Login
Password
Sources on this Page

> Headlines by Category

 Home / Technology / Electronics

You are using the plain HTML view, switch to advanced view for a more complete experience.

Vine users DIY apple watches parody the Apple Watch

The launch of Apple’s highly anticipated smartwatch inspired some social media users to humorously demonstrate how an apple watch can also be made with items found in the kitchen. Jen Markham (@jenmarkham) explains.

     
 
 
Nepal quake occurred at major plate boundary

Saturday's catastrophic earthquake in Nepal occurred because of two converging tectonic plates.

     
 
 
Sertaç Şener Nokia Türkiye Genel Müdürü oldu
Nokia Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi Pazarlama Direktörlüğü görevinden Nokia Türkiye Genel Müdürlüğü görevine atanan Sertaç Şener: “Türkiye’nin ve dünyanın en sevilen markalarından olan Nokia’da çalışmak benim için gurur kaynağı. Nokia X Serisi’nin lansmanını yeni yapmış, Nokia Lumia ve Nokia Asha serilerimizle büyümeye devam ederken, yeni görevimde de ekip arkadaşlarımla birlikte önemli işlere imza atacağımıza inanıyorum. Nokia Türkiye olarak, bir milyar Nokia kullanıcısını daha birbirine bağlamak için üstümüze düşen görevi en iyi şekilde yerine getirmeye çalışacağız” dedi

Sertaç Şener kimdir?
Sertaç Şener,1999’da Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi bölümünden mezun oldu. Mobil iletişim sektöründe yaklaşık 15 senelik bir deneyime sahip olan Sertaç Şener, 2000-2010 seneleri arasında Nokia’da yerel ve bölgesel pozisyonlarda pazarlama ve satış alanlarında görev yaptı.

2010-2011 senelerinde Avea’da Ortaklık Yönetimi Direktörlüğü yapan Şener, Avea’da Terminal Yönetimi ve Marka İşbirlikleri stratejilerini ve ekiplerini yönetti. Nokia’ya 2011 senesinde yeniden katılan Sertaç Şener, Türkiye’de Nokia Lumia markasının lansmanını gerçekleştirdi.

Ekim 2013 itibarıyla aralarında Polonya, Türkiye, Romanya, Macaristan, Bulgaristan’ın da bulunduğu 17 ülke pazarından oluşan Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi Pazarlama Direktörlüğü görevine getirilen Sertaç Şener, 1 Mayıs 2014 tarihi itibariyle ise Nokia Türkiye Genel Müdürü olarak görevini sürdürecek.
Android uygulamaları ücretsiz Nokia servisleri ile yeni Nokia X’de buluşuyor
Nokia’nın Android uygulamaların kullanılabildiği yeni uygun fiyatlı akıllı telefonlardan oluşan X serisinin ilk modeli Nokia X satışa çıktı! Serinin iki modeli Nokia X ile Nokia XL, Android uygulama dünyasıyla tanışmak için mükemmel olmanın yanı sıra Nokia deneyimleri ve en sevilen Microsoft servislerini barındırmasıyla da kullanıcıların vazgeçilmezi olacak. Ayrıca seri, Nokia tasarımı ve malzeme kalitesi ile rakiplerden ayrışıyor.

Kullanıcıların en sevdikleri uygulamalar arasında sorunsuzca geçiş yapmasına olanak tanıyan Fastlane özelliğine sahip Nokia X serisi ile hem Nokia Mağaza’dan hem de diğer Android mağazalarından kolayca uygulama indiriliyor. Popüler uygulamaların birçoğu da Nokia X ve Nokia XL’ye yüklenmiş olarak geliyor.

Nokia Türkiye Genel Müdürü Sertaç Şener, Nokia X serisiyle ilgili şunları söyledi: “Android uygulamalarını, Nokia ve Microsoft servislerini bir araya getirdiğimiz X Serisi ile kullanıcılara eşsiz bir deneyim sunuyoruz. Bu seriyle Nokia’nın tasarım anlayışı ve kalitesini, uygun fiyat segmentinde kullanıcılarımızla buluşturuyor olacağız. Uzun süredir beklenen Android uygulamalarını barındıran bu cihazın pazarda büyük heyecan yaratacağından eminiz.”

