Login
Password
Sources on this Page

> Headlines by Category

 Home / Technology / Electronics

You are using the plain HTML view, switch to advanced view for a more complete experience.

Teknolojik annelere teknolojik hediyeler
Anneler Günü için birbirinden özel hediye seçenekleri Arçelik ve Beko mağazalarında sizleri bekliyor. Grundig, son teknolojiyle tasarlanan ürünlerini Anneler Günü için sunuyor.

Grundig Duo
Teknolojiyi yakından takip eden anneler Grundig Duo’nun 1160 ve 1161 modellerini çok sevecek. Grundig Duo 1160 ve 1161 modelleri, hem bilgisayar hem de notebook olarak kullanılabilme özelliğiyle ayrı bir yere sahip. ‘İkisi Bir Arada’ konseptinin ilk örneklerinden olan Grundig Duo, yeni nesil i3 ve Intel Core çift çekirdekli işlemcileri, Windows 8 işletim sistemi ve 7 mm inceliğindeki ayrılabilir mıknatıslı klavyesiyle dikkat çekiyor. Ürünün opsiyonel manyetik kalemiyle dokunmatik ekranı farklı şekillerde kullanılabildiği gibi tümleşik arka ayağı kullanım rahatlık sağlıyor. Üründe ofis uygulamaları, görüntü kalitesi ve çift kamera özellikleri de ayrıca sunuluyor. Bu iki modelin yanı sıra yeni versiyon Grundig Duo 1170 modeli ise annelerin çantalarında taşıyabileceği, hem eğlence hem de işleri için çift amaçlı kullanabilecekleri bir ürün. Ayrıca Full HD (1920*1080 p) ekran çözünürlüğüne sahip.

Ürün Fiyatı: 1197 TL’den başlayan fiyatlarla

Grundig GSB 120 Taşınabilir Bluetooth Hoparlör
Grundig’in ‘Anneler Günü’ için sunduğu diğer bir seçenek ise Grundig taşınabilir hoparlör. Red Dot Tasarım Ödüllü Grundig taşınabilir hoparlörün bluetooth özelliği ile bu özelliği destekleyen cep telefonu, notebook, tablet gibi cihazlara bağlanılarak müzik keyfi yaşanabiliyor. 8 saat pil süresi ile mükemmel ses kalitesini her yere kolayca taşıyabilen hoparlörün dahili mikrofonu ile konferans görüşmeler yapılabiliyor.

Ürün Fiyatı: 169 TL (1 peşin+2 taksit)

Samsung I8190 Galaxy SIII Mini Beyaz
Teknolojiden ve sadelikten vazgeçmeyen anneler için Samsung I8190 Galaxy SIII Mini Beyaz güzel bir anneler günü hediyesi olacak. Çift çekirdek işlemcisi ile 1 GHz işlemci hızına sahip olan üründe 16 milyon renk ve 4,0" büyüklüğünde ekran bulunuyor. Üründe hem ön hem de arkadaki kamera ve otomatik odaklama özelliğine sahip. 8 GB dahili hafızasıyla daha çok resim ve video çekebilme imkanı sağlayan telefon sadece 120 gr ağırlığıyla yeniliçi annelerin çantalarında yerini alacak. Samsung markalı cep telefonlarına Arçelik ve Beko mağazalarında ulaşmak mümkün.

Ürün Fiyatı: 729 TL (1 peşin + 2 taksit)
Enerji ve Yapı sektörlerinin saha çalışanları Panasonic Toughpad’lerle kesintisiz mobil çalışma tarzı ile tanışıyor
Panasonic’in dayanıklı mobil tablet ürünü Toughpad enerji sektöründe çalışanların her türlü mobil bilişim ihtiyaçları için en zengin özellikleri sunuyor. Mekân ve zaman fark etmeksizin her koşulda kesintisiz çalışma imkânı sunan, suya, toza ve darbeye dayanıklı Toughpad’ler 8-9 Mayıs tarihlerinde düzenlenen 2. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler Kongre ve Fuarı’ndaki Panasonic standında görücüye çıkıyor.

Panasonic, suya, toza, darbelere, aşırı sıcak ve soğuklara dayanıklı Toughbook (mobil PC) ve Toughpad (mobil tablet) ürün yelpazesiyle enerji ve altyapı gibi kesintisiz mobil çalışma olanağının kritik öneme sahip olduğu sektörlerde saha çalışanlarına dayanıklı çözümler sunuyor. Enerji ve altyapı sektörlerinin yanı sıra, kamu hizmetleri, acil servisler, perakende, hızlı tüketim, sağlık, lojistik ve güvenlik gibi sektörlerin de mobil çalışma ortamlarını daha verimli kılmak için tasarlanan Toughbook ve Toughpad’ler, dayanıklılıkları ve uzun pil ömürleriyle “kesintisiz çalışma” imkanı sağlıyor. Tüketici tabletlerinin yetersiz kaldığı hız, kesintisiz çalışma ve kaliteli sonuç gibi boyutlarda enerji sektörü çalışanlarına önemli avantajlar sağlayan Panasonic Toughpad FZ-M1 ve Full HD dayanıklı tablet sınıfındaki Panasonic Toughpad FZ-G1 8-9 Mayıs tarihlerinde 2. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler Kongre ve Fuarı’nda sergileniyor.

Akıllı şebekelerin tamamlayıcı öğesi kesintisiz mobilite
Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de makinelerarası iletişim ve akıllı şebekeler teknolojinin verimlilik ve kaynak tasarrufu üzerindeki etkilerinin somut göstergeleri olarak öne çıkıyor. Özellikle enerji sektöründe elektrik, gaz, su ve ısı sayaçları akıllı cihazlarla okunuyor ve faturalandırma akıllı cihazların elde ettiği verilerin güvenli ve hızlı bir şekilde taşınmasıyla oluşturuluyor. Panasonic Toughpad’in enerji sektöründeki saha çalışanlarına sağladığı avantajlar dünyanın büyük enerji şirketleri tarafından keşfedilmiş bulunuyor. Bakım, acil arıza bildirimi, saha iş yönetimi, barkod okuma gibi enerji sektöründe saha çalışanlarının hızla sonuçlandırmaları gereken süreçlere destek olan Panasonic Toughpad’ler hafif, ergonomik ve yüksek performanslı modelleriyle son dönemlerde altyapı yatırımlarında karar almayı kolaylaştıran coğrafi bilgi sistemleri alanında çalışanlar tarafından da tercih ediliyor.

