hızlı buluyorlar. Profesyonel hayatlarına daha iyi şirketlerde başlıyorlar. Bu nedenle biz de toptalent.co üzerinden büyük şirketlerle öğrencileri bir araya getiren birçok networking buluşması gerçekleştiriyoruz. Adaylara özel seçilmiş tecrübe aranmayan iş ve staj ilanlarını yayınlıyoruz. Bunun yanı sıra öğrencileri iş hayatına ısındırmak için, iş hayatıyla ilgili haberleri onlara ilk elden ulaştırıyoruz. Platformda P&G, Unilever, Garanti Bankası gibi birçok büyük şirketin fırsatları yer alıyor.”

“Sırf doğru bir platformla bir araya gelemediği için doğru işte olmayan veya doğru adayı bulamayan şirket sayısını minimuma indirmeyi hedefliyoruz” diyen Mehmet Aksu “daha öğrenciler yapacak çok şeyimiz var, bu sadece bir başlangıç. En sevilen kariyer platformu olmak için yılmadan çalışacağız” dedi.
Sıradışı Digital, 50 yıllık serüvenin yol arkadaşı oldu
Bu sektörde 50 yılını dolduran, gıda, ticaret ve dağıtımdan, konaklama, lojistik, seracılık, emlak- inşaat ve eğlenceye kadar çeşitli alanlarda faaliyet gösteren Özlem Grup’un dijital PR ve kurumsal iletişim çalışmaları artık Sıradışı Digital tarafından yürütülüyor.

Vizyonu, yenilik, değişim ve gelişimle sürdürülebilir başarıyı yakalamak ve güçlü ekipler oluşturarak, etkin ve akıcı süreçler yaratmak, esnek ve kalıcı çözümler üretmek olan Özlem Grup bu vizyonunu dijital dünyada da hayata geçiriyor. Sıradışı Digital tarafından Özlem Grup’a kurumsal kimliğine uygun yeni bir web sitesi ve 50. Yıl logosu tasarlandı. Aynı zamanda 50. yıla özel videolar ve sosyal medya konseptleri de dijital gelişim sürecinde yer alıyor. 50 yıllık nostaljik bir emek serüveni, dijital dünyada yeniden hayat buluyor ve “bu50yıllıkberaberlik” hashtagi altında yürütülen sosyal medya konsepti yoğun ilgi görüyor.

Ayrıntılı bilgi için www.ozlemgrup.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.
İş hayatında zirveyi hedefleyenlerin yeri Toptalent.co
Türkiye’nin Online Öğrenci ve Yeni Mezun Kariyer Platformu toptalent.co 100’ün üzerinde üniversiteden, 140 farklı bölümden ayda 100 binin üzerinde öğrenci ve yeni mezunu ağırlıyor. Üniversite öğrencileri ve yeni mezunlar ile şirketler arasında bir köprü olan toptalent.co en iyi yetenekleri kendisine çekmeye devam ediyor. Sadece üniversite öğrencileri ve yeni mezunlar için networking buluşmaları, yetenek programları, staj ve iş ilanları, etkinlikler ve kariyer tavsiyeleri içeren toptalent.co yeteneklerin gelişimi için yenilikçi birçok fırsat sunuyor. Toptalent.co aylık 100 bin tekil ziyaret sayısı ile Türkiye’nin en büyük online öğrenci ve yeni mezun kariyer platformu.

Platformdaki üniversite öğrencileri kariyerleri konusunda en ilgili öğrencilerden oluşuyor. Toptalent.co’da üye sayısında ilk sırada Boğaziçi üniversitesi yer alıyor. Boğaziçi Üniversite’sini sırasıyla Ortadoğu Teknik, İstanbul Teknik, Yıldız Teknik, İstanbul, Bilkent, Koç, Sabancı, Marmara ve Özyeğin Üniversitesi öğrencileri takip ediyor.

Platformda en çok yer alan ilk 5 bölüm Endüstri Mühendisliği, İktisat, İşletme, Makina ve Bilgisayar Mühendisliği. Öğrenci ve yeni mezunlar en çok “Geleceğin Meslekleri” ve “İş Hayatında İhtiyaçları Olacak Yetenekler” gibi iş dünyasında gelecekle ilgili konuları öğrenmek istiyorlar.

Şirketler toptalent.co üzerinden yeni mezun işe alım programlarını (MT – Management Trainee) ve Yetenek Programlarını duyurabiliyor. Aynı zamanda şirket haberleri, video, testimonial gibi iş hayatından haberler ve içerikler paylaşarak şirketlerini anlatabiliyorlar. İşe alımlar için klasik ilanların dışında networking buluşmalarını kullanan şirketler bu sayede ilgili yetenekleri şirketlerine kazandırıyorlar.

