Login
Password
Sources on this Page

> Headlines by Category

 Home / Industries / Trade

You are using the plain HTML view, switch to advanced view for a more complete experience.

Uğur Soğutma ürün isimlerinde değişikliğe gitti
Türkiye’de derin dondurucu denildiğinde akla gelen ilk marka olan Uğur ürün isimlerinde daha pratik, anlaşılabilir ve akılda kalıcı bir isimlendirme yapısına geçti.

Ticari ve ev tipi soğutucularda 420'yi aşkın çeşidi ve günlük 4800+ adet üretim kapasitesi ile derin dondurucudan su sebiline, klimadan şişe soğutuculara, dondurma makinelerinden market dolaplarına kadar geniş bir ürün yelpazesine sahip Uğur Soğutma, gelişime ve sürekli iyileştirmeye açık kalite anlayışı ile satışa sunulan cihazların ürün isimlerinde değişiklik yaptı. Kurumsal kaynak planlama programı değişikliğiyle birlikte ürün isimleri daha sistematik ve anlaşabilir özellik kazandıran Uğur Soğutma, müşteri odaklı çalışmalara yaptığı yatırımlar ve yürüttüğü projelere devam ettiğini bir kez daha gösterdi.

Uğur Soğutma Ürün Değerlendirme Komisyonu Yetkilisinin yaptığı açıklamada; “Uğur Soğutma Makinaları Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi olarak özellikle son beş yıldır yürütmekte olduğumuz Kurumsal Yönetim İlkeleri kapsamındaki çalışmalarımızı yeni ve önemli bir aşamaya yükseltmiş bulunuyoruz. Bir yılı biraz aşan süredir yürütmekte olduğumuz Kurumsal Kaynak Planlaması konusundaki SAP projemizin uygulamasını 01 Ekim 2016 günü başladık. Projemizin gerektirdiği yapısal değişiklikler, operasyonel sonuçları ve sistematik değişiklik ihtiyaçları kapsamında üretilen ve satışa sunulan cihazların Ürün İsimlerinde değişikliğe gidilmiştir. Bu çalışmalar sonucu daha anlaşılır ve akılda kalıcı bir sistematik kullanılarak isimlendirme yapısı yeniden oluşturulmuştur. Bu uygulamamızın müşterilerimize, çalışanlarımın yararına olmasını dileğiyle herkese teşekkür ederiz.” Diyerek sözlerini sonlandıran yetkili ayrıca www.ugur.com.tr web sitemizde bulunan Ürün İsimlendirme Kılavuzu’ndan konu ile ilgili bilgilere ulaşabileceklerini hatırlatmıştır.

Ürün İsimlendirme Kılavuzu
http://www.ugur.com.tr/images/tanitimkataloglari/urun_isimlendirme_kilavuzu.pdf
Uğur Soğutma’da plaket gecesi
Ticari Soğutucular pazarında 10 yıl içinde dünya markaları arasında yer almayı hedefleyen Uğur Soğutma A.Ş. bu hedefi doğrultusunda büyük bir adım olan Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) programı SAP’a hatasız geçişini 19 Ekim 2016 tarihinde Nysa Otel’de düzenlediği teşekkür yemeğinde anahtar kullanıcılara başarı belgesi ve plaketi verdi.

Uğur Soğutma, iş süreçlerini iyileştirmek, finansal ve operasyonel verilerini daha verimli yönetebilmek için bir yılı aşkın süredir danışman firma Detaysoft ile başlattığı SAP S/4 HANA 360 derece Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) dönüşüm projesini 1 Ekim 2016 itibariyle canlıya alınmasından sonra hatasız geçilmesini SAP temsilcileri, Detaysoft danışmanları, Uğur Soğutma A.Ş.’nin anahtar kullanıcıları ve Uğur Soğutma A.Ş.’nin Yönetim Kurulu üyesinin katılımı ile Nysa Otel’de teşekkür yemeği düzenlendi.

Bir yılı aşkın çalışmaları ve başarılarından ötürü danışman şirket çalışanları ve anahtar kullanıcılara plaket ve teşekkür belgesi verildi. Teşekkür yemeğine aileleriyle katılan davetliler plaket ve başarı belgelerini SAP temsilcisi ve Uğur Soğutma Yönetim Kurulu Üyesi elinden aldı. Tören sonrası Uğur SAP proje sorumlusu yaptığı konuşmada, projemizde emeği geçen tüm çalışanlara, Detaysoft firmasına ve destek ekiplerine çıkardığı özverili iş için teşekkür ederek, bu kazanımların müşterilere, çalışanlara, tedarikçilere ve ülkemize hayırlı ve “uğurlu” olması dileklerinde bulundu.
Uğur Soğutma kurumsal sitesi şimdi işaret dilinde
Engelleri ortadan kaldırmak, toplumsal farkındalık oluşturmak ve en önemlisi işitme engellilerin en büyük sorunu olan iletişim için kullandıkları Türk İşaret Dili'nin (TİD) yaygınlaştırılması ve bu konudaki mağduriyetin asgari seviyeye indirilmesi amacı ile bu uygulamayı başlatan Uğur Soğutma, kurumsal web sitesini işaret dilinde tercümesini yayınlayarak sektörüne örnek olmuştur.

