Login
Password
Sources on this Page

> Headlines by Category

 Home / Industries

 Metals
 
 Services
 
 Trade
 
 Materials
 
 Film
 
 Aviation
 
 Chemicals
 
 Health
 
 IT
 
 Oil
 
 Telecom
 
 Transport
 
 Gambling
 
 Biotech
 
 Energy
 
 High Tech
 
 Jewelry
 
 Parking
 
 Retail
 
 Tourism
 

You are using the plain HTML view, switch to advanced view for a more complete experience.

Lezzet, müzik ve eğlence The Marmara’da
Yeni Yılı The Marmara Taksim’de Karşılayın

Taksim otelleri arasında bulunan The Marmara Taksim, 2016’nın ilk ve en güzel günlerinde otelde konaklayacak misafirlerine, iki farklı alternatif sunuyor. Tek gecelik paket kapsamında; sadece 31 Aralık’ta konaklamayı arzu eden misafirlerini Tuti Restaurant’ta, hünerli şeflerin imzasını taşıyan yeni yıl akşam büfesi ile karşılıyor. İki kişilik pakette misafirlere ayrıca, yarım saatlik dinlendirici bir masaj ile The Marmara Chocolate Shop’tan bir kutu el yapımı çikolata hediye ediliyor. Konuklar, The Marmara’nın şehir manzaralı konforlu odalarında geçirdikleri gece sonrasında yılın ilk sabahında, geleneksel ve modern tatları buluşturan bir kahvaltı büfesinde ağırlanıyor.

The Marmara Pera’da 80’ler 90’lar Partisi

The Marmara Pera hazırladığı yeni yıl paketinde konuklarını, lezzet şölenine dönüşecek yılbaşı yemeği ile birlikte konsept bir partiye davet ediyor. Zengin gala yemeği menüsünde konuklara, ana yemek olarak kuzu tandır; yan lezzetlerde ise paçanga böreği, bohça mantısı, katmer tatlısı gibi tatlar sunuluyor. Yemek sonrasında konuklar, limitsiz yerli içki eşliğinde 80’ler ve 90’lar partisinde ağırlanıyor. 2016’nın ilk gününde ise konukları, huzur ve tazelikle 13.30’a kadar devam edecek doyurucu bir kahvaltı bekliyor.

Yeni Yıla Geri Sayım The Marmara Bodrum'da

Yeni yıla nasıl girilirse öyle geçer diye düşünen The Marmara, hem eğlence hem dinlence isteyenleri Bodrum'a davet ediyor. Bodrum otelleri arasında merkezi konumu ile ön plana çıkan The Marmara Bodrum'un hazırladığı özel yılbaşı paketiyle 2016, havai fişekler ve şampanya eşliğinde büyük bir kutlamayla karşılanıyor. Yeni yılın ilk günü ise gün boyu süren huzur sözü veriliyor.

The Marmara Antalya’da Sınırsız Eğlence

The Marmara Antalya, Yılbaşı gecesinde misafirlerini hem geleneksel hem modern motiflerle zenginleştirilmiş özel paketiyle karşılıyor. Kokteyl ve gala yemeğiyle başlayıp oryantal şov ve DJ performanslarına uzanan gecede, eğlencenin en renkli hali Antalyalıları bekliyor.
Минипивоварни :: RE: Stare misto. Біла Церква
Автор: Grigorets
Добавлено: Вт Янв 24, 2017 11:30 pm (GMT 2)
Тема Ответов: 3

Заезжал сегодня, на дверях вывеска-кафе не работает.
EPA Freezes Grants, Tells Employees Not To Talk About It, Sources Say
WASHINGTON ― The Environmental Protection Agency has frozen its grant programs, according to sources there. EPA staff has been instructed to freeze all its grants ― an extensive program that includes funding for research, redevelopment of former industrial sites, air quality monitoring and education, among other things ― and told not to discuss this order with anyone outside the agency, according to a Hill source with knowledge of the situation.
Swiss probe reveals 3 Panamanian accounts in Odebrecht case
An ongoing investigation has showed that Odebrecht used a subsidiary to open three Panamanian bank accounts to distribute US$59mn in bribes to public officials.
Güneydoğu’ya bahar gelmiş
Jolly Tur Kültür Turları Müdürü Kerem Gökçe, işi gereği Türkiye'yi karış karış geziyor. Gökçe'ye göre ilkbaharda Güneydoğu Bölgesi'ne gitmenin tam zamanı. Tarihin ilk izlerine, dinlerin doğuşuna, Fırat'la Dicle'nin aşkının sırrına, Nemrut'un görkemine, Hz. İbrahim'in çilesine yakından tanıklık etmek için...

