Login
Password
Sources on this Page

> Headlines by Category

 Home / Industries / Building & Landscaping

You are using the plain HTML view, switch to advanced view for a more complete experience.

Hero or Zero? Microsoft Surface Book 2 Reviews Roll In
Microsoft is touting its Surface Book 2, which is on sale now, as a powerful 2-in-1 laptop that's built for all-around performance, whether you're a business user, gamer, designer, developer, or researcher.
Nurol Life’ın 4m tavanı ve açılabilir pencereleri doğanın ferahlığını evinize getirecek
Nurol GYO tarafından Maslak Seyrantepe’de yükselen Nurol Life, Türkiye’nin en büyük ve önemli projelerine imza atan ödüllü mimar Hakan Kıran tarafından tasarlandı. Nurol Life’ın, 4 metre tavan yüksekliğine sahip, pencereleri açılan, taş duvarlarıyla nefes alan orman manzaralı daireleri ev sahiplerine hem lüks hem de ferah bir yaşam sunmayı vaad ediyor.

İç mimarisi Autoban tarafından üstlenilen ve dünyaca ünlü yapı markalarının en kaliteli malzemeleri kullanılarak hayata geçirilen Nurol Life projesinde stüdyodan 4+1’e kadar kule daireler, penthouselar, teras evler ve ofisler bulunuyor.

Nurol Life’ın sunduğu pratik lükslerden diğerleri ise şunlar; Residence’ların havasını değiştiren, sıcacık bir ortam hazırlayan yerden ısıtma sistemi, gece yatıya kalacak misafirlerin konaklayabileceği özel Guest House, sevdiğiniz filmleri daha keyifli ortamda izleyebilmeniz için Sinema Odası, dünya lezzetlerini kapınıza getiren Premium Yemek Hizmeti, hobilerinizi özgürce gerçekleştirerek zihninizi ve ruhunuzu dinlendireceğiniz Yoga-Dans-Pilates Stüdyosu, stresten arınmanıza yardımcı Spa&Sauna-Buhar Odaları, tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak ekipmanı ile fonksiyonel Toplantı ve Çalışma Odaları, ziyafeti 7 gün kapınıza getiren Premium Yemek Servisi.

1997 senesinde kurulan Nurol GYO, “Hayata Yatırım” sloganıyla yola çıkan nitelikli ve tecrübeli kadrosu ile arazi geliştirme, proje tasarımı, pazarlama ve satış alanlarında hizmet veriyor.

21. yüzyılın yaşam tarzını ve metropol ihtiyaçlarını doğru okuyarak karlı gayrimenkul projeleri üretmeye devam eden Nurol GYO’nun Çağlayan’da yükselen 35 katlı Nurol Tower, şehrin ortasında, “EvOfisEv” konseptiyle yoğun iş temposunda çalışanların, ister ev ister ofis isterlerse de ev-ofis olarak kullanabileceği bir proje olarak öne çıkıyor. Son dönemlerde yıldızı parlayan yaşam merkezlerinden Seyrantepe’de hayata geçirilen Nurol Life projesi ise, Türk Telekom Arena Stadı’nın hemen yanı başında, 9.525 m²'lik arazi üzerinde 502 konut ve 50 ofisle hayat bulan lüks bir residans yaşamı sunuyor. Güneşli’de eski Hürriyet binasının olduğu 55.000 m²'lik arazi üzerinde yer alan Nurol Park metropol yaşamının gerektirdiği tüm ihtiyaçlara cevap veriyor.

Nurol GYO portföyünde Ankara Nurol Residence ve Karum İş Merkezi, İstanbul Nurol Plaza ve Zekeriyaköy Evleri, Bodrum Oasis Alışveriş Kültür ve Eğlence Merkezi de yer alıyor.
Nurol Life İstanbul’da lüks kavramını değiştiriyor
Nurol GYO’nun Seyrantepe’deki yapımını sürdürdüğü yeni projesi Nurol Life’ta, yoğun talep sonucunda tamamı kısa sürede satılan teras evlerden sonra şimdi de 261 metre yüksekliğindeki Kule’deki daireler satışa çıkıyor. 2017 yılının ilk çeyreğinde tamamlanması planlanan proje, şehrin tam merkezinde Belgrad Ormanı’nın yanı başında residence kategorisinde yeni bir konsept başlatıyor; “Practical Luxury”

