Login
Password
Sources on this Page

> Headlines by Category

 Home / Technology / Electronics

You are using the plain HTML view, switch to advanced view for a more complete experience.

ams, ST team for NFC reference design
An NFC (near-field communication) system reference design combines the AS39230 analog front-end IC with boostedNFC technology from ams and the ST21NFCC NFC controller and ST33G1M2 secure microcontroller from STMicroelectronics to enable secure, contactless transactions using mobile and wearable devices.
Discoverer 1 spy satellite launches, February 28, 1959
On this day in tech history, Discoverer 1 launched as the first in a series of US satellites that were part of the Corona reconnaissance satellite program.
Discoverer 1 spy satellite launches, February 28, 1959
On this day in tech history, Discoverer 1 launched as the first in a series of US satellites that were part of the Corona reconnaissance satellite program.
ams, ST team for NFC reference design
An NFC (near-field communication) system reference design combines the AS39230 analog front-end IC with boostedNFC technology from ams and the ST21NFCC NFC controller and ST33G1M2 secure microcontroller from STMicroelectronics to enable secure, contactless transactions using mobile and wearable devices.
Meet YouTube's most unlikely video star

USATODAY reporter's mom has huge audience of knitting fans, who await new videos every Tuesday.

     
 
 
Panasonic MWC’de 5 inçlik yeni tabletinin ilk detaylarını açıkladı
Panasonic Mobile World Congress’te Toughpad ailesine katmaya hazırlandığı yeni 5 inçlik dayanıklı tablet cihazını acil durum hizmetleri, güvenlik, üretim ve lojistik gibi zorlu koşullarda kesintisiz çalışmaya ihtiyaç duyan sektörler için tanıttı.

5 inçlik tablet, güç kesilmeden batarya değişimine imkan veren hot swap ve hızlı şarj özellikleriyle sınıfında lider batarya ömrü sunarak kullanıcıların sahada kesintisiz olarak çalışmalarını sağlıyor. Eldiven ile kullanılabilen, güneş ışığında üstün görünebilirlik sunan ve yüksek çözünürlüklü dokunmatik ekran, kamera, barkod okuyucu gibi özellikler, cihazı her ortamda kolayca kullanılabilir kılıyor. Yeni tablet, Panasonic Toughbook ve Toughpad serisinin bir üyesi olarak darbelere, düşmeye, aşırı sıcaklıklara, suya ve toza karşı aynı dayanıklılık standartlarına sahip olarak üretilerek tablet cihazlar için düşme dayanımı ve katı cisimlere karşı koruma standartlarında referans olacak. Panasonic Toughpad 5 inç tablet, ayrıca konforlu bir kullanım için el kayışı ve giyilebilir PC çözümleri gibi aksesuarlar ile birlikte alınabilecek.

Sesli arama ve veri kullanımının yanı sıra iki farklı işletim sistemi seçeneklerini sunan 5 inçlik tabletin sesli arama özellikli sürümü, gürültülü ortamlarda bile kristal netliğinde ses kalitesi sunan Panasonic gürültü azaltma teknolojisine de sahip olacak.

Panasonic Avrupa Bölgesi’nden sorumlu Pazarlama Müdürü Jan Kaempfer yeni tabletle ilgili olarak: “Yeni 5 inçlik tabletimiz sesli arama imkânı sunmasıyla, çalışma şartlarının zorlu olduğu iş kollarına yönelik yeni nesil tabletler arasında bir ilk olma özelliğini taşıyor. Pazardaki en dayanıklı ve en uzun çalışma süresi sunan 5 inçlik tabletlerden biri olacaktır. Tabletin yeni tasarımı, acil durum hizmetleri ve güvenliğin yanı sıra lojistik, nakliye, inşaat ve mühendislik gibi iş alanlarında çalışanlar için mükemmel bir kullanım sunuyor” dedi.