Nokia X serisi, haritalar ve dahili sesli navigasyon içeren HERE Maps ve 13 milyon şarkıya ulaşabildiğiniz Nokia MixRadio dahil olmak üzere, kullanıcılar tarafından çok beğenilen ve kullanılan ücretsiz Nokia servislerini sunuyor. Nokia X Serisi ayrıca aralarında ücretsiz bulut depolama OneDrive kullanımı da dahil olmak üzere, en sevilen çoğu Microsoft servisine uygun fiyatlı bir giriş sağlıyor.
Panasonic üçüncü nesil VariCam HS’i tanıttı
Yenilikçi modüler tasarıma sahip VariCam HS 2/3 tipi kamera başlığı, AVC-ULTRA kayıt modülüne yuvalanarak konvansiyonel bir prodüksiyon kamerası/kaydedicinin tam işlevselliğini ve ergonomik rahatlığını sunabiliyor.

Sistem esnekliği 2/3 tip kamera modülü (AU-V23HS1) ile kayıt modülü (AU-VREC1) arasına gelecek bir göbek kablosu ile genişletilebiliyor ve böylelikle jibler, vinçler ve diğer “uzaktan” kamera ihtiyaçları için “kutu” kamera işlevselliği sunabiliyor. Bu yaygın kaydedici modül sistemi Panasonic’in s35mm 4K kamera modülü (AU-V35C1) ile karşılıklı değiştirilebilme özelliğini sunmasıyla profesyonellerin s35mm ve 2/3 tip kamera başlığı arasında yaratıcı ihtiyaçlarına göre geçiş yapabilmelerine olanak tanıyor.

Panasonic’te Ürünü Müdürü olarak görev yapan Steve Cooperman VariCam HS hakkında şunları söylüyor: “VariCam’in nefes kesici görüntü işleme ve yumuşak efektler alanındaki mirasını daha da öteye taşıyan üçüncü nesil modüler tasarım kullanıcılara spor karşılaşmaları, belgeseller ve diğer yaratıcı içeriklerin farklı dünyaları arasında özgürce dolaşma olanağı tanıyan benzersiz bir esneklik sunuyor. Tüm bunların yanında prodüksiyon dünyasında yaygın ve popüler bir düzenleme formatı olarak Apple ProRes'in* hakimiyetini göz önüne aldığımızda ProRes’in VariCam HS’ye dahil edilmesi yeni kamera/kaydedicinin sektör genelinde benimsenmiş ve yapısı oturmuş HD iş akışı içerisindeki konumunu sağlamlaştıracaktır.”

VariCam HS üç adet yeni geliştirilen ve 14 genişlik durdurma parçalı 1920 x 1080p MOS görüntüleyiciyi kullanarak geniş aydınlatma koşulları üzerinde tam bir kontrol sağlıyor ve benzersiz 1080 yerel kayıt/operasyon sunuyor. Kamera/kaydedici klasik RGB görüntüleyici/prizma sistemi ile kritik öneme sahip uygulamalar için equi-band tam çözünürlüklü renk işleme sunuyor.

Kameranın kilit özellikleri arasında gerçek zamanlı yüksek kare hızı ve 1080p’de 240fps’ye yumuşak kayıt (AVC-Intre Class 100 kullanılarak) ve kayıt esnasında kare hızı değiştirebilme becerisi yer alıyor. VariCam HS etkileyici video kalitesini 24-bit LPCM ses becerileri ile tamamlıyor. Cihazın hem güçlü hem de yaratıcı kontrolleri arasında matris, ayrıntı, gama, yeni bir “V-Log”, FilmRec ve Dynamic Range Stretch (DRS) görüntü kontrast yönetim kontrolleri yer alıyor.

VariCam HS 2014’ün sonbahar aylarında omuzda taşıma modülü dahil 45.000 avro tavsiye edilen liste fiyatı ile satışta olacak.