Nurol GYO tecrübesi ile Maslak Seyrantepe’de yükselen Nurol Life, Türkiye’nin en büyük ve önemli projelerine imza atan ödüllü mimar Hakan Kıran tarafından tasarlandı. Nurol Life’ın, pencereleri açılan, taş duvarlarıyla nefes alan, 4 metre tavan yüksekliğine sahip, orman manzaralı daireleri, kullanıcılarına hem lüks hem de ferah bir ev yaşamı sunmayı vaad ediyor. İç mimarisi ünlü tasarım ofisi Autoban tarafından üstlenilen ve dünyaca ünlü yapı markalarının en kaliteli malzemeleri kullanılarak hayata geçirilen Nurol Life projesinde stüdyo daireden 4+1’e kadar 476 adet kule daire, 14 adet penthouse, 26 adet teras ev, 50 adet ofis bulunuyor. Maslak ve Levent’in hemen yanında konumlanan Nurol Life, Fatih Sultan Mehmet ve Boğaziçi köprülerine yakınlığı ile öne çıkıyor. Türk Telekom Arena’nın yanı başında yükselen Nurol Life ayrıca metroya yürüme mesafesinde bulunuyor.

Nurol Life, yeni bir residence konseptiyle hayatı kolaylaştıran lüksleri de içinde barındırıyor. Gece yatıya kalacak misafirlerinizin konaklayabileceği özel Guest House, acil bir işiniz çıktığında minik dostlarınızı emanet edebileceğiniz Evcil Hayvan Bakımı, sevdiğiniz filmleri daha keyifli ortamda izleyebilmeniz için Sinema Odası, dünya lezzetlerini kapınıza getiren Premium Yemek Hizmeti, hobilerinizi özgürce gerçekleştirerek zihninizi ve ruhunuzu dinlendireceğiniz Yoga-Dans-Pilates Stüdyosu, stresten arınmanıza yardımcı Spa&Sauna-Buhar Odaları, tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak ekipmanı ile fonksiyonel Toplantı ve Çalışma Odaları, en sağlıklı besinleri 7 gün kapınıza getiren Organik Bahçe Hizmeti Nurol Life’ın sunduğu pratik lükslerden yalnızca birkaçı. Nurol Life hakkında detaylı bilgiye http://www.nurollife.com.tr/tr/ adresinden ulaşılabilir.
Nurol Life’ın örnek dairesi ziyaretçilerini bekliyor
Nurol GYO tecrübesi ile Seyrantepe’de yükselen Nurol Life’ın örnek dairesi ünlü tasarım ofisi Autoban tarafından hazırlandı. Türkiye’nin en büyük ve önemli projelerine imza atan ödüllü mimar Hakan Kıran tarafından tasarlanan Nurol Life’ın, 4 metre tavan yüksekliğine sahip, yerden ısıtmalı, pencereleri açılan, taş duvarlarıyla nefes alan orman manzaralı daireleri kullanıcılarına hem lüks hem de ferah bir ev yaşamı sunmayı vaad ediyor. Dünyaca ünlü yapı markalarının en kaliteli malzemeleri kullanılarak hayata geçirilen Nurol Life projesinde stüdyodan 4+1’e kadar kule daireler, penthouselar, teras evler ve ofisler bulunuyor.

Maslak ve Levent’in hemen yanında konumlanan Nurol Life, Fatih Sultan Mehmet ve Boğaziçi köprülerine yakınlığı ile öne çıkıyor. Türk Telekom Arena’nın yanı başında yükselen Nurol Life ayrıca metroya yürüme mesafesinde bulunuyor.