Mühendisler ve altyapı çalışanları her koşulda kesintisiz çalışıyor
Yapı ve mühendislikle ilgili tüm sektörlerde çalışanlara zorlu çalışma koşullarına dayanıklı çözümler sunan Panasonic Toughpad modelleri dayanıklılıkları, geniş bağlanabilirlik seçenekleri ve uzun pil ömürleriyle herhangi bir ofise bağlı kalmaksızın “kesintisiz çalışma” imkanı sağlıyor. Toughpad’ler tüketici tabletlerinin yetersiz kaldığı performans, kesintisiz çalışma, modüler yapı ve ofis yazılımlarıyla tam uyumluluk gibi konularda yapı ve mühendislik sektörleri çalışanlarına önemli avantajlar sağlıyor.

Panasonic Türkiye Kurumsal Mobil Çözümler Ülke Müdürü Ali Oktay Ortakaya akıllı şebekeler ve enerji şirketlerinin mobil çalışma ihtiyacını şöyle anlatıyor: “Enerji üretim tesisleri, dağıtım şirketleri ve haneler arasındaki hizmet akışının kusursuz olması için saha ekiplerinin eşgüdümlü ve verimli olarak çalışabilmeleri şarttır. Panasonic Toughbook ve Toughpad’lerin saha koşullarına gösterdiği kusursuz uyum ve saha çalışanlarına sunduğu üst düzey seçenekler tüm dünyada bu anlayışın yaygınlaşmasına yardımcı oluyor.”

İngiltere’nin enerji devi Toughbook sayesinde kaynak tasarrufu yapıyor
İngiltere’nin en büyük enerji şirketleri arasında yer alan EDF Energy, saha ekiplerinin bilgi akışını geleneksel yöntemlerle gerçekleştirdiği onlarca enerji şirketinden biriydi. Şirket, saha operasyonlarında Panasonic Toughbook kullanmaya başlayarak geçerliliğini kaybetmiş kağıt sistemini bıraktı. Şirketin satış ekipleri uzun pil ömrü, yüksek görüntüleme seviyesine sahip ekranı, geniş bağlantı seçenekleri, düşmelere ve suya karşı direnci sayesinde dayanıklılığı ile öne çıkan Panasonic Toughbook sayesinde bilgi akışını eskisine oranla çok daha hızlı, kesintisiz ve verimli bir şekilde gerçekleştirdi.

E.ON Ruhrgas AG’nin saha çalışanları tüm iş akışlarını tek cihazdan yönetiyor Avrupa’nın önde gelen doğalgaz şirketlerinden E.ON Ruhrgas AG ise, Panasonic Toughbook ile kesintisiz mobil çalışma anlayışına geçen bir başka Avrupalı şirket oldu. Panasonic Toughbook ürünlerini saha çalışanlarına kullandıran şirket iş süreçlerini hızlandırmayı başardı. Çalışanların tüm bilgileri yanlarında diledikleri yere götürebilmeleri sayesinde işgücü ve kaynaklar açısından önemli tasarruf sağlandı.

Bursagaz işgücü kaybını Panasonic Toughbook ile giderdi
Yönettiği 5 bin km’lik doğalgaz şebekesi ile Türkiye’nin en büyük 3 doğalgaz dağıtım şirketinden biri olan Bursagaz ise, “Konuma Dayalı İhbar Yönetim Sistemi”ni Panasonic ile birlikte hayata geçirdi. Alo 187 hattına gelen ihbarların toplanması, saha ekiplerine iletilmesi ve çözümlerin uygulanması süreçlerini önceleri manuel olarak yürüten şirket, oluşan işgücü kaybını dayanıklı mobil PC Panasonic Toughbook CF-19 ile giderdi. Uygulama kapsamında navigasyon uygulaması ile ihbar adres bilgilerinin görsel (CBS) haritası, saha ekibine iletiliyor ve ihbar yönetim süreçleri her zamankinden daha kısa sürüyor. Proje ile proje öncesinde 3 vardiyada çalışan 7 saha aracı için harcanan yıllık yakıt masrafları yüzde 11 oranında azaldı ve Bursagaz’a 730 saatlik ek işgücü kaynağı sağlandı.