* Apple ProRes formatı Apple Inc.’ten lisanslanmıştır.
Index Grup’un yeni Ankara Bölge Müdürü Ayşe Nur Ceyhan oldu
Türkiye’nin lider bilişim teknolojileri grubu Index, yaklaşık 13 yıldır Index bünyesinde çalışan Ayşe Nur Ceyhan’ı Ankara Bölge Müdürlüğü görevine getirdi. Karma Bilgisayar’daki “Muhasebe-Finans Sorumlusu” görevinin ardından, Data Market'e geçerek Mali İşler Müdürü olarak çalışan Ceyhan, 2001 yılında Finans Yöneticisi olarak İndeks Bilgisayar A.Ş.’nin Ankara Şubesi’nde görev yapmaya başlamıştır.

Ceyhan, 1 Mart itibarıyla grubun Ankara-Dikmen’deki merkezinde Ankara Bölge Müdürü olarak yeni görevine başladı.
Nokia, Windows Phone’nun yeni sürümü (8.1) ile birlikte üç Lumia akıllı telefon tanıttı
Nokia, Microsoft’un Build 2014 konferansında Windows Phone 8.1 işletim sistemli üç Lumia akıllı telefonunu ve Nokia’ya özel bir dizi özelliği tanıttı. Nokia, test süreci ve iş ortağı onaylarının ardından Windows Phone 8.1 işletim sisteminin kablosuz ağlar üzerinden güncelleme yöntemiyle bu yaz tüm Lumia Windows Phone 8 portföyü için geçerli olmasının planlandığını duyurdu.

- Nokia Lumia 930, muhteşem video ve görüntüleme deneyimi ve Microsoft ile Lumia’nın en iyi yönlerini buluşturan, amiral gemisi bir akıllı telefon.
- Nokia Lumia 635 ile Nokia Lumia 630, dört dörtlük bir Windows Phone 8.1 deneyimi sunuyor ve Microsoft ile Lumia yeniliklerine daha uygun fiyatla ulaşmayı mümkün kılıyor.
- Nokia Lumia 630 iki farklı donanımla geliyor ve tek SIM’li donanımının yanında ilk çift-SIM özellikli Lumia olarak daha fazla seçenek sunarak, Çin ve Hindistan gibi büyüyen piyasaları hedefliyor.
- Yeni cihazlar, Bing Health ve Fitness ile yenilikçi düşük enerji hareket algılama sağlayan “SensorCore”u tanıştırıyor. Ayrıca SensorCore SDK yayınlanmadan önce seçilen ortaklarla pilot çalışmalarının yapıldığı bildirildi.
- Imaging SDK 1.2 BETA, geliştiricilerin gelecek nesil görüntüleme ve sosyal uygulamalarını yaratmalarını sağlayan, güncellenmiş bir Nokia Lumia SDK’sı.
- Windows Phone 8 işletim sistemli tüm Lumia serisine kablosuz aglar üzerinden , Lumia Cyan adlı bir güncelleme ulaşacak; bu güncelleme, Windows Phone 8.1 ile eşsiz Lumia özelliklerini tek güncelleme paketinde birleştirecek.
- Windows Phone 8.1 heyecan verici yeni özellikler getirecek – bunların arasında daha fazla canlı kutucuk ile bir bakışta birçok yeni detay yakalamak, hızlı Word Flow klavye ve kullanıcıların temel kullanım ihtiyaçlarına (Bluetooth, WLAN, Bildirimler vb.) daha hızlı ulaşmasını sağlayan Action Center var.

Nokia Cihazlar ve Servisler Başkan Yardımcısı Stephen Elop, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Bugün, Windows Phone 8.1 işletim sistemli üç çarpıcı cihaz aracılığıyla kullanıcılara Lumia’nın ve Microsoft’un en iyi taraflarını tanıtıyoruz. Microsoft’un yeni geliştirmelerine ek olarak, Nokia, kullanıcılara mükemmel bir görüntüleme deneyimi, harika bir tasarım ve daha iyi iş telefonları sunuyor. Kullanıcıların mevcut Lumia cihazlarına da muhteşem Windows Phone 8.1 güncellemelerini getirmekten de çok mutluyuz.”