Daha önceki aldığı sosyal sorumluluk çalışmalarıyla sıkça duyuran Uğur Soğutma kurumsal web sitesinin engelsiz web standartlarına yükseltilerek kullanıma sunmuştu şimdi ise web sitesinin metinlerinin işaret dilinde tercüme görüntüleri yayınladı. Türkiye’de çok az web sitede uygulanan bu uygulamada engelli bireylerin toplumda bilimsel ve sağlıklı bir şekilde iletişim kurabilmesi amacıyla hayata geçirdiği bu projeyi Uğur Soğutma kurumsal web sitesi www.ugur.com.tr ‘den ulaşıla bilinmektedir. Basında adını, yer aldığı sosyal sorumluluk çalışmalarıyla sıkça duyuran Uğur Soğutma daha önce İnsan Kaynakları ve Personel İdari İşler Departmanı çalışanları önceliğinde her departmandan en az bir çalışanının işaret dili eğitimi alarak işitme engelli çalışanlarının engellerini ortadan kaldırmış ve Türk Telekom ile gerçekleştirdiği “İletişimde Engelleri Kaldırıyoruz” (İEK) projesinde ile işitme ve konuşma engelli vatandaşların Uğur markalı ürünler ile ilgili talep ve geri bildirimlerini 7 gün 24 saat, 4448487 çağrı merkezi numarasından Müşteri Hizmetleri’ne iletmesini mümkün kılan projelerde yer almıştı.

Daha fazla insana ulaşmak için her geçen gün yeni bir çalışma gerçekleştiren Uğur Soğutma Kurumsal İletişim Departmanı yetkilisi yaptığı açıklamada; “Engelsiz web standartlarında bulunan kurumsal web sitemize işaret dili tercümesini de ekleyerek bir üst erişim sınıfına yükselttiğimiz için çok mutluyuz. Devamlı gelişmeyi ve daha fazla tüketiciye ulaşmak için bir sonraki hedefimiz Uğur Şirketler Grubu’na bağlı tüm şirketlerin kurumsal web sitelerini işaret diline tercümelerini yayınlamak.” olduğunu belirten yetkili bu kapsamdaki sosyal sorumluk projelerinin devam edeceklerini belirterek sözlerine son verdi.
Uğur Soğutma Dünya devi olma yolunda ilerliyor
1954 yılında Nazilli’de kurulan ve bugün Türkiye’nin en büyük soğutma şirketlerinden biri olan Uğur, sektördeki büyüme ve ilerlemesine tüm hızıyla devam ediyor. Dondurma makineleri imalatı ile başlayan serüveninde bugün 2.000’den fazla kişiye istihdam sağlamakla beraber alanında dünya devlerinden biri olmak üzere kurumsallaşma çalışmalarına devam ediyor.

Coca Cola, Pepsi, Lipton, Carlsberg, Heineken, Nestle, Evian ve Unilever gibi dünya devi markalarla önemli iş ortaklıkları kuran Uğur, sadece imalat ve ihracatta değil, bilgi teknolojileri hizmet yönetimi ve tedarik zinciri güvenliği konularında da Türkiye’nin öncü şirketlerinden biri olmayı hedefliyor. Uğur Soğutma’nın daha güçlü olma hedefi doğrultusunda yaptığı çalışmalar, süreçlerinin kazandığı ISO belgeleriyle perçinleniyor.

Geçtiğimiz günlerde sektörde ulaşılması zor olan bir başarıya imza atan Uğur aynı anda 3 farklı ISO belgesini kalite yelpazesine ekledi. İlgili departmanlar ve kalite yönetimi biriminin çalışmaları sonucunda yönetim sistemlerini ISO/IEC 20000-1 Bilgi Teknolojileri Hizmet Yönetimi, TS ISO 28000 Tedarik Zinciri Güvenliği ve TS ISO 22301 Toplumsal Güvenlik – İş Sürekliliği Yönetim Sistemi olmak üzere 3 uluslararası sertifika ile taçlandırdı.