Güneydoğu Bölgesi'ni keşfetmeye Antakya'dan başlayabilirsiniz. Havayolu veya karayolu ile bölgeye ulaşımın çok rahat olduğunu göreceksiniz. Kuruluşu çok eskilere dayanan Orontes (Asi) Nehri'nin ikiye ayırdığı şehri gezmeye eski sokaklardan başlamalısınız. Antakya'da tüm din ve mezheplerden insanlar ve onlara ait izler taşıyan eserler var. Hac merkezlerinden biri kabul edilen ve Hıristiyanların bu ismi ilk aldıkları yer olduğu kabul edilen St. Pierre Kilisesi'nin yanı sıra günümüzde de ibadetin devam ettiği Ortodoks ve Katolik kiliseleri görülmeye değer mekanlar. Habib Neccar Camii ise hoşgörü kentinin bir diğer sembolü. Dünyanın ikinci büyük mozaik müzesi olarak kabul edilen Antakya Arkeoloji Müzesi'nde mitolojideki tanrı ve tanrıçalarla birlikte çeşitli kahramanlık ve aşk öykülerinin tasvir edildiği eserlerle karşılaşacaksınız. Buradaki geziden sonra müzenin tam karşısında bulunan ve bir zamanlar Hatay'ın meclis binası olarak kullanılan yapıyı fotoğraflamalısınız. Antakya, tarihi eserleri kadar yemekleriyle de meşhur bir kent. Özellikle Harbiye'deki restoranlarda birbirinden leziz mezeleri, tuzda pişirilmiş tavuk kebabı ve tabii ki başka hiçbir yerde bulamayacağınız künefeyi tattıktan sonra kahvenizi isterseniz kentteki butik otellerde veya Antakya şehir otellerinde içebilirsiniz.

Nefis Lezzetleriyle Gaziantep
Sabah bölgeye has kahvaltınızı yaptıktan sonra yolculuğunuzun yönü Gaziantep'i göstermeli. Kurtuluş mücadelemizde haklı bir yere sahip kenti gezmeye kalesinden başlayın. Kenti tepeden seyrederken aynı zamanda kendi güzergâhınızı da seçin. Ama, güzergâhınız hangisi olursa olsun bakırcıları, sedefçileri, baharatçıları, çeyizlik Antep işi satan dükkanları, tarihi çarşıları mutlaka fotoğraflayın. Objektifinizi mutlaka Tuzhanı, Şırahanı, Yemişhanı, kiliseler ve eski Antep evlerine çevirin. Tahmis Kahvesi'nde yorgunluk kahvesi söyleyin. Zeugma mozaiklerinin sergilendiği müzeyi gezmeyi ihmal etmeyin. Gaziantep, aynı zamanda bir lezzetli yemekler şehri. Hatta bir yemek müzesi bile var. Güneydoğu mutfağının en iyi örneklerine rastlayacağınız kentlerden biridir Antep. Restorasyonu başarıyla tamamlanan ve yöresel lezzetlerin en güzel örneklerini bulabileceğiniz Yemişhan'da öğle yemeğinizi alabilirsiniz. Yuvalama, buharda pişirilmiş özel pazı dolması, leziz mezeleri yedikten sonra sıra kebaba gelecek.. Özellikle de yenidünya kebabı.. Bölgenin en iyi ustalarının yaptığı havuç dilimi baklavasını tatmayı ihmal etmeyin. Tarihin ve lezzetin koridorlarında yaptığınız bu geziden sonra konaklamak için eski bir Antep evine ya da bölgenin misafirperverliğini hissedebileceğiniz bir otele geçebilirsiniz. Sabah kahvaltısını katmerle süsledikten sonra Nizip, Birecik üzerinden Halfeti'ye gidin. Halfeti kayıp ve tarifi olmayan aşkların topraklarıdır. GAP projesi kapsamında bir bölümü sular altında kalan ilçede mutlaka tekne turu yapın. Bu tur, size Rumkale'nin ihtişamını tümüyle hissettirecek.