Nurol Life, yeni bir residence konseptiyle hayatı kolaylaştıran lüksleri de içinde barındırıyor. Gece yatıya kalacak misafirlerinizin konaklayabileceği özel Guest House, acil bir işiniz çıktığında minik dostlarınızı emanet edebileceğiniz Evcil Hayvan Bakımı, sevdiğiniz filmleri daha keyifli ortamda izleyebilmeniz için Sinema Odası, dünya lezzetlerini kapınıza getiren Premium Yemek Hizmeti, hobilerinizi özgürce gerçekleştirerek zihninizi ve ruhunuzu dinlendireceğiniz Yoga-Pilates Stüdyosu, stresten arınmanıza yardımcı Spa&Sauna-Buhar Odaları, tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak ekipmanı ile fonksiyonel Toplantı ve Çalışma Odaları, en sağlıklı besinleri 7 gün kapınıza getiren Premium Yemek Hizmeti Nurol Life’ın sunduğu pratik lükslerden yalnızca birkaçı. Nurol Life hakkında detaylı bilgiye www.nurollife.com.tr adresinden ulaşılabilir.
Nurol GYO üst yönetiminde önemli atama
1997 yılından bu yana arazi geliştirme, proje tasarımı, pazarlama ve satış alanlarında hizmet veren Nurol Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı finans sektörünün tecrübeli ismi A. Cemail Batuk ile kadrosunu güçlendirdi. A. Cemail Batuk Nurol GYO Finansmandan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı oldu.

İtalyan Lisesi’ni bitirdikten sonra lisans öğrenimini İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektronik Mühendisliği bölümünde tamamlayan Cemail Batuk bunun ardından İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde Uluslararası Yönetim İhtisası yaptı. İş hayatına Bank Ekspres’te başlayan Batuk daha sonra sırasıyla Tekfenbank, Elements Tekstil, Desbaş, Orjin Group, Horizon Investment SA Cenevre, Logos Portföy Yönetimi’nde çeşitli görevlerde çalıştı. Batuk Temmuz 2012 – Aralık 2014 arasında RCR Holding Finansman Koordinatörü ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı.

Evli ve 2 çocuk babası A.Cemail Batuk İngilizce ve İtalyanca biliyor.
Evinde tadilat yapacaklar için pratik öneriler Dekoralist'te
Türkiye'nin en kapsamlı dekorasyon blogu Dekoralist, okuyucularına faydalı bilgiler sunmaya devam ediyor. Evinin ve iş yerinin dekorasyonunu yapacak kişiler için faydalı ve pratik bilgiler sunan Dekoralist blogunda bu hafta el aletleri konusuna yer verilecek.

El aletleri kategorisinde yer alan ürünler hakkında bilgiler, ürün tanıtımları, fiyat bilgileri gibi bilgilerin yer alacağı yazılarda hırdavat kategorisinde yer alan ürünler tanıtılacak.

Bu kategoride ilk yazısını "Akülü Vidalama Aletleri ve Şarjlı Matkaplar Hakkında Merak Ettikleriniz" başlığında yayınlayan blog, şarjlı matkaplar hakkında detaylı bilgiler sunuyor.

Ev ve ofis tadilat işlerinde sıklıkla kullanılan matkaplar hakkında bilgi veren Dekoralist; matkap, breyz, akülü alet kavramlarına da açıklık getiriyor. Salon dekorasyonu, banyo dekorasyonu, mutfak dekorasyonu, bahçe dekorasyonu gibi dekorasyon konusunda merak ettiğiniz sorulara cevap bulabileceğiniz web sitesine http://www.dekoralist.com adresinden ulaşabilirsiniz.
Duravit iki tasarım serisine yıkama kanalsız klozetler ekliyor
Banyo ürünleri, ısıtma ve soğutma teknolojisinin önde gelen fuarı olan ISH 2013’te, Duravit, DuraStyle banyo serisi için yıkama kanalsız (rimless)klozetleri sundu. Tasarım banyolarının üreticisi şimdi de yıkama kanalsız klozet yelpazesini Happy D.2 ve Darling New tasarım serilerini kapsayacak şekilde genişletiyor.