Dünyada ticari soğutma makineleri dendiğinde akla gelen ilk markalar arasında yer alan Uğur, tükenmek bilmeyen enerjisi ve sürekli iyileştirmeye açık olan kalite anlayışı ile sektörün lider şirketlerinden biri olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.
Uğur Soğutma SAP projesini hayata geçiriyor
1954’den bu yana soğutma sektöründe faaliyet gösteren Uğur Soğutma A.Ş. iş süreçlerini iyileştirmek, finansal ve operasyonel verilerini daha verimli yönetebilmek için 16 Haziran 2015 yılında danışman firma Detaysoft ile başlattığı SAP S/4 HANA 360 derece Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) dönüşüm projesini 1 Ekim 2016 günü canlı kullanıma alıyor.

Türkiye’nin en büyük ilk 100 markası arasında olan Uğur, derin dondurucu sektöründe lider konumda yer alan, 140’tan fazla ülkeye ürünlerini ihraç eden ve 400’den fazla ürün çeşidine sahip, dünyanın önde gelen içecek, dondurulmuş gıda ve dondurma markalarına perakende çözümleri sunuyor. Yurtiçinde 850’nin üzerinde satış noktası, 240'a yakın yetkili servisi bulunuyor. Detaysoft danışmanlığında bir yılı aşkın süredir geçiş süreci geçiren Uğur Soğutma 1 Ekim 2016 günü canlı kullanıma başlıyor.

SAP Proje Sorumlusunun yaptığı açıklamada “Kurumsal kaynak planlama süreçlerini iyileştirmek, etkin takip, analiz ve planlama fonksiyonlarının yürütmek, finansal ve operasyonel verilerini daha verimli yönetebilmek adına mevcut ERP programını değiştirmeye karar verdik.

Daha kararlı iş fonksiyonları, süreç disiplini, ileri kurumsal yazılım teknolojisi, gerçekçi planlama ve tahminleme yeteneği, etkin üretim fonksiyonları ve kurumsal bilgi güvenliği konularında kazanımlar elde edebilmek için SAP’ye geçiş kararı aldık. Bu geçiş ile birlikte sipariş yönetimi, planlama, üretim, sevkiyat ve tedarik etkinliğinde ciddi bir ivme kazanacak, Kurumsal Kaynak Planlama sistemine entegre ettiği B2B, B2C, TYS, CRM, Satış Sonrası Hizmetler portalları ve kurumsal uygulamalarını da iyileştirmiş olacağız. Projemizde emeği geçen tüm çalışanlarımıza, Detaysoft firmasına ve destek ekiplerine teşekkür eder; Bu kazanımların müşterilerimize, çalışanlarımıza, tedarikçilerimize, paydaşlarımıza ve ülkemize Hayırlı ve “Uğurlu” olmasını temenni ederiz.” dedi.
Uğur Soğutma’nın reklamına bir ödül de Kristal Elma’dan
Türkiye’nin reklam, tanıtım ve iletişim profesyonellerini her yıl bir araya getiren Kristal Elma Organizasyonu’nun 2016 yılı etkinliği 5-7 Ekim tarihleri arasında İstanbul’da yapıldı. Gün boyunca sergi, seminer ve etkinliklerin yer aldığı festivalde başarılı bulunan çalışmalar yapılan ödül töreninde sahiplerini buldu.

17 si üst düzey yönetici olan 46 uluslararası konuşmacının görüş ve deneyimlerini paylaştığı oturumlarda toplam katılımcı sayısı 10.000 i geçti.

Uğur Soğutma’nın da derin dondurucu kullanımının ekonomik faydalarını vurguladığı ‘Mevsiminde’ çalışması organizasyon jürisi tarafından Gümüş Elma ödülüne layık görüldü. Basın - bölgesel yarışma dalında, dayanıklı tüketim kategorisinde ikincilik ödülü olan gümüş elmayı Kaf aldı.

Diğer tüm kategoriler ve ödül kazanan projeler ve ajanslar etkinliğin resmi sitesi http://www.kristalelmafestivali.com/icerik/yarisma/oduller/odul-kazananlar.aspx de yayınlandı.

Kristal Elma nedir?
Kristal Elma, reklam sektörünün bir araya geldiği Türkiye'nin en büyük ve dünyanın sayılı organizasyonlarından biridir. Her yıl 11.000'den fazla katılıma sahne olan Kristal Elma iletişim, reklam ve pazarlama profesyonellerinin fikir alışverişinde bulunabilecekleri en önemli platform olarak öne çıkıyor. Türkiye'nin alanında ilk ve en saygın iletişim ödüllerinin sahiplerini bulduğu Kristal Elma, seminerleri ve sektörün gelecek nesillerine yönelik oturumlarıyla yaratıcılığın zirvesi olmaya devam ediyor.
Uğur Soğutma, ISO 31000 risk yönetimi sertifikasını aldı
Sertifikayla ve kapsamıyla ilgili açıklama yapan entegre yönetim sistemleri temsilcisi “Uğur Soğutma A. Ş. olarak 60 yılı aşkın iş tecrübemizle kalite olmadan bir markanın hayatta kalamayacağını çok iyi biliyoruz. Bu nedenle firmamızda kaliteyi sadece kontrol etmiyor tüm çalışanlarımız ve iş ortaklarımızın katkısıyla onu yönetiyoruz. Kaliteyi iş süreçlerimizin bir parçası olacak şekilde yapılandırıyor satın almadan üretime, sevkiyattan satış sonrası hizmetlere kadar prosedür ve standartlarımızı tüm birimlerimize entegre ediyoruz.” diye konuştu.