Kullanıcılar Lumia’nın Windows Phone 8.1 özelliğiyle sevdiği her şeye daha fazla yaklaşıyor Windows Phone 8.1 bu yazdan itibaren Lumia Windows Phone 8 kullanıcılarına, muhteşem Lumia deneyimleriyle birlikte, Lumia Cyan adlı kablosuz ağlar üzerinden güncelleme aracılığıyla sunulacak. Windows Phone 8.1 canlı kutucuklar aracılığıyla bir bakışta daha fazla detay yakalamaya imkan tanıyor, Action Center ile kolay bir dokunuşla önemli bildirimlere geçilebiliyor, Word Flow ile bağlanma ve yazma için daha hızlı yollar sunuyor ve Cortana (ilk olarak ABD’de kullanıma sunulacak) adlı özel ve proaktif bir sanal asistanla tanıştırıyor. Bunlara ek olarak, Windows Phone 8.1 girişim paketi, mevcut Lumia Windows Phone 8 cihazlarının daha iyi iş telefonları haline dönüşmesini sağlıyor.

Windows Phone 8.1 kablosuz güncellemesine eşlik eden yeni eşsiz Lumia deneyimleri de Nokia’nın görüntülemedeki liderliğini daha ileri taşıyor. Bunların arasında film rulosu ve Creative Studio’ya gelen zenginleştirmeler kadar, sosyal ağlarda öyküleri video slaytları olarak paylaşmaya imkan tanıyan gelişmiş Nokia Storyteller uygulaması da var.

Yeni Lumia akıllı telefonları, Microsoft ile Lumia’nın en iyi yönlerini bir araya getiriyor
Nokia Lumia 930, Windows Phone 8.1’i en iyi ifade eden amiral gemisi ve şu özellikleri taşıyor:
- ZEISS lensler barındıran 20 megapiksel PureView kamera ile geliştirilmiş Rich Recording teknolojisi, Living Images yeniliğiyle birlikte kusursuz bir video ve görüntüleme deneyimi yaşatıyor.
- Şık metal ve canlı polikarbonat ile birleşen çarpıcı tasarım; 5 inç bir ClearBlack ekran ile parlak günışığında bile Vyclone, Netflix ve Xbox* videolarını eşsiz netlikte izlemeyi sağlıyor.
- Güçlü bir 2.2GHz Snapdragon dört-çekirdek işlemci, uygulamalar, oyunlar, internetin yanı sıra OneDrive ve Microsoft Office gibi entegre Microsoft servisleri vb. içerikleri daha etkin kullanmayı sağlıyor.

Nokia Lumia 930, 2014’ün 3. çeyreğinde Türkiye’de satışa sunulacaktır.

Nokia Lumia 630 ile Nokia Lumia 635, mükemmel bir Windows Phone 8.1 deneyimini uygun fiyatla sunuyor ve kullanıcılara şunları getiriyor:
- Word Flow ile WhatsApp, WeChat gibi sosyal uygulamalar daha hızlı erişim deneyimi sunan bir Snapdragon dört çekirdek işlemci.
- Değiştirilebilir kapaklarla rengarenk bir tasarım, zengin uygulamalar, aralarında Asphalt 8’in de olduğu oyunlar ve Vimeo ile daha muhteşem bir eğlence deneyimi sunan ve 4.5 inç ClearBlack ekran ile geliyor.
- 3G tek SIM donanımlı Lumia 630, 3G çift SIM’li Lumia 630 ve 4G/LTE hızlı Lumia 635 ile üç modelle daha fazla seçenek sunuyor.
- Bing Health ve Fitness ile SensorCore, Microsoft Office, Nokia Camera, ücretsiz Nokia MixRadio servisi ve HERE’den ücretsiz global haritaların ve navigasyonun dahil olduğu, kullanıcılara zaman ve para kazandıran yüksek teknoloji Lumia akıllı telefonlarda sunulan deneyimlerin aynısını sunuyor.

Uygun fiyatlı Nokia Lumia 630, 2014’ün 2. Çeyreğinde Türkiye’de satışa sunulacaktır.

Kazanan bir üçüncü ekosistem oluşturmak
Nokia Lumia, güncellenmiş bir Imaging SDK 1.2 Beta’yı tanıtarak geliştiricilerin yeni nesil görüntüleme uygulamaları yaratmalarını kolaylaştırıyor. Bugünden itibaren developer.nokia.com/imaging üzerinden paylaşılacaktır.