Yeni yıkama kanalsız klozetler Durastyle, Happy D.2 ve Darling New serileri optimum hijyen ile kısa temizleme süresinin gerekli olduğu durumlar için verimli bir çözüm sunuyor : Su püskürtme alanının açık tasarımı suyun olağanüstü yıkama sonuçları verecek şekilde yenilikçi ve güçlü akışını sağlıyor. Su, tüm iç yüzey alanının su püskürtme sırasında tam olarak yıkanması için, klozet içine eşit olarak ve güçlü bir akımla girmektedir. 4.5 litrelik modern, duvara monte edilen bir klozet olan yıkama kanalsız (rimless) model az su miktarı ile bile mükemmel yıkama sonuçları vermekte ve ayrıca su tasarrufu sağlamaktadır.

Açık ve kolayca erişilebilir su püskürtme alanı klozetin yıkanmasını kolaylaştırmaktadır. Tüm yıkama kanalsız klozetler seçime bağlı olarak WonderGliss kaplama ile birlikte temin edilebilir. Wondergliss, kirin tutunmasını engellemekte ve her türlü artık, su ile kolay bir şekilde temizlenmektedir. Böylece tüm klozet iç alanının lekesiz bir şekilde temiz tutulmasını daha da kolay hale getirmektedir. DuraStyle, Happy D.2 ve Darling New klozet serileri sürdürülebilir modern tasarım sunmaktadır.

Tüm yıkama kanalsız klozet versiyonları 54 cm izdüşümlü duvara monteli seçeneğiyle mevcuttur.

Ayrıca 54 cm’lik klasik versiyona ek olarak, şimdi de DuraStyle yıkama kanalsız klozet için 70 cm’lik bedensel engelli kullanımına uygun versiyon geliştirilmiştir.

Rimless teknolojisi ile SensoWash® elektronik klozet kapağı kombinasyonu, tasarımı kişisel konfor sağlayan bir işlevsellikle birleştirerek belirgin bir avantaj sunmaktadır.
Yeni duş kabini, banyoya ilave alan kazandırıyor
Banyodaki alanda gerginlikten kurtulmanın yollarını ararken, kullanıldıktan sonra katlanıp kaldırılarak muslukları, duş bağlantılarını, duş jellerini ve şampuanları derli toplu biçimde gizleyen bir duvar paneline dönüşebilen yeni duş kabini "OpenSpace"i tasarladılar. Bu yeni duş kabini daha ferah bir alan hissi vermenin yanında banyodaki hareket özgürlüğünü de arttırıyor ki bu da küçük banyolar için önemli bir avantaj.

Konfor ve rahatlık için aşağı-yukarı mekanizmalı profiller
Parlak krom görünümündeki bir çerçeve "OpenSpace" duş kabininin duvardaki hatlarını belirliyor. Bu çerçeveye iki büyük cam kapı takılı. Duş alırken bunlar iki yana açılıyor ve duştan sonra da tekrar kapatılarak duvar paneli görevine geri dönüyor. Muslukların olduğu tarafta şeffaf cam yerine aynalı cam seçeneğiyle OpenSpace'in görsel etkisi daha da arttırılıyor – banyo göze çok daha geniş görünüyor. Profiller belirleyici teknik özellik. Kapı profilinde bir kaldırma ve indirme mekanizması var. Sonuçta, hareket ettirilen kapılar 90 derecelik duş konumunda otomatik duruyor ve bu konumda aşağı iniyor. Böylece sıçramaya karşı en uygun koruma sağlanıyor. Bunlar temizliği kolaylaştırmak için daha da açılabilir ve 180 dereceye ulaşınca yine otomatik olarak aşağı iner. Bütünleşik U profil ise istikrarı arttırıyor. Ayrıca duvardaki 18 mm’ye kadar engebeleri de dengeliyor. Eski binalarda sıkça görüldüğü gibi engebeli duvarlar söz konusuysa bu özellik avantaj sağlıyor. Bu nedenle, bu yeni duş kabini odaya daha fazla alan kazandırmakla ve banyoya daha çok hareket özgürlüğü getirmekle kalmıyor, montaj sırasında da pratik avantajlar sunuyor.