Bugüne kadar P&G, Unilever, Garanti, Yap Kredi, Eczacıbaşı, Bosch, LC Waikiki gibi çok uluslu ve bir çok yerel şirketle çalışan toptalent.co her geçen gün daha çok fırsat sunuyor. Şirketler toptalent.co’da etkin bir şekilde işveren markası iletişimi yaparken öğrenci ve yeni mezunların iş hayatı ile ilgili farkındalıklarının artmasını sağlıyorlar.
İnsana değer veren şirketler yetenekleri çekiyor
18-23 yaş arası %51’i Kadın, %49’u Erkek üniversite öğrencisi ve yeni mezunu kapsayan Türkiye genelinde gerçekleştirilen araştırma ile öğrenci ve yeni mezunların iş dünyasından ve şirketlerden beklentileri, kariyerleri ile ilgili endişeleri ve yeteneklerin çalışmak istediği ideal şirket tanımları ortaya koyuldu. Araştırmada öne çıkan bulgular şu şekilde:

Üniversiteden sonra herhangi bir iş edinmek konusunda öğrenci ve yeni mezunların %71’i olumlu düşünüyor. Ancak katılımcıların %73’ü ekonominin gidişatı hakkında olumsuzlar. Herhangi bir iş bulmak konusunda öğrenciler ekonomideki olumsuz gidişe rağmen kendilerine oldukça güveniyorlar. İdeal şirket tanımına yaklaştıkça endişe de artıyor. Katılımcıların %33’ü öğrenci ve yeni mezunlara sunulan işlerle ilgili en çok “kriterlerin yüksekliğinden” endişe ediyor. Yeni mezunların %30’u kariyerlerini planlarken spesifik bir sektör, endüstri ve konuma odaklanmış durumda. İnsan kaynakları profesyonellerine yetenekli adayları çekmekte de yön gösteren araştırmada, katılımcıların %51’ i ideal işverenin “Gelişimi destekleyen ve insana değer veren bir kültüre sahip olması” gerektiğini söylüyor. İdeal işveren tanımında “şirketin kadın erkek eşitliğine önem vermesi ve arkadaşça bir iş ortamına sahip olması” ikinci sırada yer alıyor. Öğrenci ve yeni mezunlar en çok insan değer veren, eşitlikçi şirketlerde çalışmak istiyorlar.

Katılımcıların %93 okul bitmeden nasıl bir işe başvuracağı konusunda düşünmeye başlıyor. Bu nedenle yetenek kazanmak isteyen şirketler için yeteneklere erken yıllarda dokunmak, özellikle adayların ideal şirket tanımlarında yer alan insancıl şirket olma yönünde kendilerini geliştirmeleri önemli hale geliyor.

Araştırma adayların iş arama sürecine de ışık tutuyor. Adaylar artık iş arama sürecinde sadece başarılı olduğu derslere veya pozisyonların kendilerine sunduklarına bakmıyorlar. İlgi alanlarının içindeki işlere daha sıcak bakıyorlar. Nasıl bir kariyer yolu çizeceğine karar vermekte en etkili olan faktör olarak %32’si “ilgi alanı” olarak cevap veriyor.

Araştırma sonuçları iş dünyasındaki rekabet ve maddi fayda odaklı yükselme ve çalışma modellerini, insancıl, daha çok ilgi alanına odaklı ve işbirlikçi çalışma ortamına bırakmaya zorluyor.

Araştırmayı gerçekleştiren Türkiye’nin Öğrenci ve Yeni Mezun Online Kariyer Platformu toptalent.co 100’ün üzerinde üniversiteden, 140 farklı bölümden ayda 100 binin üzerinde öğrenci ve yeni mezunu ağırlıyor ve iş, staj, iş hayatından çevre edinme ve rehberlik fırsatı sunuyor.
Blogelli, Webrazzi E-ticaret’16 Konferansı’nın destekçileri arasında yer alıyor
Türkiyede’ki dijital yayıncıların iletişim, trafik ve SEO amaçlı teknik verilerinin yer aldığı Blogelli, Webrazzi E-ticaret’16 Konfenası’nın destekçileri arasında yer aldı.

Her yıl Webrazzi tarafından gerçekleştirilen etkinliklerin en önemlilerinden biri olan Webrazzi E-ticaret’16 Konferansı, 9 Mart Çarşamba günü Point Hotel Barbaros’ta gerçekleşecek. E-ticaret sektörünün tüm gün boyunca enine boyuna inceleneceği etkinlikte, e-ticaret siteleri için servis sağlayıcılar, reklam çözümleri, UX/UI trendleri ve tedarik şirketleri bir araya gelecek.