Tüketici tabletlerinde bulunmayan dayanıklılık: Panasonic Toughpad FZ-M1
Panasonic’in kesintisiz mobil çalışma anlayışına yönelik dayanıklı tabletleri Panasonic Toughpad sayesinde enerji şirketleri artık tüketici tabletlerinin kısa pil ömrü, az dayanıklılık ve çalışmaya uygun olmayan ekran gibi dezavantajlarıyla vedalaşıyor. Panasonic’in 2. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler Kongre ve Fuarı’nda ziyaretçilerinin beğenisine sunduğu Toughpad FZ-M1 enerji sektörünün ihtiyaçlarına yönelik özellikleriyle dikkat çekiyor. 150 cm yükseklikten düşmelere karşı dayanıklılığı testlerle sabit olan Toughpad FZ-M1 toz ve suya karşı uluslararası IP65 direnç standartlarını karşılıyor ve -10 ila +50 derece arasındaki sıcaklık koşullarında verimli bir şekilde çalışabiliyor. Dünyanın ilk Intel® CoreTM i5 işlemcili, tamamen dayanıklı, fansız çalışan 7 inç tableti olan FZ-M1 yalnızca 540 gram ağırlığa ve 18 mm kalınlığa sahip. Cihaz geniş bağlantı ve esneklik seçenekleriyle öne çıkıyor. 4G mobil geniş bant, GPS ve anten özellikleri sayesinde anlık bilgi paylaşımının hayati önem taşıdığı enerji sektöründeki mobil çalışanlar bilgi ve verileri anlık olarak paylaşabiliyorlar. Mini-Serial, LAN, NFC, akıllı kart okuyucu, 1D/2D barkod okuyucu, UHF RFID, tam boyut USB 3.0, micro SD, kulaklık, DC-In ve microSIM ürünün opsiyonel özellikleri arasında yer alıyor. Ortam ışığı sensörü gibi dahili pil ömrü tasarruf teknolojilerine sahip olan Toughpad FZ-M1, 2 saat süreli şarj edilen değiştirilebilir pili ile 8 saat boyunca çalışabiliyor. Daha uzun süre çalışma ihtiyacı bulunan kullanıcılar için çalışma anında değiştirilebilir pil kurulumu ayarlanabilir giriş seçenekleri ile yapılabiliyor.

Full HD ekran ile kusursuz görünürlük: Panasonic Toughpad FZ-G1
Panasonic’in dayanıklı tablet çözümleri arasında 10,1 inç’lik IPS? ekranıyla FZ-G1 bulunuyor. WUXGA (1920x1200) çözünürlük ve 800 cd/m²’ye kadar parlaklığıyla yüksek çözünürlüklü dokümanlar üzerinde açık havada çalışmayı kolaylaştıran FZ-G1, 10 parmak dokunmatik algılamalı ekranında digitizer kalem kullanımına da imkân tanıyor. Intel® Core™ i5-3437U vPro işlemciden gücünü alan FZ-G1, 120 cm yükseklikten düşmelere dayanıklılık gösterirken toz ve suya karşı uluslararası IP65 direnç standartlarıyla da uyumlu. Kullanıcı tarafından değiştirilebilen bataryasıyla 8 saate kadar batarya ömrü sunan FZ-G1, Panasonic’in Toughpad modellerinde belirlediği “kesintisiz çalışma” prensibini destekliyor. Eklenebilir opsiyonel özellikleri arasında RJ-45, D-sub (9-pin), Micro SD/SDXC hafıza kartı gibi seçeneklerin de sunulduğu Panasonic Toughpad FZ-G1, üstün dayanıklılık ve performansı yaklaşık 1,1 kg’lık hafif tasarımında birleştiriyor.
Panasonic ile bu yaz futbolun dünya liderleri evinizin salonunda
Panasonic’in üstün görüntü kaliteli projektörleriyle Messi’den Neymar’a, Mesut Özil’den Cristiano Ronaldo’ya kadar tüm yıldızlar adeta evinizde boy gösteriyor.

Panasonic AT6000 ve Panasonic AH1000 projektörleriyle bu yaz yaşanacak futbol karnavalını ve kupa heyecanını evinizin salonunda yaşayarak izleyebilirsiniz.

Full HD ve 3D özellikli bir ev sineması projeksiyon cihazı olan Panasonic AT6000, gelişmiş özellikleriyle 3D ev eğlencesine yepyeni bir soluk kazandırıyor. 3D hareket düzenleme, 2.400 lümen değerinde yüksek parlaklık ve 500.000:1 kontrast oranı sunan AT6000, kendi sınıfının en iyi görüntü kalitesini sunuyor.

Panasonic AH1000 projektör ise yeni, yüksek güçlü 280-W Red-Rich lamba ile parlak, net görüntüler sağlıyor ve 2.800 lümen parlaklıkla her çeşit ışık koşulunda rahat bir izlenebilirlik sağlıyor.

Panasonic AT6000 KDV dahil 8.999 TL’den, Panasonic AH1000 ise KDV dahil 4.999 TL’den satışa sunuluyor. Panasonic’in futbol keyfini zirveye taşıyan projektörleri, Panasonic distribütörü Astel’den edinilebiliyor.

Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU) hakkında PSCEU Panasonic’in küresek B2B bölümü olan Panasonic Systems Communications Company’nin Avrupa koludur. PSCEU profesyonellerin çalışma hayatlarını geliştirmeyi ve kurumların verim ve performanslarını yükseltmelerine destek olmayı hedeflemektedir. PSCEU kurumların görüntü, ses ve metinsel verilerden oluşan her tür bilgiyi elde etmelerine, işlemelerine ve iletişimlerini sağlamalarına destek olmaktadır. PSCEU’nun ürünleri arasında PBX telefon anahtarları, doküman yazıcılar, profesyonel kameralar, projeksiyon cihazları, büyük görsel görüntüleyiciler ve dayanıklı mobil PC’ler yer almaktadır.
Panasonic’in en yeni dayanıklı Windows Toughpad’i hem daha hızlı hem de daha uzun ömürlü
Panasonic, dayanıklı Windows tablet ürünlerinden Toughpad FZ-G1’in yeni versiyonunu Hollanda’da düzenlenen Enterprise Mobility Exchange ‘de duyurdu. İnce, hafif ve tamamen dayanıklı olan 10,1” boyutundaki Windows 8.1 Pro Update tablet, mobil çalışma tarzını benimseyen şirketlerin iş ihtiyaçlarına yönelik talepleri göz önünde bulundurularak tasarlanmış bulunuyor.

Yeni Toughpad FZ-G1 gücünü 4. nesil Intel® CoreTM teknolojisinden alıyor. Daha düşük güç tüketen Intel® CoreTM i5-4310U vPro™ işlemci, aynı zamanda daha hızlı olmasıyla grafik performansını artırıyor ve cihazın standart pil ömrünü 8 saatten 10 saate (yüksek kapasiteli pil ile 20 saate kadar) çıkarıyor. Yüksek performanslı pil seçeneği ve yeni opsiyonel çalışma esnasında değiştirilebilen pil özellikleri ile yeni Toughpad FZ-G1 vardiya usulüne göre çalışan mobil çalışanlara kesintisiz 24 saat çalışma imkânı tanıyor.