Sabrın Sınandığı Şehir, Urfa
Buradan sonraki ziyaret yeriniz ise peygamberler şehri Urfa olmalı. Hz. İbrahim'in ateşe atıldığına inanılan Balıklı Göl, Ulu Camii, Rızvaniye Camii ve Hz. Eyüp peygamberin sabrının sınandığı makam, mutlaka görmeniz gereken yerler arasında olmalı. Tarihi Urfa sokakları, çarşıları ve Gümrükhan gezisinden sonra tarihi, Adem ile Havva'ya kadar uzanan konik çatı evleri ile ünlü Harran'a doğru devam edin. Konaklamada tercihiniz şehir merkezinden yana olmalı. Sabah erken saatlerde kalkıp Urfalılarla birlikte kahvaltı niyetine ciğer yiyebilirsiniz.

Gündüz Seyranlık, Gece Gerdanlık: Mardin
Artık Mezopotamya'ya yaklaştınız. İnsanlık tarihinin, dinlerin ve aşkların yerleşimi Mezopotamya... Viranşehir, Kızıltepe üzerinden Nusaybin'e ulaşacaksınız. Büyük İskender'in ordusunu sakladığı kent, Süryanilerin ilk manastırı, Suriye sınırı ve dönerken Anadolu'da Perslerden kalan en görkemli kentlerden olan Dara göreceğiniz yerler arasında. Bu kadar geziden sonra öğle yemeğini Mardin'in meşhur kaburga dolması ile süsleyin. Tabii ki Kaburgacı Selim Amca'da. Yemekten sonra gündüz seyranlık, gece gerdanlık olarak tasvir edilen Mardin'i gezmeye başlayın. Abbaraları, Kırklar Kilisesi'ni, Ulu Cami'yi, Zinciriye ve Kassımiye Medreseleri'ni mutlaka gezin. Ama, yanınızdaki rehberiniz mümkünse Mardinli bir çocuk olsun. Sonrasında kendinizi Mardin'in ara sokaklarında Kürt, Türk, Süryani ya da Arap bir ailenin evine davet edilmiş ve mırranızı içerken bulacaksınız. Konaklama için kendinize Midyat'ı seçin. Midyat'ta yakınlarınıza telkâri ustalarının elinden çıkmış sanat eserleri alın. Şarap içiyorsanız mutlaka Süryani Şarabı'nın tadına bakın.

İhtişamlı Surlarıyla Diyarbakır
Silvan üzerinden yolunuza devam ettiğinizde ihtişamlı surları ve Kırklar Dağı ile Diyarbakır karşılayacak sizi. Kente Mardin Kapı'dan girdiğinizde sırasıyla Keçi Burcu, Deliller Han, Zinciriye Medresesi ve Ulu Camii'ni görün. Gezi boyunca karşınıza çıkacak evler sizi çok etkileyecek. Fakat, farklı yapı malzemeleri ile dikkat çeken Diyarbakır evlerine güzel bir örnek olan Cahit Sıtkı Tarancı Evi'ne mutlaka özel bir zaman ayırın. Akşam yemeği için seçiminiz ya Dağ Kapı'da ciğer yemek ya da Gazi Köşkü olsun. Konaklama için şehir otellerini kullanabilirsiniz. Sabah erken kalkıp Siverek'e varıp Atatürk Barajı'nı feribotla geçerek Kahta'ya ulaşabilirsiniz. Kahta'da yemek yedikten sonra minibüslerle Kommagene Krallığı'nın izlerini sürmeye başlayabilirsiniz. Karakuş Tümülüsü, Cendere köprüsü, Arsemia gezilerinden sonra Doğu Torosların en yüksek noktasında; Nemrut Dağı'nda yapılmış olan Kommagene Kralı Antiokos ve tanrıların heybetli sessizliği eşliğinde gün batımını seyredip otelinize dönebilirsiniz. Geziniz boyunca Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin sırlarına vakıf olup insanların misafirperverliğini yüreğinizde hissedeceksiniz.