Panasonic Toughpad serisinin en yeni üyesi olacak 5 inçlik tablet, Eylül 2014’ten itibaren belirli Avrupa ülkelerinde piyasaya çıkacak. Mobil çalışanların iş akışlarına yeni bir yön vermek ve verimliliği artırma hedefiyle tasarlanan Toughpad ürün serisi, yeni üyesiyle 20 inçten 5 inçe kadar geniş bir ürün yelpazesine ulaşmış olacak.
Denizcilik sektöründe kesintisiz çalışma ihtiyacı için suya, toza ve darbeye dayanıklı Panasonic Toughbook ve Toughpad
Panasonic, suya, toza, darbelere, aşırı sıcak ve soğuklara dayanıklı Toughbook ve Toughpad ürün yelpazesiyle denizcilik sektöründe çalışanlara, zorlu çalışma koşullarına dayanıklı çözümler sunuyor. Denizcilik sektörü dışında, kamu hizmetleri, acil servisler, perakende, hızlı tüketim, sağlık, lojistik ve güvenlik gibi sektörlerin de mobil çalışma ortamlarını daha verimli kılmak için tasarlanan Toughbook ve Toughpad’ler, dayanıklılıkları ve uzun pil ömürleriyle “kesintisiz çalışma” imkanı sağlıyor.

Esneklik ve performans Eldiven ile kullanılabilme, güneş ışığında görülebilen ve yüksek çözünürlüklü dokunmatik ekran, kamera, barkod okuyucu gibi özellikleriyle öne çıkan Toughpad modelleri, güvenilirliklerinin yanı sıra el kayışları ve kılıflar gibi opsiyonel aksesuarlarıyla sahada kolay bir kullanım sunuyor. Tam bir PC deneyimi için Intel® Core™ işlemciler, SSD, GPS, Bluetooth teknolojilerinin yanı sıra Kensington kilidi, akıllı kart okuyucu ve Panasonic güvenlik yazılımları gibi geniş kapsamlı güvenlik özelliklerini barındıran Toughbook serisi ise sahada çalışan ve üstün PC performansından vazgeçmek istemeyenler için tasarlandı.

Zorlu koşullar için dayanıklı tasarım
Panasonic Toughbook ve Toughpad ürünleri, denizcilikte seyir esnasında ortaya çıkan ve bu ortama uygun olarak tasarlanmamış elektronik cihazlarda donanımsal sorunlara yol açan titreşim faktörüne dayanıklıdır. Ayrıca dar alanlar, ıslak ve çalışılan cihazların materyal olarak hızlıca yıprandığı çalışma ortamları için özel olarak tasarlanmıştır.

Dahili GPS ile dünyanın her yerinde isabetli konum bilgisi
Panasonic Toughpad modellerinin birçoğu dahili GPS alıcısına sahiptir. Böylece dünyanın neresinde olursanız olun veri iletişimine gerek kalmadan konum bilginizi öğrenebilirsiniz. Konsola sabitlenen ve hantal GPS alıcıları yerine Panasonic Toughpad’ler ile tüm denizleri avucunuzun içi gibi bilirsiniz.

Uzun pil ömrü ve kesintisiz çalışmaya imkan tanıyan hot swap teknolojisi
Panasonic Toughbook ve Toughpad’in belirli modelleri*, güç kesilmesine neden olmadan pil değiştirerek kesintisiz mobil çalışma imkanı sunan hot swap teknolojisine sahiptir. Bu teknolojiye sahip dayanıklı Panasonic Toughbook ve Toughpad’ler sayesinde sabit güç kaynaklarına bağımlılığınız büyük ölçüde azalır.

Denizcilik sektöründe çalışanların karşılaştığı zorlu hava koşullarına ve çalışma şartlarına dayanıklı, esnek kullanımlı çözümler sunan Panasonic Toughbook ve Toughpad serileri 26-27 Şubat 2014 tarihleri arasında Green Park Pendik Hotel’de gerçekleştirilen SMM İstanbul 2014 Denizcilik Konferansı ve Fuarı’ndaki Panasonic standında katılımcıların beğenisine sunuldu.
Nokia’dan Lumia 1320 büyük ve uygun fiyatlı bir telefon
Nokia Lumia ailesi, büyük ekran cihazlarla büyüyor! Serinin ikincisi olan Nokia Lumia 1320, 6 inçlik ekranıyla hem telefon hem tablet kullanımı sağlıyor. Nokia Kamera, Nokia Storyteller ya da Sinemagraf ve Yaratıcı Stüdyo gibi özel fotoğraf düzenleme araçlarıyla, yaşadığınız anlar harika öykülere dönüşüyor.

Renkli tasarımı, 720p HD özelliğine sahip büyük ekranı ile Nokia Lumia 1320, sevdiğiniz şeyleri özgürce gerçekleştirmenizi sağlıyor En sevdiğiniz oyunları, videoları ya da HERE LiveSight gibi uygulamaları bu cihaz sayesinde daha geniş bir bakış açısıyla kullanma keyfine varıyorsunuz.