Sektör öncüsü GPS*
Cihaz sektörün en yeni ve öncü GPS* teknolojisine sahip olmasıyla mobil çalışanların ve sahada çalışan mühendislerin o an bulundukları yerleşimi kesin olarak ve her zamankinden daha hızlı bildirebilmelerini sağlıyor. Cihazın u-blox 8 modülü aralarında GPS ve GLONASS’ın da bulunduğu belli başlı küresel uydu konumlandırma sistemlerinin tümüyle uyumluluk sağlıyor. Üstelik bunları daha hızlı bilgiye erişim zamanları ve ticari kurumlar için eşi görülmemiş kesinlik ile sunuyor.

Daha hızlı veri aktarımı
Cihazın en yeni sürüm Kablosuz LAN 802.11ac teknolojisi sayesinde veri aktarım hızı önemli ölçüde artıyor.

Eldivenle uyumlu dokunmatik ekran
Yeni Toughpad FZ-G1 mobil çalışanların eldiven giydikleri halde kullanabildikleri dokunmatik ekrana sahip. En yeni IPS? Panel teknolojisi ile donatılan cihaz, 800cd/m² parlaklık seviyesiyle dış mekânlarda çalışanlara eşsiz görüntüleme kalitesi sunuyor.

Microsoft Windows 8.1 Pro Update işletim sistemine sahip cihaz kurumsal müşterilerin kullanıcı işlevselliği ve Windows 8.1 Pro Update işletim sisteminin iş ihtiyaçlarına yönelik avantajlarından faydalanabilmelerini sağlıyor. Bununla birlikte Microsoft Windows 7 Professional** seçeneği de kullanılabiliyor. Microsoft’un, önceleri geçen ay sona ereceği açıklanan Windows XP desteğini uzatmasıyla birlikte en yeni Windows 8.1 Pro Update ve Windows 7 Professional** versiyonları da donanımlarını yükseltmek isteyen kurumlara daha akıcı bir geçiş süreci sunacak.

Dayanıklılık için tasarlandı
Toughpad ürün ailesi Panasonic’in Toughbook dizüstü ürün gamı ile aynı dayanıklılık standartlarına sahip. Tamamen dayanıklı Toughpad FZ-G1 toza ve suya karşı katı cisim koruma derecesini ifade eden MIL-STD-810G ve IP65 sertifikalarına sahip.

FZ-G1 standart olarakHD 720p ön panel kamerası ve yükseltilmiş opsiyonel 5MP ya da 8MP arka panel kamerası ile birlikte geliyor. Opsiyonel arka kameranın ışık koşullarından bağımsız olarak daha net belge, varlık ya da saha fotoğrafı çekilebilmesini sağlayan üçlü flaş becerisi bulunuyor.

Cihazın önünde bulunan pencereler ve kişiselleştirilebilen uygulama tuşları çalışanların, önemli gördükleri uygulamalar ve araçlar arasında tek tuşla geçiş yapabilmelerini kolaylaştırıyor.

Esneklik için tasarlandı
Esnek Konfigürasyon Portlarını kullanan cihaz yapılan işin özgün ihtiyaçlarına göre konfigüre edilebiliyor ve USB 2.9, Micro SDXC, True Serial port, LAN Bağlayıcı, GPS, Barkod Okuyucu, opsiyonel entegre akıllı kart okuyucu gibi seçenekler sunuyor. USB 3.0, Bluetooth® 4.0, HDMI ve Kablosuz LAN becerileri de cihazın standartları arasında yer alıyor.

Toughpad FZ-G1, ofisleriyle bağlantıda kalmak isteyen çalışanlarına destek olmak için araca monte cihazların çatı antenine bağlanarak, merkeze uzak bölgelerde bağlantı becerilerini daha da geliştiren çift harici anten bağlayıcı özelliğini sunuyor.

En yeni versiyon Toughpad FZ-G1 Avrupa’da Haziran 2014’te satışa çıkıyor. Cihazın tavsiye edilen perakende satış fiyatı ise 2799 avro + KDV.

*Opsiyonel
** Windows 8.1 Pro Update’ten versiyon düşürme hakları aracılığıyla mevcuttur
Index Bilgisayar’dan 2014’ün ilk çeyreğinde yüzde 26’lık büyüme, yüzde 62’lik kâr artışı
Türkiye’nin lider bilişim teknolojileri şirketlerinden Index Bilgisayar, 2014 yılının ilk çeyreğine ilişkin konsolide verilerini açıkladı. Gelir tablosuna göre, Index Bilgisayar’ın 31 Mart 2014 tarihinde biten ilk üç aylık vergi sonrası konsolide net kârı 6 milyon TL oldu. Net satışlar ise, bir önceki yıla oranla yüzde 26’lık bir artışla 495 milyon TL olarak kaydedildi.

Türkiye Bilişim Teknolojileri sektöründe 8.000’in üzerinde iş ortağına 100’den fazla dünya markası ürünlerinin satış ve pazarlamasını yapan Index Bilgisayar, yoğun yatırımlar ile girdiği 2014 yılının ilk çeyreğindeki büyüme ve kâr rakamlarını açıkladı. Net satışlar ve vergi sonrası kâr rakamlarıyla birlikte şirket, 2013 sonunda finans dünyasında yaşanan dalgalanmalara ve sektördeki yavaşlamaya rağmen, ilk çeyrekte BT sektörünün çok üzerinde önemli bir büyüme kaydetti.