En yeni Imaging SDK, Windows Phone 8.1 ve diğer Windows cihazları için önde gelen görüntü işleme becerileri ve filtre efektlerinin bir kombinasyonundan oluşuyor. Nokia ayrıca yeni SensorCore SDK’nın genel tanıtımı yapılmadan önce seçili ortaklarla test aşamasında kullanıldığını duyurdu.

*Lokasyon ve şebekeye bağlıdır.
Bahar alışverişini Beymen Club’dan yapanlar, en uyumlu Nokia Lumia 625’lerin sahibi oluyor
5-6 Nisan tarihleri arasında Beymen Club’dan alışveriş yapanlar, giyim seçimleriyle en uyumlu Nokia Lumia 625’in de sahibi oluyor.* Bu tarihler arasında Beymen Club’tan 1750 TL ve üzeri alışveriş yapanlar, baharın renkleri Nokia Lumia 625’in renkleriyle tamamlanıyor!

Nokia Lumia 625’in büyük ekranıyla eğlence keyfi en üst seviyede yaşanıyor! Bu cihazla oyun oynamak, video seyretmek ya da fotoğraflarınıza bakıp düzenlemek çok zevkli!

Nokia Lumia 625’in Akıllı Çekim özelliği ile tek dokunuşta birden fazla fotoğraf çekebilir, fotoğraflarınızda istediğiniz değişiklikleri yapabilirsiniz. Hızlı bağlantısıyla Nokia Lumia 625, HERE sayesinde ücretsiz harita navigasyon uygulamasını en detaylı haritalar, konumlar, sokak sokak navigasyon ve toplu taşıma bilgileriyle kullanımınıza sunuyor.

Rengarenk kapaklarıyla Nokia Lumia 625, tüm bu muhteşem özelliklerin yanı sıra şıklığınızı da tamamlıyor!

* Kampanya 5-6 Nisan tarihleri arasında 2014 İlkbahar-Yaz sezonu ürünlerinde geçerlidir. Stoklarla sınırlıdır. Başka kampanyalarla birleştirilemez.
Yeni güncelleme ile Nokia Asha’lara ücretsiz müzik servisi ve birçok yeni özellik geliyor
Nokia’nın Asha platformunda çalışan akıllı telefonları Nokia Asha 501 ve 503, internet üzerinden gerçekleştirilebilecek bir güncellemeyle yepyeni özelliklere kavuşuyor.*

Nokia’nın çok beğenilen ücretsiz Mix Radio servisi, bu güncelleme ile Nokia Asha serisi telefonlara da geliyor. Milyonlarca şarkılık listeleriyle hem online hem de seçilen listelerin telefona indirilmesiyle offline dinlenebilen Mix Radio, zengin içeriği ve ücretsiz oluşuyla Nokia kullanıcıları tarafından en çok sevilen servislerden.

Nokia Asha güncellemesinin getireceği bir diğer özellik ise geliştirilmiş görüntü ve video işlevselliği olarak kendini gösteriyor. Sesle yönlendirilebilen oto-portre çekme özelliği, panorama, kaliteli video çekimi ve düzenleme özelliklerinin yanı sıra çekilen görüntüler ister otomatik ister manuel olarak OneDrive’da depolanabiliyor.

Bu güncelleme ile Microsoft OneDrive uygulamasının kullanılabileceği Nokia Asha telefonlar, kendi online galerinizde sergilemek isteyeceğiniz fotoğraflar ve videolar için 7GB ücretsiz depolama alanı kazanıyor.

Nokia Asha’ya özgü ana ekran Fastlane de bu güncelleme ile daha fazla işlevsellik kazanıyor. Sosyal ağlarınızdaki kişilerin doğum günlerinin yanı sıra Twitter’daki notlarınızın kaç kez Retweet edildiği; Facebook’ta yayınladıklarınızın kaç beğeni topladığı artık Fastlane’de görüntülenebiliyor.

Ayrıca Asha güncellemesi Nokia Asha serisine ebeveyn kontrolü de getiriyor. Böylece tarayıcı ve mağaza erişimlerini kontrol etmek için özel bir şifre/PIN kodu belirlemek mümkün oluyor.