Nokia Lumia serisinin eşsiz özelliklerinden biri olan SkyDrive ile fotoğraflarınızı, videolarınızı ve ofis belgelerinizi dilediğiniz her yerde kullanabiliyorsunuz. Geniş 7GB ücretsiz depolama alanı ve otomatik senkronizasyonla içerik kaybetme endişesi hiç taşımazsınız.

Nokia Lumia 1320, Microsoft Office ve Microsoft Exchange, Office 365 ve Lync gibi harika uygulamalar içeren, uygun fiyatlı bir telefon.

18 Şubat tarihinden itibaren satışa sulunulan Nokia Lumia 1320 için tavsiye edilen satış fiyatı 999 TL.
Panasonic geleceğin kurumsal çözümlerini Mobile World Congress’te gün yüzüne çıkarıyor
Panasonic’in MWC standının (6. Hol, Stant H31) ziyaretçileri, başta ulaştırma, lojistik, perakende, otomotiv ve bulut bilişim olmak üzere birçok sektörde iş yaşamını ve üretkenliği geliştirecek kurumsal çözümleri keşfetme olanağı bulacak.

Panasonic’in dünyanın her yerinde kesintisiz çalışma ihtiyaçlarına yönelik Toughbook ve Toughpad’leri MWC Panasonic standında ziyaretçilerin beğenisine sunulacak.

Panasonic, bulut bilişim sektörüne yönelik olarak, bir servis olarak videolu gözetim (VSaaS) sağlayarak kurumların güvenlik kayıtlarını uzaktan izleyip kayıt altına almalarına olanak tanıyan www.cameramanager.com hizmetini de etkinlikte tanıtıyor. Panasonic’in kablolu ve kablosuz teknolojilere sahip bulut bilişim ile uyumlu iletişim ekipmanları kurumlara daha akıcı iletişim sunuyor.

Panasonic’in yeni “bulut uyumlu”, elde kullanılabilir ve kablosuz bağlantılı Elektronik Haber Toplama kamerası da etkinlikte görücüye çıkıyor. Yeni AJ-PX270 kaydedilen içeriğin neredeyse eşzamanlı olarak paylaşılmasını ve içeriğe her yerden erişilebilmesini mümkün kılıyor.

Ulaştırma alanında ise Panasonic LED ekranlarının yanı sıra, otobüs ve tren istasyonlarındaki araçların gözetlenebilmesi için ideal bir çözüm sunan, Full HD görüntü ve akıllı yüz algılama özelliklerine sahip 360 derece Dome tipi Network kamerayı sergiliyor.

Panasonic’in perakendeciliğin geleceğini düşünerek tasarladığı İş Zekâsı Video sistemleri sayesinde perakendeciler artık daha hedefli promosyon faaliyetleri gerçekleştirebilmenin yanında pazarlama analizleri için yaş ve cinsiyet profilleme ile kaynaklarını uyumlu bir hale getirebiliyor.

Panasonic’in kurumsal çözümlerinin tanıtım faaliyetleri MWC’de kurulacak göz alıcı video duvarları ve büyük LED ekranlardan da takip edilebilecek.
Nokia’dan bol ödüllü yepyeni bir Facebook oyunu
Nokia Türkiye’den yepyeni bir Facebook oyunu oynamaya hazır mısınız? Hemen Nokia Türkiye sayfasını beğenin, “Şansın Uygulaman Kadar Çok mu?” oyununu oynayın, 6 kategoride 6 ödül kazanma şansı yakalayın! Üstelik bu ödüller arasında bir de Nokia Lumia 1320 var!

Nokia Türkiye’nin “Şansın Uygulaman Kadar Çok mu?” yarışmasına katılanlar, çektikleri kartlarla belirlenen 6 kategoriyi tamamlamaya çalışıyor ve bunu başaranlar, tamamlanan kategorideki ödülü kazanıyor!

Nokia’nın “Şansın Uygulaman Kadar Çok mu?” yarışması 100 kişiye Cloud kulaklık, 1 kişiye JBL hoparlör, 1 kişiye Monster kulaklık, 1 kişiye Lumia 625, 1 kişiye Lumia 925 ve 1 kişiye Lumia 1320 kazandıracak!

Yarışmaya katılmak için hemen tıkla! https://apps.facebook.com/nokiauygulamancokmu/
Post Selected Items to:

Showing 10 items of about 6500

home  •   advertising  •   terms of service  •   privacy  •   about us  •   contact us  •   press release design by Popshop •   Official PR partner B2BLogger.com •   © 1999-2015 NewsKnowledge