Küvetleri ve duşlarla birleştirilmeye uygun
Genel banyo senaryosunda, OpenSpace sadece karo zeminlerle değil, pürüzsüz bir zeminde duş almak isteyenler için "DuraPlan" duş tekneleriyle de birleştirilmeye uygun. Akrilikten yapılan bu duş tekneleri Alman mimar Prof. Frank Huster ile işbirliği içinde geliştirilmiştir ve zeminle bir hizada monte edilir. Bu duş tekneleri karo yüzeye eşik olmadan pürüzsüz geçişi sağlamaya ek olarak, karolarla da estetik açıdan göz okşayıcı biçimde hizalanabilir. Küvetleri ve duş tekneleri DIN 51097 standardına uygun biçimde güvenliği arttırmak için "kaymayı önleyici” kaplamayla da temin edilebilir.

Banyolarındaki boş alan kısıtlamalarına rağmen özel bir zindelik deneyimi yaşamak isteyenler aradıkları cevabı OpenSpace ve "Nahho" yüzdüren küvet birleşiminde bulacaktır. Bu ikisi sadece 210x100 cm boyutlarındaki bir alanda birleştirilebilir. Duştan sonra kullanıcının tek yapması gereken banyoya takılı bölmeyi katlayıp kaldırmaktır, böylece bu bölme armatürleri ve bakım ürünlerini başarıyla gizleyen bir duvar paneli haline gelir. Bu şekilde yeni bir banyo deneyimi olan yüzme için gerekli mükemmel gevşeme ortamı hazırlanmış olur. Suyun içinde uzanan kişi ağırlıksızlık hissinin keyfini çıkarır ve tam bir gevşeme haline geçer. Banyo küvetine bir ses modülü ve dolaylı ışık da takılırsa bu banyo deneyiminin zevki daha da artar – zindeliğin en baştan çıkartıcı hali!
Temiz çizgiler ve esneklik: Duravit Vero mutfak eviyesi serisine iki yeni model ekliyor
Seramik mutfak eviyeleri mutfağınıza ilgi çekici bir dokunuş ve renk seçeneklerinden hijyenik görünüşe bir çok farklı avantaj kazandırıyor. Yeni tezgah ve tezgaha sıfır versiyonları ile Duravit zamansız dikdörtgen serisi tamamlanıyor.

Yeni tezgaha sıfır Vero mutfak eviyesi Pratik olarak tüm tezgah materyalleri ile uyumlu bir şekilde mutfağınızda bireysellik sunar. Batarya ve gider konumlandırması için farklı pozisyonlar mümkündür.

Temiz hatları ve pratik tezgah versiyonları sadece çalışma yüzeyinin 12 mm üzerinde mütevazi ve ayurt edici bir kullanım sunar. Pürüzsüz çevresiyle dikdörtgen görünümü yumuşatır ve kullanım alanında zamansız bir tasarım vurgusu yapar.

Kesme tahtası ekstra çalışma alanı sağlar. Anti bakteriyal yüzeyi sayesinde kesme tahtası ahşap gibi ideal bir kesim rahatlığı sağlarken çok daha hijyenik bir temizlik sağlar.

Tüm Vero mutfak eviyeleri 445 mm derinliğindedir, yani tüm mutfak eşyalarınızı kolaylıkla yıkamanıza olanak sağlayan bir genişliktedir. Beyaz veya krem gibi klasik mutfak eviyesi renklerine ek olarak Vero antrasit mat ve siyah renklerde de üretilmiştir.
Philippe Starck ve Duravit beraber çalışmalarının 25. yıldönümünü kutluyor
Philippe Starck'ın mottosu: "İyi bir fikre sahip olacak kadar şanslıysanız, onu paylaşmak konusunda kendinizi borçlu hissedersiniz."

Fransız tasarımcı ile Duravit'in beraber çalışmaya başlamalarından bu yana 25 yıl geçti. Bu süre zarfında Starck, şirkete sadece zamanın eskitemediği banyo klasikleri sunmakla kalmadı, aynı zamanda yenilikçi elektronik klozet kapaklarından Duravit'in Almanya'da bulunan genel merkezindeki ofis ve showroom'larının mimarisine kadar pek çok alanda da destek sağladı.