Sular Altında Kalacak Görkem, Hasankeyf
Kahvaltı sonrasında yakında sular altında kalacak olan Hasankeyf'e ulaştığınızda yüzlerce mağara evi, görkemli coğrafyası ve Dicle'nin güzelliği ile karşılaşacaksınız. Dicle Nehri kıyısında kurulmuş tahtlarda yiyeceğiniz şabut balığının lezzetine inanamayacaksınız. Yemek sonrası yolunuza devam ederken bölgenin en ünlü köprüsü Malabadi Köprüsü'nü göreceksiniz. Yapımı günümüz teknolojisi için bile zor olan bu köprünün etrafında gördüğünüz çocuklar sizi Malabadi Köprüsü'nün şarkısı ile uğurlayacak. Jolly Tur uçaklı GAP turlarını tercih edebilirsiniz.
Setur’dan son dakika tatil fırsatları
Bu yıl 17 Temmuz’da başlayıp 3 gün sürecek olan Şeker Bayramı’nı evde geçirmek yerine güzel bir tatil ile taçlandırabilirsiniz. Bayramda kendinizi ödüllendirip rüya gibi bir tatil düşlüyorsanız, sizin için 3 güzel yurt içi otelini bir araya getirdik. Hesaplı bir yaz tatili için şimdiden yerinizi ayırtmanızda fayda var. Setur’un son dakika tatil fırsatları ile birbirinden güzel otellerde %30’a varan indirimlerle konaklama şansını yakalayabilirsiniz. Setur’un cazip kampanyası sayesinde bayramınız daha da tatlı geçecek.

Limak Lara De Luxe Hotel
Antalya'nın doğal güzellikleri içerisinde Uzakdoğu konseptinde hazırlanmış Limak Lara De Luxe, mimarisiyle olduğu kadar geniş imkanlarıyla etkileyen muazzam bir otel. Uzak Doğu'nun egzotik ortamını, Japon konsepti ile Antalya'ya taşıyan Limak Lara’da bu bayram harika bir tatil yapabilirsiniz.

Antalya Lara mevkiinde yer alan tesis, Antalya şehir merkezine 25 km., Antalya havalimanına 15 km. uzaklıkta konumlanıyor. Denize sıfır mesafede, 50.000 m2 alan üzerine kurulu tesisin modern tasarımlı ve donanımlı 441 odasında konfor ve şıklığı bir arada bulmak mümkün. Ultra her şey dahil konseptiyle hizmet veren tesiste, dünya mutfağının en güzel lezzetlerinin yanı sıra, gün boyu süren leziz ikramlarla mükemmel bir yemek deneyimi yaşıyorsunuz.

100 m. uzunluğunda özel plajı, 1 adet kapalı yüzme havuzu, 3 adet açık yüzme havuzu, 2 adet çocuk havuzu, 9 bantlı aquaparka sahip tesiste benzersiz bir havuz ve deniz keyfi sizi bekliyor. Ayrıca otelde engelli misafirlerin havuz ve plaja ulaşımları asansör ile sağlanabiliyor.

Otelde yer alan çeşitli aktiviteler sayesinde sıkılmanız söz konusu değil. Aerobik, bilardo, masa tenisi, bowling, jet ski, plaj voleybolu, banana gibi alternatifleri deneyerek eğlenceli anlar yaşayabilirsiniz. Dilerseniz Sauna, hamam, buhar banyosu, özel masaj imkanının bulunduğu otelin Spa merkezinde rahatlayıp ruhunuzu dinlendirebilirsiniz.