31 Mart 2014 tarihinde biten ilk çeyrek sonuçlarına göre;
· Geçen yılın aynı döneminde 393 milyon TL olan net satışlar, 2014 ilk çeyreği itibarıyla yüzde 26 büyüme ile 495 milyon TL’ye ulaştı.
· Satışlardan elde edilen kâr ise, geçen yılın aynı döneminde 3,7 milyon TL iken, 2014’ün ilk çeyreğinde yüzde 62 artışla 6 milyon TL’ye ulaştı.

Index Grup CEO’su Erol Bilecik, 2014’ün ilk çeyrek sonuçlarıyla ilgili olarak şunları söyledi: “Ekonomi piyasalarındaki endişeli bekleyişlere rağmen, hiç moral bozmadan yeni yıla önemli ve büyük yatırımlar ile girdik. Büyüme planlarımız ve ‘geleceğin teknoloji dağıtım grubu’ vizyonumuz doğrultusunda, 2006 yılından bu yana lojistik sektöründe faaliyet gösteren iştirakimiz Teklos'u, yeni yatırımımız olan Gebze Şekerpınar'daki 25 bin metrekarelik kapalı alana yayılan lojistik üssümüze taşımış, Index Grup’a bağlı şirketlerimizin yönetim merkezlerini de Kağıthane-Merkez’deki yeni binaya aktarmıştık. Bu atılımlar, hem bölgede yeni istihdam alanları yaratmamızı hem de geniş hacimli iş yapan bilişim ve e-ticaret sitelerine daha güçlü bir şekilde ulaşmamızı sağladı. Bu açıdan 2014 başındaki yatırımlarınızın olumlu sonuçlarını şimdiden görmeye başladığımızı söyleyebilirim. Şimdi, verimli büyüme hedefimizden hiç sapmadan, geleceğe umutla bakan Türkiye’nin artık teknolojiyle iç içe bir ülke konumuna geldiğini kanıtlayacak daha olumlu göstergelerle 2014’ü tamamlamak istiyoruz. Önemli rakamlar ile yola çıktığımız şu günlerde, üzerimizde daha büyük bir sorumluluk hissediyor, fakat aynı zamanda daha fazla yatırım yapma cesaretini topluyoruz.”
Panasonic saha şartlarından etkilenmeden kesintisiz mobil çalışmaya olanak tanıyan tam dayanıklı tablet Toughpad FZ-M1’in Value Model versiyonunu tanıttı
Güncel ihtiyaçlara artık yanıt vermeyen geleneksel cihazların yerini hem uygun maliyetli hem de daha esnek Panasonic Toughpad FZ-M1 alacak.

Panasonic 7 inç ekran boyutuna sahip tamamen dayanıklı Windows tableti Toughpad FZ-M1’in Value modelini tanıttı. Enerji verimi ve taşınabilirlik odaklanılarak tasarlanan Intel® Celeron® işlemcinin avantajlarını sunan tablet, işleri gereği daha çok hafif ölçekli uygulamalara ihtiyaç duyan ve mevcut eski cihazlarını değiştirmek isteyen endüstriyel şirketler için hem uygun maliyetli hem de daha esnek bir çözüm olarak öne çıkıyor.

Panasonic Avrupa Bölgesi’nden Sorumlu Pazarlama Müdürü Jan Kaempfer yeni versiyonla ilgili şu açıklamayı yapıyor: “Toughpad FZ-M1’in yeni versiyonu özellikle ulaştırma, lojistik, depolama, ağırlama ve kamu güvenliği alanlarında çalışan mobil çalışanların geleneksel ve modern ihtiyaçlar karşısında yetersiz kalan PDA cihazlarının yerini alabilecek ideal bir ürün. Bu ürün farklı kurumsal ve mobil çalışan ihtiyaçlarına uyarlanabilen geniş çeşitlilikte mobil cihazlar geliştirme yaklaşımımızın en güncel örneğidir.”

Toughpad FZ-M1’in Value modeli gücünü en son nesil Intel® Celeron® işlemciden alıyor. Çift çekirdekli Intel® Celeron® N2807 işlemci yüksek performansı, verimli güç kullanımı ve mobil cihazlara özel tasarımı nedeniyle özellikle bu ürünün işlemcisi olarak tercih edildi. Tabletin fansız çalışma özelliği sayesinde üretilen ısı da en düşük seviyede kalıyor.

Intel® EMEA Çokuluslu Şirketler Satış Direktörü Maurizio Riva ise şunları söylüyor: “Yeni Intel® Celeron® üstün performans, uzun batarya ömrü ve olağanüstü kullanıcı deneyimleri sunmanın yanında insanların, cihazlarını kullanma tarzlarını da geliştiriyor. Panasonic’in yeni tableti bu yeni Yonga Üzeri Sistemi kullanarak tüm kullanıcılarına mükemmel mobil bilişim deneyimini yaşatacak.”

Toughpad FZ-M1’in Value Model versiyonu 2GB RAM (4GB opsiyonel) ve 128GB SSD özelliklerinin yanında Windows 8.1 işletim sistemi ile donatılmış bulunuyor.

Yalnızca 540g ağırlığında ve 18mm kalınlığındaki Toughpad FZ-M1, sahip olduğu yapılandırma girişleri ve entegre iş genişletme modülü ile yüksek oranda esneklik sunuyor. Kurumun ihtiyaçlarına doğrudan uygun olacak şekilde ayarlanabilen cihaz dikey uygulamalar için tabletten mobil bir araca dönüşebiliyor. Ayarlanabilen entegre seçenekler arasında 4G mobil geniş bant, GPS ve anten üzerinden araç geçişi yer alıyor. Entegre iş genişletme modülü seçenekleri arasında Mini-Serial, LAN, NFC, akıllı kart okuyucu, 1D/2D barkod okuyucu, UHF RFID ve çalışma esnasında değiştirilebilen pil becerileri yer alıyor. Toughpad FZ-M1’in standart özellikleri arasında tam boyut USB 3.0, micro SD, kulaklık, DC-In ve microSIM bulunuyor.