* Güncelleme dosyasının yaklaşık 8MB olması dolayısıyla Wi-Fi üzerinden güncelleme yapılması önerilir.
HP Yönetim Ekibi en yeni HP ürün ve çözümleriyle Gaziantep’teydi
HP, geleneksel Anadolu Müşteri Toplantıları’nın Gaziantep ayağını 10 Nisan Perşembe günü, iş ortağı ANSA’nın katkılarıyla gerçekleştirdi. Gaziantep Divan Otel’de yapılan etkinlikte HP yönetim ekibi, yaptığı sunumlarla en son HP ürünlerini ve çözümlerini müşteriler ve basın mensuplarından oluşan katılımcılara anlattı. 2012 yılında Türkiye'nin en büyük 4. HP teknoloji Mağazası’na kavuşan Gaziantep HP’nin yatırım götürdüğü Anadolu kentleri arasında yer alıyor.

Etkinlikte tüm ayrıntılarıyla anlatılanlar arasında dünyanın ilk kurumsal tableti HP ElitePad 900’ün yanı sıra HP EliteBook Revolve, HP EliteBook Folio gibi her ihtiyaca uygun üyeleriyle HP dizüstü bilgisayar ailesi, HP masaüstü bilgisayar ailesi, HP baskı çözümleri, HP orijinal sarf malzemeleri, HP All-in-One bilgisayar ailesi, HP iş istasyonları, HP sunucu ailesi, HP veri depolama çözümleri, kurumsal sunucular ve HP servis hizmetleri yer aldı.

“Tüm yurttaki müşterilerimizi dinliyoruz”
Etkinliğin açılış konuşmasını yapan HP Türkiye Kişisel Sistemler Grubu Ülke Müdürü Filiz Akdede, şunları söyledi: “HP Türkiye olarak tüm yurttaki müşterilerimizi ilk ağızdan dinliyor, onlara HP ürünlerinin avantajlarını anlatıyoruz. Bu vesileyle Gaziantep’te bulunmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Dünya çapında 160 bin perakende satış mağazası ve 185 bin iş ortağı olan, dakikada 100 yazıcı, 120 bilgisayar ve 4 sunucu satışı yapan bir marka olarak küresel çapta ulaştığımız büyüklük artık Türkiye’deki tüketicilerimize daha hızlı bir şekilde yansıyor. Türkiye’nin en geniş satış ve destek ağına sahip teknoloji markalarından biriyiz. Baskı Sistemleri Grubu ve Kişisel Sistemler Grubu’nun bir çatı altında toplanıp HP Kişisel Sistemler ve Baskı Grubu olarak alınması bu ağı daha da güçlendirdi. Teknoloji merkezlerimizin yanı sıra ülke çapında toplamda 6 bin bayimiz ile tüketicilerimize ulaşıyoruz. Ayrıca Türkiye çapındaki tüm elektronik perakendecilerde HP ürünleri bulabiliyorsunuz.

HP olarak iş dünyasının mobilite ihtiyaçlarına yönelik ürün tasarlama kararlılığını sürdürüyoruz. Dolayısıyla dizüstü bilgisayarları, kurumsal tabletleri ve ultrabook’ları profesyonellerin aradığı şık tasarım, mobiliteye imkân sağlayacak hafiflik ve bir dizüstü bilgisayarın verimini yansıtacak şekilde tasarlıyoruz. HP olarak bilgisayar sektöründeki liderliğimizi ve buna bağlı olarak hızla büyüyen tablet sektöründeki liderliğinimizi de güçlendiriyoruz.

Toplantı odasından depoya, eğitimden sağlık sektörüne kadar tüm alanlarda, her türlü çalışma şartlarına uyum sağlayan ve dayanıklılık gösteren kurumsal tabletimiz HP ElitePad 900, Smart Jackets adı verilen akıllı aksesuarlarıyla donatıldığında, yaratıcılıkla işlevselliği ikiye ayrılan tek bir vücutta buluşturuyor ve klavye, SD kart okuyucu, USB ve HDMI eklentileriyle özel kullanım ihtiyaçlarına göre özelleştirilip yapılandırılabiliyor. Ofis ortamlarındaki yerleştirme istasyonlarında tam donanımlı bir klavye eklenmesi durumunda masaüstü bilgisayar deneyimi sunuyor. Kurumlara özel ilk ultrabook ürünümüz olan HP EliteBook Folio uzun pil ömürleri sayesinde özellikle sıklıkla seyahat eden çalışanlar için ideal ve kullanımı son derece kolay bir çözümler olarak ortaya çıkıyor.