Club Phaselis Tatil Köyü, Kemer - Göynük
Türkiye’nin en güzel tatil beldelerinden Antalya'nın Kemer ilçesinde bulunan Club Phaselis Tatil Köyü, kum plajları ve dinlenme alanlarıyla sizleri keyifli bir tatile davet ediyor. Kemer Göynük Mevkiinde yer alan, 60.000m2 alan üzerine kurulu, 299 odalı tesis, şehir merkezine 40 km., Kemer'e 5km., havaalanına 45 km. mesafede konumlanıyor. Denize sıfır mesafede olan otel, 700 m uzunluğunda plaj, açık yüzme havuzu ve çocuk havuzuna sahip. Ultra herşey dahil sistemiyle hizmet veren otelde gün boyunca leziz ikramlar sizi bekliyor. Türk ve Çin mutfağının yanı sıra deniz mahsulleri sunan A la Carte restoranlarında muazzam bir ziyafetin tadına varabilirsiniz.

Gündüzleri rüzgar sörfü, plaj voleybolu, banana, su kayağı gibi aktivitelerle keyifli anlar yaşarken, akşamları düzenlenen canlı müzik, karaoke, tema akşamları, gala gecesi (özel gösteri ve şovlar), misafir şovları, sürpriz gece şovları gibi etkinliklerle eğlenceli dakikalar geçirebilirsiniz.

Otelin Spa merkezi ise tüm yılın yorgunluğunu atmak için ideal. Spa’da bulunan sauna, Türk hamamı, termal havuz, özel masaj seçeneklerinden yararlanarak rahatlayabilir ve ruhunuzu dinlendirebilirsiniz.

Kaya Artemis Resort & Casino, Kıbrıs - Bafra
Tarihi Artemis tapınağının bir benzeri olan mimarisi, eşsiz kumsalı, 3000 m2’lik Las Vegas tarzı Casinosu, havuzları, spa ve güzellik salonları, toplantı salonları ve diğer tüm cazibe noktaları ile Kaya Artemis hayalinizin ötesinde bir tatil sunar. Bafra turizm merkezi İskele mevkiinde yer alan, 165.000m2 alan üzerine kurulu tesis Gazi Mağusa şehir merkezine 35km., Ercan Havalimanına 75km. mesafede bulunuyor. Tam pansiyon plus konseptiyle hizmet veren otel, modern ve şık 726 odasıyla konforlu bir dinlenme sağlıyor. Denize sıfır konumda olan tesis 200m. Kum plajı ve 180m. Uzunluğunda iskelesiyle tatilcilere eşsiz bir deniz keyfi yaşatıyor. 2 adet kapalı çocuk ve yetişkin yüzme havuzları ile de havuz düşkünlerini tatmin ediyor.

Otelde gün boyu devam eden animasyon ve etkinlikler keyifli anlar yaşamanız için ideal. Basketbol, bilardo, masa tenisi, plaj voleybolu, canlı müzik, jet ski, sinema gibi pek çok aktivite ile eğlenceli bir tatil sizi bekliyor.

Çocuklarınızı özel olarak düşünen Kaya Artemis Resort, 04-12 yaş arası çocuklar için hazırlanmış Pandora mini club ve mini disko ile onlara mutlu anlar geçirtiyor. Çocuklarınız Efes bölümünde bulunan 2 adet su kaydırağı ve Agora'daki 1 adet kapalı çocuk havuzunda serinleyip oyunlar oynayarak keyifli vakitler geçirebilir.
Unutulmaz bir Antalya tatili için 5 rota
Bu yaz yılın yorgunluğunu üzerinizden atıp kafa dinleyeceğiniz, aynı zamanda eğlenceli ve keyifli anlar yaşayacağınız bir tatil arzu ediyorsanız Antalya güzel bir seçim olabilir. Sizler için Akdeniz’in göz bebeği Antalya’nın en gözde tatil beldelerini bir araya getirdik.

Bu yaz Antalya’da keyifli bir tatil düşlüyorsanız, her biri birbirinden güzel 5 rotadan zevkinize en uygun olanı belirleyip hazırlıklara başlayabilirsiniz. Antalya’ya en hızlı şekilde varmanın yolu uçak seyahatinden geçer. Biletinizi henüz almadıysanız, Ucakbileti.com’da farklı havayolu şirketlerinin Antalya uçak bileti fiyatlarını karşılaştırarak en uygun bileti alabilirsiniz.