Rakipsiz görüntüleme kalitesi
En son LCD teknolojisini kullanan Toughpad FZ-M1, iç ya da dış mekânda çalışmaları fark etmeksizin tüm 7 inç tablet kullanıcıları için rakipsiz görüntüleme kalitesi sunuyor. Ekstra geniş görüntüleme açıları, güçlendirilmiş cam, yüksek kontrast oranı gibi özelliklerin yanında 500 cd/m2 yüksek parlaklık ile birlikte Panasonic yansıma önleyici katmana sahip WXGA (1280x800) çözünürlüklü ekran, her türlü aydınlatma koşulunda on parmak kapasitif dokunmatik ekran becerilerini sergileyebiliyor.

Hem küçük hem dayanıklı
Toughpad ürün ailesi Panasonic’in tamamen dayanıklı Toughbook ürün gamı ile benzer dayanıklılık standartlarına sahip. 150 cm yükseklikten düşmelere karşı dayanıklılığı testlerle sabit olan Toughpad FZ-M1 toz ve suya karşı uluslararası IP65 direnç standartlarını karşılıyor ve -10 ila +50 derece arasındaki sıcaklık koşullarında verimli bir şekilde çalışabiliyor.

Uzun pil ömrü ve çalışma esnasında pil değiştirme özelliği
Ortam ışığı sensörü gibi dahili pil ömrü tasarruf teknolojilerine sahip olan Toughpad FZ-M1, 2 saat süreli şarj edilen değiştirilebilir pili ile 8 saat boyunca çalışabiliyor. Daha uzun süre çalışma ihtiyacı bulunan kullanıcılar için çalışma anında değiştirilebilir pil kurulumu ayarlanabilir giriş seçenekleri ile yapılabiliyor.

Kameralar ve iletişim özellikleri
FZ-M1, canlı video görüşmesi ya da sahada fotoğraf çekme ihtiyacı bulunan kullanıcılar için 2 megapiksel ön kamera, stereo mikrofon ve 5 megapiksel arka kamera özellikleriyle donatıldı. Opsiyonel olarak 8 megapiksel arka kamera özelliği de bulunuyor.

Geleceğin ihtiyaçları düşünülerek tasarlanan Toughpad FZ-M1, mekandan bağımsız bağlantı sunmak için son derece uygun özelliklere sahip. Bu özellikler arasında 4G/LTE için Gobi 5000 modülü, Bluetooth® v4.0 ve kablosuz LAN yer alıyor. Anten bağlayıcısı üzerinden opsiyonel çift geçiş özelliği kablosuz bağlantının araç yuvaları üzerinden yönlendirilmesini sağlıyor. Bu sayede daha gelişmiş ve daha istikrarlı bir kablosuz bağlantı performansı sağlanıyor. FZ-M1, masaüstü kızağı aksesuarı sayesinde tam bir masaüstü deneyimi sunacak esnekliğe de kavuşuyor.

Toughpad’i verimli kılan aksesuarlar
Mobil çalışanların Toughpad FZ-M1’den en yüksek faydayı sağlamaları için masaüstü kızağı, araç yuvası, çoklu pil şarj aleti, omuzluk, el kayışı, taşıma kılıfı ve pasif kalem gibi aksesuarlar sunuluyor.

* Toughpad FZ-M1 Value Model versiyonu Haziran 2014’ten itibaren 1.399 avro tavsiye edilen perakende satış fiyatıyla piyasada olacak. 
Android uygulamaları ücretsiz Nokia servisleri ile yeni Nokia X’de buluşuyor
Nokia’nın Android uygulamaların kullanılabildiği yeni uygun fiyatlı akıllı telefonlardan oluşan X serisinin ilk modeli Nokia X satışa çıktı! Serinin iki modeli Nokia X ile Nokia XL, Android uygulama dünyasıyla tanışmak için mükemmel olmanın yanı sıra Nokia deneyimleri ve en sevilen Microsoft servislerini barındırmasıyla da kullanıcıların vazgeçilmezi olacak. Ayrıca seri, Nokia tasarımı ve malzeme kalitesi ile rakiplerden ayrışıyor.

Kullanıcıların en sevdikleri uygulamalar arasında sorunsuzca geçiş yapmasına olanak tanıyan Fastlane özelliğine sahip Nokia X serisi ile hem Nokia Mağaza’dan hem de diğer Android mağazalarından kolayca uygulama indiriliyor. Popüler uygulamaların birçoğu da Nokia X ve Nokia XL’ye yüklenmiş olarak geliyor.

Nokia Türkiye Genel Müdürü Sertaç Şener, Nokia X serisiyle ilgili şunları söyledi: “Android uygulamalarını, Nokia ve Microsoft servislerini bir araya getirdiğimiz X Serisi ile kullanıcılara eşsiz bir deneyim sunuyoruz. Bu seriyle Nokia’nın tasarım anlayışı ve kalitesini, uygun fiyat segmentinde kullanıcılarımızla buluşturuyor olacağız. Uzun süredir beklenen Android uygulamalarını barındıran bu cihazın pazarda büyük heyecan yaratacağından eminiz.”

Nokia X serisi, haritalar ve dahili sesli navigasyon içeren HERE Maps ve 13 milyon şarkıya ulaşabildiğiniz Nokia MixRadio dahil olmak üzere, kullanıcılar tarafından çok beğenilen ve kullanılan ücretsiz Nokia servislerini sunuyor. Nokia X Serisi ayrıca aralarında ücretsiz bulut depolama OneDrive kullanımı da dahil olmak üzere, en sevilen çoğu Microsoft servisine uygun fiyatlı bir giriş sağlıyor.
Panasonic üçüncü nesil VariCam HS’i tanıttı
Yenilikçi modüler tasarıma sahip VariCam HS 2/3 tipi kamera başlığı, AVC-ULTRA kayıt modülüne yuvalanarak konvansiyonel bir prodüksiyon kamerası/kaydedicinin tam işlevselliğini ve ergonomik rahatlığını sunabiliyor.