Dizüstü bilgisayar ve tableti aynı biçim faktöründe buluşturan bir ürünümüz de var. HP EliteBook Revolve dizüstü bilgisayarların bütünlüğü ve tabletlerin esnekliğini aynı bünyede buluşturarak çalışanların her ortamda kesintisiz çalışma taleplerini karşılıyor.”

Dünyanın İlk Ultrabook İş İstasyonu HP’den!
HP Katma Değerli Ürünler Kategori Müdürü Emre Er, etkinlikteki sunumunda HP profesyonel iş istasyonları ve monitörlerden oluşan Z portföyündeki genişlemelere değindi.

Er şunları söyledi: “Z portföyündeki genişleme HP’nin pek çok üreticinin terkettiği profesyonel pazara olan bağlılığını ortaya koyuyor . Z portföyünde dünyanın ilk Ultrabook™ iş istasyonu HP ZBook 14 ve çok hızlı veri transferi için Thunderbolt teknolojisi sunan ilk iş istasyonu serisini kapsıyor. HP Z Book ailesi, dünyanın ilk Ultrabook iş istasyonu HP ZBook 14’ün yanı sıra HP ZBook 15 ve 17’den oluşuyor. Mühendislik, bilgisayar destekli tasarım (CAD), mimarlık, tasarım, animasyon, film, eğitim, devlet ve sağlık hizmetleri sektörlerindeki profesyoneller için ideal olan HP Z ürün portföyü profesyonel uygulamalar için tasarlandı, test edildi ve sertifikalandırıldı.”

Dünyanın ilk 27 inç All-in-One iş istasyonunun da bulunduğu HP iş istasyonları ürün gamını da katılımcılara aktaran Emre Er, HP’nin servis avantajlarını vurgulamayı da ihmal etmedi.

İş’e doğru dokunuş: HP ElitePad 900 kurumsal tablet
HP’nin iş dünyası için özel olarak ürettiği dünyanın ilk kurumsal tableti ElitePad 900’ün de aralarında bulunduğu tablet ve PC çözümlerini ise HP Baskı ve Kişisel Sistemler Grubu Kanal Satış Müdürü Emre Alaman anlattı. Alaman, HP’nin dizüstü, masaüstü ve All-in-One ürün ailelerini de tüm avantajlı yönleriyle tüketicilere tanıttı.

Gaziantepli tüketicilere HP’nin uygun maliyetli ve üstün performanslı ürünlerini tanıtmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu belirten Emre Alaman şunları söyledi: “İş dünyası için ürettiğimiz yeni ElitePad 900 her şehirde olduğu gibi burada da en çok ilgi gören ürünlerimiz arasında. ElitePad 900, sıradan tabletlerin ötesine geçerek dizüstü bilgisayar olarak da kullanılabiliyor. HP ElitePad 900, aynı zamanda dünyanın ilk kurumsal tableti. SAP ve Oracle gibi BT ortamlarına kolaylıkla entegre olması ve bilinen Windows uygulamalarına uyum sağlaması verimlilik açısından büyük avantaj doğuruyor.”

Optimum baskı maliyeti
HP Tüketim Ürünleri Marka Müdürü Selen Aymer, Orijinal Sarf Kullanımı ile ilgili sunumunda katılımcılara orijinal sarf malzeme kullanımının avantajlarına da değindi. Boş yere harcanan kartuş, toner ve kâğıtların kurumlara ve bireylere getirdiği maliyet yüklerinden bahseden Aymer, orijinal olmayan kartuşların yüzde 15’ten fazlasının ya aktığını ya da kalıcı zarar verdiğini söyledi. Sızdırma ya da yazıcıya zarar verme gibi dezavantajları olmayan HP kartuşlarının orijinal olmayan kartuşlara oranla yüzde 50 oranında daha fazla baskı sonucu verdiğini anlatan Aymer, orijinal HP kartuşlarının iş verimliliğine olan katkılarının altını çizdi.