Kaş
Tatil demek sizin için sakin ve huzur dolu anlar demekse, Kaş sizin için doğru adres. Kaş’ta şehir merkezinin kalabalığından ve gürültüsünden uzaklaşıp Akdeniz’in eşsiz doğal güzellikleri arasında durgun suyun tadını çıkarabilirsiniz. Bölgede bulunan Kaputaş Plajı, Büyükçakıl ve Küçükçakıl Plajları’nda uzun soluklu bir deniz keyfi yaşayabilirsiniz.

Ayrıca dalış, yamaç paraşütü, tırmanış, trekking gibi sporlara ilgi duyuyorsanız, tatil için tercihiniz Kaş olmalı.

Alanya
Antalya’nın en popüler tatil beldelerinden biri olan Alanya, nefis plajları, doğal güzellikleri ve tarihi yapılarıyla tatil için ideal bir nokta. Dim Çayı’nda doğayla baş başa olabilir, Damlataş Mağarası ve Alanya Kalesi’ne giderek tarihin günümüze uzanan güzellikleriyle tanışabilirsiniz. Geniş kumsallara sahip, mavi bayraklı plajlarıyla ünlü Alanya’nın Kleopatra, İncekum ve Portakal Plajı’nda deniz sefası yapmadan dönmeyin.

Kemer
Yeşille mavinin kucaklaştığı güzide bölgelerden biri olan Kemer, Antalya tatili düşünenlerin tercih edebileceği bir yer. Kaliteli ve lüks otelleri, eşsiz plajları, yat limanları ve daha birçok cazibe noktasıyla Kemer’de keyifli bir tatil geçirmek mümkün.

Kemer, yemyeşil doğası arasında turkuaz rengiyle öne çıkan berrak deniziyle tatilcilere harika bir atmosfer vaat ediyor. Bölgede gündüzleri denizin tadına varırken, geceleri canlı müzik mekanlarında ve kulüplerde eğlenceli anlar geçirebilirsiniz.

Kalkan
Kaş’a 25 km uzaklıkta bulunan Kalkan, Eski Rum evleri, küçük bir limanı ve daracık sokaklarıyla tıpkı bir köy havası tadında. Heredot’un ‘dünyada yıldızlara en yakın yer’ olarak belirttiği bu şirin köyde, kendinizi masmavi sularına bırakabilir veya merkezden kalkan teknelerle civar koyları gezebilirsiniz. Tertemiz denizi, saklı bir cenneti andıran koyları ve daha birçok çekiciliğiyle keşfedilmeyi bekleyen bir doğa harikası Kalkan. Lezzetine doyum olmayan köy kahvaltısı ise anlatılmaz, tadılır.

Side
Antalya’nın en gözde tatil duraklarından biri olan Side, Manavgat’a yakın bir konumda yer alıyor. Tarihi bir yerleşim alanı olan Side’de pek çok antik kalıntı ve tarihi esere rastlamak mümkün. Ancak o tarihi yönünün yanı sıra mükemmel kumsalı ve eşsiz doğası ile insanı kendine çekiyor. Pırıl pırıl deniziyle tatilcileri cezbeden Side’nin plajları bir harika. Özellikle sıcacık suyuyla ilgi gören denizin tadını Sorgun ve Sorgun 2, Club Ali Bey, Titreyen Göl gibi plajlarında çıkarabilirsiniz. Buradaki plajlarda tarihi kalıntılara karşı güneşlenme farkını yaşayın.

Antalya’ya uçakla gitmeyi düşünüyorsanız, en ucuz uçak bileti için Ucakbileti.com sitesini ziyaret edebilirsiniz. Ucakbileti.com’da THY, AtlasGlobal, Pegasus ve Onurair gibi farklı hava yolu firmalarının uçak bileti fiyatlarını karşılaştırarak bütçenize en uygun bileti satın alabilirsiniz.
Otelz.com 2 yabancı fondan daha yatırım aldı
İnternet üzerinden oda satışı gerçekleştiren yabancı sitelerinin Türkiye’deki faaliyetlerinin tartışıldığı şu günlerde, sektöre iddalı bir giriş yapan yerli otel arama motoru otelz.com’a yabancı fonlardan yatırım geldi.