Sistem esnekliği 2/3 tip kamera modülü (AU-V23HS1) ile kayıt modülü (AU-VREC1) arasına gelecek bir göbek kablosu ile genişletilebiliyor ve böylelikle jibler, vinçler ve diğer “uzaktan” kamera ihtiyaçları için “kutu” kamera işlevselliği sunabiliyor. Bu yaygın kaydedici modül sistemi Panasonic’in s35mm 4K kamera modülü (AU-V35C1) ile karşılıklı değiştirilebilme özelliğini sunmasıyla profesyonellerin s35mm ve 2/3 tip kamera başlığı arasında yaratıcı ihtiyaçlarına göre geçiş yapabilmelerine olanak tanıyor.

Panasonic’te Ürünü Müdürü olarak görev yapan Steve Cooperman VariCam HS hakkında şunları söylüyor: “VariCam’in nefes kesici görüntü işleme ve yumuşak efektler alanındaki mirasını daha da öteye taşıyan üçüncü nesil modüler tasarım kullanıcılara spor karşılaşmaları, belgeseller ve diğer yaratıcı içeriklerin farklı dünyaları arasında özgürce dolaşma olanağı tanıyan benzersiz bir esneklik sunuyor. Tüm bunların yanında prodüksiyon dünyasında yaygın ve popüler bir düzenleme formatı olarak Apple ProRes'in* hakimiyetini göz önüne aldığımızda ProRes’in VariCam HS’ye dahil edilmesi yeni kamera/kaydedicinin sektör genelinde benimsenmiş ve yapısı oturmuş HD iş akışı içerisindeki konumunu sağlamlaştıracaktır.”

VariCam HS üç adet yeni geliştirilen ve 14 genişlik durdurma parçalı 1920 x 1080p MOS görüntüleyiciyi kullanarak geniş aydınlatma koşulları üzerinde tam bir kontrol sağlıyor ve benzersiz 1080 yerel kayıt/operasyon sunuyor. Kamera/kaydedici klasik RGB görüntüleyici/prizma sistemi ile kritik öneme sahip uygulamalar için equi-band tam çözünürlüklü renk işleme sunuyor.

Kameranın kilit özellikleri arasında gerçek zamanlı yüksek kare hızı ve 1080p’de 240fps’ye yumuşak kayıt (AVC-Intre Class 100 kullanılarak) ve kayıt esnasında kare hızı değiştirebilme becerisi yer alıyor. VariCam HS etkileyici video kalitesini 24-bit LPCM ses becerileri ile tamamlıyor. Cihazın hem güçlü hem de yaratıcı kontrolleri arasında matris, ayrıntı, gama, yeni bir “V-Log”, FilmRec ve Dynamic Range Stretch (DRS) görüntü kontrast yönetim kontrolleri yer alıyor.

VariCam HS 2014’ün sonbahar aylarında omuzda taşıma modülü dahil 45.000 avro tavsiye edilen liste fiyatı ile satışta olacak.

* Apple ProRes formatı Apple Inc.’ten lisanslanmıştır.
Saha çalışanları suya, toza ve darbeye dayanıklı Toughbook ve Toughpad’lerle kesintisiz üretkenliği yakalıyor
Panasonic, suya, toza, darbelere, aşırı sıcak ve soğuklara dayanıklı Toughbook ve Toughpad ürün yelpazesiyle enerji sektöründe çalışanlara, zorlu çalışma koşullarına dayanıklı çözümler sunuyor. Enerji sektörü dışında, kamu hizmetleri, acil servisler, perakende, hızlı tüketim, sağlık, lojistik ve güvenlik gibi sektörlerin de mobil çalışma ortamlarını daha verimli kılmak için tasarlanan Toughbook ve Toughpad’ler, dayanıklılıkları ve uzun pil ömürleriyle “kesintisiz çalışma” imkanı sağlıyor. Tüketici tabletlerinin yetersiz kaldığı hız, kesintisiz çalışma ve kaliteli sonuç gibi boyutlarda enerji sektörü çalışanlarına önemli avantajlar sağlayan Panasonic Toughpad FZ-M1 ve diğer Toughbook/Toughpad ürünleri 24-26 Nisan tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenen Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı Konferansı katılımcılarının beğenisine sunuldu.

Küresel enerji sektörü kesintisiz mobil çalışma anlayışını benimsedi
Panasonic’in mobil PC ve tabletleri, ayrıntılı süreçlere sahip enerji sektöründe uzun yıllardır tercih ediliyor. Panasonic Türkiye Kurumsal Mobil Çözümler Ülke Müdürü Ali Oktay Ortakaya sektörün mobil çalışma anlayışına ihtiyacını şöyle anlatıyor: “Enerji üretim tesisleri, dağıtım şirketleri ve haneler arasındaki hizmet akışının kusursuz olması için saha ekiplerinin eşgüdümlü ve verimli olarak çalışabilmeleri şarttır. Panasonic Toughbook ve Toughpad’lerin saha koşullarına gösterdiği kusursuz uyum ve saha çalışanlarına sunduğu üst düzey seçenekler tüm dünyada bu anlayışın yaygınlaşmasına yardımcı oluyor.”

İngiltere’nin enerji devi Toughbook sayesinde kaynak tasarrufu yapıyor
İngiltere’nin en büyük enerji şirketleri arasında yer alan EDF Energy, saha ekiplerinin bilgi akışını geleneksel yöntemlerle gerçekleştirdiği onlarca enerji şirketinden biriydi. Şirket, saha operasyonlarında Panasonic Toughbook kullanmaya başlayarak geçerliliğini kaybetmiş kağıt sistemini bıraktı. Şirketin satış ekipleri uzun pil ömrü, yüksek görüntüleme seviyesine sahip ekranı, geniş bağlantı seçenekleri, düşmelere ve suya karşı direnci sayesinde dayanıklılığı ile öne çıkan Panasonic Toughbook sayesinde bilgi akışını eskisine oranla çok daha hızlı, kesintisiz ve verimli bir şekilde gerçekleştirdi.