Zamanın ötesinde konseptler ve yenilikçi kreasyonlar
En baştan itibaren Starck, modern formlar yaratmak için tekerleği yeniden icat etmek gerekmediği prensibiyle hareket etti. Bunun yerine tasarımlarını antik formların yeniden keşfedilmesi üzerine kurdu. Örnek teşkil eden nesneleri aldı ve Duravit için bunları daha önce hiç yapılmadığı şekilde seramik ve akriliğe dönüştürdü. 1994 yılında, tasarımcı banyo üreticisi için ilk koleksiyonunu ortaya koydu: İlhamını leğen ve kova gibi arkaik nesnelerden alan Starck 1 serisi. Teknik açıdan, Starck 1 klozetler ve bidelerinin tasarımı Duravit için büyük bir zorluk içeriyordu. Çünkü 90'ların başında bu tür formları üretmeye imkan verecek üretim yöntemleri henüz mevcut değildi.

Starck'ın Duravit için yaptığı ikinci dalga tasarımlar 1998 yılında Starck 2 seramik serisinin satışa sunulmasıyla devam etti. Bu sefer tasarımlar suyun hareketinden ilham alıyordu. Şekil açısından oldukça farklı olsalar da, sonuçta ortaya çıkan lavaboların, klozetlerin ve bidelerin hepsi Philippe Starck'ın hemen fark edilen imzasını taşıyordu.

Duravit, 2002'de her türlü banyonun tasarımına zahmetsizce uyum sağlayan küçültülmüş formları temel alan Starck 3 serisini sundu. Seri genel olarak halka açık ve kısmen halka açık alanların yanı sıra engelli banyoları için de olağanüstü bir ürün yelpazesi sunmaktadır.

2011 yılında, başarı hikayesi yine Starck tarafından tasarlanan elektronik klozet kapakları ile devam etti. Hiçbir şey su ile temizlenmek kadar derinlemesine, doğal ve ferahlatıcı değildir SensoWash elektronik klozet kapağı, su sıcaklığı ve klozet kapağı sıcaklık ayarları, kurutma fonksiyonu, klozet kapağı açma /kapama dâhil tüm işlevleri yönetmek için kullanılabilen kablosuz, sezgisel uzaktan kumandası ile yeni ve tazeleyici bir deneyim sunmaktadır.

Duravit için tasarlanan ilk buhar kabini St.Trop da aynı yıl satışa sunulmuştur. Starck, buhar kabinini tasarlarken tablo fikrinden esinlenmiştir. Kabinin kapısı büyük bir resim çerçevesini temsil eder. Beyaz arka plan tuvali oluşturur. Ve duş alan kişi de resmin motifi haline gelerek "sanat eserini" tamamlar. Isıya dayanıklı malzemeden yapılmış tabure ise sanatsal temayı tamamlayan bir heykel gibidir. Baştan sona bir Starck tasarımı olan St.Trop, tam donanımlı bir duş ile rahatlatıcı buhar banyosunu bir araya getirir.

Bir başarı faktörü olarak tasarım
İyi tasarımın Duravit'in DNA'sında olduğunu söyleyebilirsiniz. İyi tasarım, şirketin yaptığı her şeye nüfuz eder. Mimar olarak da üne sahip Philippe Starck, Duravit için şirketin iyi tasarıma olan bağlılığını yansıtan komple bir bina tasarladı. Sonuçta ortaya çıkan yapı olan Hornberg'deki Duravit Tasarım Merkezi, hem dış formu hem de iç detayları açısından olağanüstüdür. Ondokuz metre yüksekliğindeki şirket merkez binasında, ön cepheye gömülü ve üç kata yayılan devasa bir klozet yer alır. Kara Orman'da uzaklardan görülebilen bu yapı cesur bir tasarım ifadesidir. Bu binada ofisler ve showroom'lar, bir servis ve eğitim merkezi ile tüm dünyadan gelen ziyaretçilerin çok sevdikleri altı adet "test banyosu" bulunur.
Post Selected Items to:

Showing 10 items of about 19000

home  •   advertising  •   terms of service  •   privacy  •   about us  •   contact us  •   press release design by Popshop •   © 1999-2017 NewsKnowledge