Çok yakında Blogelli’nin veritabanında yer alan 5.000’den fazla dijital yayıncının iletişim bilgilerine, reklam, arama motoru optimizasyonu, sosyal medya ve PR çalışmaları için gerekli teknik verilerine ulaşılabilecek şekilde Blogelli Kurumsal Üyelik modelini hayata geçireceklerini belirten Murat Buyurgan şunları söyledi;

“Content Marketing, Sponsor İçerikler ve SEO gibi marka çalışmaları için uygun haber sitelerine ve bloglara ihtiyaç duyulmakta. Bu mecra kimi zaman tematik blog, kimi zaman takipçi sayısı yüksek bir sosyal medya hesabı, kimi zaman yüksek trafikli bir haber sitesi, kimi zaman ise yerel bir haber sitesi olarak karşımıza çıkıyor. Blogelli’de Türkiye’deki tüm yayıncıların verilerini bir araya getiriyor, müşterilerimize sunduğumuz bu bilgiler ile müşteri ihtiyaçlarına uygun medya satınalma hizmetleri sunuyoruz. Yakın zamanda hizmetlerimizin bir çoğunu online satın alınabilecek şekilde sunmaya başlayacağız. Özellikle küçük bütçeli firmaların ve startupların bu hizmetimizden oldukça fayda sağlayacağını düşünüyoruz. E-ticaret sektörü Blogelli hizmetlerinden en fazla fayda sağlayacak sektörlerin başında yer alıyor. Bu anlamda Webrazzi E-ticaret’16 Konferansının destekçileri arasında yer almaktan memnunuz.”

Sponsor içerik ve arama motoru optimizasyonu çalışması yapmak isteyen şirketlere geniş bir yayıncı yelpazesi sunan Blogelli hakkında bilgiye http://www.blogelli.com/adresinden ulaşılabilir.
Sıradışı Digital, gayrimenkul sektöründe dijital gelişim faaliyetlerini değerlendiriyor
Türkiye genelinde bir çok inşaat firmasının dijital ajansı olan Sıradışı Digital, emlak sektöründeki analizleri de yakından takip ediyor.

Sıradışı Digital tarafından hazırlanan video infografikle Hurriyetemlak.com’un Emlak Endeksi raporunu açıklayan dijital ajans, Türkiye’nin beş büyük kentindeki konut fiyatlarını değerlendiriyor. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Eskişehir olmak üzere satılık ve kiralık daire fiyatlarını açıklayan çalışma, inşaat sektöründeki büyümeye ve gelişmeye de ışık tutuyor.

Sıradışı Digital’in sunduğu veriler baz alındığında; Türkiye’deki satılık konutların metrekare fiyatı ortalama olarak 2,298 TL olarak belirleniyor. Kiralık konutlarda ise metrekare fiyatı 15 TL civarında ele alınıyor. İstanbul’da 3.353 TL, Ankara’da 1.544 TL, İzmir’de 2.000 TL’ye yükselen satılık evlerin metrekare fiyatları, Bursa’da 1.333 TL ve Eskişehir’de 1.421 TL olarak istikrarını sürdürüyor. Ev sahibi olmak isteyenlerin yanı sıra kiracılara da değerli bilgiler sunan Eylül ayı Emlak Endeksi kiralık ev için şehir değiştirecekleri de yakından ilgilendiriyor. Kiralık konut fiyatlarındaki ortalama rakamlar ise şöyle: İstanbul 21 TL/m2, Ankara 9 TL/ m2, İzmir 10 TL/ m2, Bursa 7 TL/ m2 ve Eskişehir 8 TL/ m2.

Gayrimenkul sektörü için dijital çözümler geliştiren Sıradışı Digital hazırladığı video içerik ile son bir ayda emlak sektöründe yükselişe geçen ilçeleri de takip edebilirsiniz. Eylül ayı Emlak Endeksi videosuna göre İstanbul’da en çok talep gören ilçeler; Bağcılar %7.0, Gaziosmanpaşa %5.8 ve Adalar %5,6, Ankara’da; Gölbaşı %3.5, Pursaklar %2.1 ve Keçiören %1,4; İzmir’de; Foça %5.7, Dikili %4.6, Urla %3.5; Bursa’da Osmangazi %6.5; Eskişehir’de Odunpazarı %2,2 oranıyla yükselişine devam ediyor.

Konut sektöründe ilgi çeken çalışmalarla tüm Türkiye’de gayrimenkul firmalarına hizmet sunan Sıradışı Digital, konut sektöründeki yenilikleri paylaşmaya devam ederken aynı zamanda emlak sektöründeki pazarlama faaliyetlerini de canlandırıyor. Sıradışı Digital imzası taşıyan video infografiği buradan izleyebilir, ajansın diğer çalışmalarına web sitesi ve sosyal medya hesapları üzerinden ulaşabilirsiniz.
Post Selected Items to:

Showing 10 items of about 28000

home  •   advertising  •   terms of service  •   privacy  •   about us  •   contact us  •   press release design by Popshop •   © 1999-2017 NewsKnowledge