E.ON Ruhrgas AG’nin saha çalışanları tüm iş akışlarını tek cihazdan yönetiyor
Avrupa’nın önde gelen doğalgaz şirketlerinden E.ON Ruhrgas AG ise, Panasonic Toughbook ile kesintisiz mobil çalışma anlayışına geçen bir başka Avrupalı şirket oldu. Panasonic Toughbook ürünlerini saha çalışanlarına kullandıran şirket iş süreçlerini hızlandırmayı başardı. Çalışanların tüm bilgileri yanlarında diledikleri yere götürebilmeleri sayesinde işgücü ve kaynaklar açısından önemli tasarruf sağlandı.

Bursagaz işgücü kaybını Panasonic Toughbook ile giderdi
Yönettiği 5 bin km’lik doğalgaz şebekesi ile Türkiye’nin en büyük 3 doğalgaz dağıtım şirketinden biri olan Bursagaz ise, “Konuma Dayalı İhbar Yönetim Sistemi”ni Panasonic ile birlikte hayata geçirdi. Alo 187 hattına gelen ihbarların toplanması, saha ekiplerine iletilmesi ve çözümlerin uygulanması süreçlerini önceleri manuel olarak yürüten şirket, oluşan işgücü kaybını dayanıklı mobil PC Panasonic Toughbook CF-19 ile giderdi. Uygulama kapsamında navigasyon uygulaması ile ihbar adres bilgilerinin görsel (CBS) haritası, saha ekibine iletiliyor ve ihbar yönetim süreçleri her zamankinden daha kısa sürüyor. Proje ile proje öncesinde 3 vardiyada çalışan 7 saha aracı için harcanan yıllık yakıt masrafları yüzde 11 oranında azaldı ve Bursagaz’a 730 saatlik ek işgücü kaynağı sağlandı.

Tablete dayanıklılık geldi!
Panasonic’in kesintisiz mobil çalışma anlayışına yönelik dayanıklı tabletleri Panasonic Toughpad sayesinde enerji şirketleri artık tüketici tabletlerinin kısa pil ömrü, az dayanıklılık ve çalışmaya uygun olmayan ekran gibi dezavantajlarıyla vedalaşıyor. Panasonic’in n Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı Konferansı ziyaretçilerinin beğenisine sunduğu Toughpad FZ-M1 enerji sektörünün ihtiyaçlarına yönelik özellikleriyle dikkat çekiyor. 150 cm yükseklikten düşmelere karşı dayanıklılığı testlerle sabit olan Toughpad FZ-M1 toz ve suya karşı uluslararası IP65 direnç standartlarını karşılıyor ve -10 ila +50 derece arasındaki sıcaklık koşullarında verimli bir şekilde çalışabiliyor.

Dünyanın ilk Intel® CoreTM i5 işlemcili, tamamen dayanıklı, fansız çalışan 7 inç tableti olan FZ-M1 yalnızca 540 gram ağırlığa ve 18 mm kalınlığa sahip. Cihaz geniş bağlantı ve esneklik seçenekleriyle öne çıkıyor. 4G mobil geniş bant, GPS ve anten özellikleri sayesinde anlık bilgi paylaşımının hayati önem taşıdığı enerji sektöründeki mobil çalışanlar bilgi ve verileri anlık olarak paylaşabiliyorlar. Mini-Serial, LAN, NFC, akıllı kart okuyucu, 1D/2D barkod okuyucu, UHF RFID, tam boyut USB 3.0, micro SD, kulaklık, DC-In ve microSIM ürünün opsiyonel özellikleri arasında yer alıyor.

Ortam ışığı sensörü gibi dahili pil ömrü tasarruf teknolojilerine sahip olan Toughpad FZ-M1, 2 saat süreli şarj edilen değiştirilebilir pili ile 8 saat boyunca çalışabiliyor. Daha uzun süre çalışma ihtiyacı bulunan kullanıcılar için çalışma anında değiştirilebilir pil kurulumu ayarlanabilir giriş seçenekleri ile yapılabiliyor.
Datagate Bilgisayar’da yeni atamalar
Index Grup bünyesinde faaliyet gösteren Datagate Bilgisayar’ın Pazarlamadan Sorumlu yeni Genel Müdür Yardımcısı Oya Balkır oldu. Kariyerine 2006 yılında Index Grup’ta başlayan Bahadır Bilecik ise Datagate Bilgisayar Satış Müdürü görevine getirildi.

Oya Balkır kimdir?
Datagate Bilgisayar, 22 yıllık IBM kariyeri boyunca Satış Müdürlüğü, Operasyon ve Pazarlama Müdürlüğü ve son olarak Global Teknoloj Hizmetleri Müdürlüğü görevlerini üstlenen Oya Balkır’ı Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı görevine getirdi. İstanbul Üniversitesi İşletme bölümü mezunu olan Balkır, 1 Nisan itibarıyla Index Grup’un Ayazağa’daki yeni yönetim merkezinde görevine başladı.

Bahadır Bilecik kimdir?
Yaklaşık sekiz yıldır Index Grup’ta görev yapan Bahadır Bilecik ise, Datagate’in yeni Satış Müdürü oldu. Kariyerine Index Grup'ta başlayan Bilecik, bu süre içinde Müşteri Temsilciliği, Kanal Yöneticiliği ve Satış Yöneticiliği görevlerinde bulundu. Son olarak Neotech A.Ş. Satış Müdürü olarak görev yapan Bilecik, Niğde Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği mezunu.
Post Selected Items to:

Showing 10 items of about 8600

home  •   advertising  •   terms of service  •   privacy  •   about us  •   contact us  •   press release design by Popshop •   Official PR partner B2BLogger.com •   © 1999-2015 NewsKnowledge