Selen Aymer konu ile ilgili yorumlarını şöyle paylaştı: “HP tüketicilerinde orijinal kartuş kullanımının yarattığı avantajlara dair güçlü bir bilinç olduğunu görmek bizi fazlasıyla mutlu ediyor. Sahte ürünlere karşı oluşan bilinç sayesinde hem ürünlerimiz hem de o ürünlerle aldığımız sonuçlar güvenilirliklerini koruyor. Sunumumda küresel geri dönüşüm programımız “Gezegen Ortaklığı” ile ilgili bilgiler de sundum. Gezegen Ortaklığı Programı kapsamında ömrünü tamamlamış kartuş/toner ve donanımları kurumsal müşterilerden ücretsiz toplayıp lisanslı tesislerde geri dönüşüme gönderiliyor. Gezegen Ortaklığı Programı’nı başlattığımız 1987 yılından bu yana küresel olarak yaklaşık 2,5 milyar pound oranında e-atık ve sarf malzemesini geri dönüştürdük. HP, 1.600.000 metrik ton ağırlığındaki elektronik ürün ve malzemeyi 2015 yılı sonuna kadar geri dönüştürmeyi hedefliyor. HP bugüne kadar tüm dünyada 776.000 metrik ton elektronik malzeme ve orijinal HP yazıcı kartuşunu geri dönüşüme kazandırdı.”

Güvenli ve maliyet avantajlı baskı çözümleri
Baskı sistemlerini konu alan sunumda, HP InkJet Yazıcılar Ürün Müdürü Zeynep Simur Türkiye’deki kurumların HP yazıcılarını ve orijinal kartuşlarını kullanarak baskı maliyetlerinden nasıl tasarruf ettiklerini anlattı. HP baskı çözümlerinin orijinal kullanım bilincini yerleştirmesi, kablosuz erişim ve hemen her yerden baskı alma imkânı sunması, iş uygulamalarıyla belge yönetimini kolaylaştırması ve çevre dostu özellikleriyle enerjiden tasarruf sağlamasının kurumlara sağladığı avantajları paylaşan Simur, HP’nin tüm bireysel ve kurumsal ihtiyaçlara yönelik ürün portföyünden örnekler verdi.

Zeynep Simur şunları söyledi: “Officejet Pro ürün ailemiz, lazere kıyasla sayfa başına yüzde 50’ye kadar daha düşük maliyetle profesyonel kalitede renkli baskı avantajıyla büyük ilgi görüyor. Officejet Pro 8600 Plus'ta yer alan yüksek düzeyde tarama işlevi baskı işlemini her zamankinden daha hızlı ve kolay hale getiriyor. HP ePrint gibi, nerede olursanız olun mobil telefonunuzdan göndereceğiniz belge ve fotoğrafların çıktısını alma avantajı sunan özellikler de cabası. Yazma hızı söz konusu olduğunda rakipsiz bir ürünümüz var: Guinness Rekorlar Kitabı’nın da tescil ettiği gibi dünyanın en hızlı masaüstü yazıcısı HP Officejet Pro X serisi, rekortmen hızının yanında renkli lazerlerin yarısı maliyetle, canlı renkler sunuyor.”

Sunucularda esneklik ve kontrol
HP Sunucu ve Veri Depolama Üniteleri Teknoloji Danışmanı Murat Tan, HP sunucu ve veri depolama ailesinin kurumlara sağladığı avantajları etkinliğin katılımcılarıyla paylaştı. HP Insight Control teknolojisi ile sunucuların en etkin ve esnek şekilde kontrol edildiğinden bahseden Tan, çözümün kolay kurulum, tek pencereden yönetim, uzaktan kontrol, optimizasyon, ProLiant ve BladeSystem özellikleriyle operasyonel sunucu maliyetlerinin minimum seviyeye indiğinin altını çizdi.
Post Selected Items to:

Showing 10 items of about 8600

home  •   advertising  •   terms of service  •   privacy  •   about us  •   contact us  •   press release design by Popshop •   Official PR partner B2BLogger.com •   © 1999-2015 NewsKnowledge