Geçtiğimiz yıl otel karşılaştırma sitesi Trivago.com'u dünyanın en büyük seyahat portallarından biri olan Expedia'ya satışında önemli rol oynayan,online turizm dikeyinin en büyük yatırım fonlarından Howzat Partners ile daha önce ülkemiz internet ekosisteminde de çeşitli yatırımları bulunan Malezya’lı yatırım fonu Elixir Capital önderliğindeki yatırım turuna, son zamanlarda Türkiye’de bir çok startup’a yatırım yapan , Orkun Tekin ,Mustafa Mert Işık, Genco Alp, Burak Gözalan, Orkun Samioğlu,Vedat Özşahin ve Arshad Ahmed’de katıldı.

2013 yılında faaliyetlerine başlayan ve bir yılda yüzde 170 büyümeyle dikkatleri çeken Otelz.com, uluslararası önemli yatırım fonlarından gelen yatırımı teknolojik inovasyon, pazarlama ve coğrafi genişleme projelerinde kullanacak.

Bünyesinde bulundurduğu 4000’e yakın kontratlı konaklama tesisi ile online otel rezervasyonu hizmetlerini gerçekleştiren Otelz.com, Türkiye'nin yerli sermaye ile kurulan ilk ve tek ön ödemesiz otel rezervasyon platformu olma özelliğini taşıyor.

Otelz.com 10 milyon dolar değerleme ile kapatılan bu yatırım turundan elde ettiği kaynakla pazar payını artırmayı ve Türkiye'deki otel rezervasyonları için internet kullanıcılarının ilk tercihi olmayı hedefliyor. Otelz.com Genel Müdürü Tuna Yılmaztürk, konuyla ilgili yapmış olduğu açıklamada; sektörde güçlü yabancı şirketlerle rekabette önemli bir mücadele verdiklerini anlatarak, Otelz.com projesini sadece ticari bir proje olarak değil, Türk turizminin internet ortamında gelişmesi ve dünya standartlarının üzerine çıkması için oluşturulan bir kabuk değişim girişimi olarak gördüklerini belirtti.

Açıklamasında ayrıca "Yatırımcılardan gelen kaynakları teknolojimizin gelişmesine ve çoklu dil desteğine harcayacağız. Dünyanın her yerinden Türkiye'de otel arayan gezginlerin aklına ilk gelen online platformlardan biri olmayı hedeflediklerini’’ belirten Yılmaztürk; "Türkiye'deki klasik tur operatörleri ve seyahat acentelerinden çok farklı bir kulvardayız. İş modelimiz tamamen farklı. Otelz.com sisteminde tüketicilerden para tahsilatı kesinlikle yok. Otel rezervasyonunu bizim aracılığımızla gerçekleştiren kişi, ödemesini doğrudan yer ayırttığı otele yapıyor.Bununla beraber Otelz.com web sitesindeki tüm fiyatların, oda müsaitliklerinin ve otel bilgilerinin girişleri oteller tarafından yapılıyor ve güncelleniyor. Bu şekilde tüketicilere ilk elden, en doğru bilgiyi verebiliyoruz." diye ekledi.

Rekabet yoğun bir sektörde sürekli gelişen teknolojileriyle fark yaratmak amacında olduklarını belirten Yılmaztürk, 2015 yılında en az %200 büyüme hedeflediklerini, 2016 yılı hedeflerinin en az 100 bin rezervasyon olduğunu ve daha şimdiden bir sonraki yatırım turu için temasların başladığını açıkladı.
Post Selected Items to:

Showing 10 items of about 540000

home  •   advertising  •   terms of service  •   privacy  •   about us  •   contact us  •   press release design by Popshop •   © 1999-2017 NewsKnowledge