Bu sertifikasyonun tarihçesine de kısaca değinen yetkili “ISO 31000 tüm dünyada 2009 yılından beri bağımsız denetim sonrasında hem kamu hem özel kuruluşlara verilebilen bir kalite sertifikası. Bu çalışma standardı tüm dünyada sistemli iş görmek isteyen ve karar mekanizmalarında kayıp ihtimallerini elimine etmek isteyen küçük büyük tüm organizasyonlara uygulanabiliyor.” dedi. Bu sertifika ile şirketin sahip olduğu toplam uluslararası kalite belgesinin 10’a yükseldiğini hatırlatan yetkili “Biz Uğur olarak sektörümüzde bu sertifikayı alan ilk kuruluş olmanın da haklı gururunu yaşıyor ve bu çalışmada emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.” diyerek sözlerini tamamladı.

ISO 30001 Nedir?
Kuruluşların gerek karar alma gerekse operasyonel işlemleri sırasında birçok açıdan risklerle karşılaşması mümkündür. İster kamu ister özel olsun ISO 31000 bu tür kurumsal yapıların genel idaresi, stratejisi ve planlaması, yönetimi, rapor verme süreçleri, politikaları, değerleri ve kültürü doğrultusunda risk yönetimi ile ilgili süreci bütünleştirmek amaçlı bir çerçeve geliştirmesini, uygulamasını ve sürekli olarak iyileştirmesine olanak sağlar. Getirdiği süreç ve uygulamalarla hem iç hem dış kaynaklı riskleri sistematik, şeffaf ve güvenilir bir şekilde, kapsam ve içerik dâhilinde yönetmek için prensipleri ve genel esasları sağlar.
Uğur 2016 çekiliş talihlilerine Mercedes’leri teslim etti
Uğur Soğutma A.Ş. ’nin her yıl gelenek haline getirdiği gelen otomobil çekiliş kampanyasının 2016 yılı talihlileri otomobillerini firmanın genel müdürlük binasında teslim aldı. Türkiye’nin ilk derin dondurucusu Uğur’un üretildiği Nazilli fabrikasında 14 Ekim 2016 yapılan teslim töreninde söz alan Finans Direktörü Mehmet Ali KURŞUN, her yıl daha iyisini ve daha fazlasını müşterilerine sunma amaçlarının kampanyalarına da yansıdığını belirterek konuşmasına başladı. Ayrıca geçmiş yıllarda düzenledikleri kampanyalarda şirketin dağıttığı ödüller arasında yazlık daire, spor araba, motosiklet, akıllı telefon ve tablet de yer aldığını da hatırlattı.

Kampanya döneminde ise 4 adet 2016 model Mercedes A180 otomobilin hediye olarak verildiğini belirten KURŞUN, bu yılki çekiliş sonucunda şansın Türkiye’nin dört bir yöresine dağıldığı için ayrıca memnun olduklarını da iletti.

Otomobilleri teslim almaya gelen talihliler olan Cansel Yavuz (Bursa), Emre Koçak (Eskişehir), Kadir Yıldız (Samsun) ve Mehmet Fikri Yıldırım’ı (Erzurum) tebrik eden yetkili, Uğur’u tercihlerinden dolayı kendilerine teşekkür ederek araç anahtarlarını kendilerine teslim etti.

Kampanya hakkında:
“Türkiye Uğur İstiyor, Uğur Kazandırmaya Devam Ediyor” sloganıyla başlatılan çekiliş kampanyası Milli Piyango İdaresi’nin izniyle 30 Mart – 26 Eylül tarihleri arasında düzenlendi. Pazarlama bölümünden yapılan açıklamada 2016 yılında rekor katılımın olduğu ve 142.389 kupon için giriş yapıldığı belirtildi.

30 Eylül 2016 günü şirketin genel müdürlük binasında, noter huzurunda, basına ve halka açık olarak gerçekleşen çekilişle 4 asil ve 4 yedek talihli belirlendi. Her şanslı katılımcının 1’er adet Mercedes-Benz A180 Prime 2016 model otomobilden kazandığı kampanyanın talihlileri 02/10/2016 tarihinde Posta Gazetesi ve Uğur Soğutma’nın ödüllü kurumsal web sitesinin http://www.ugur.com.tr/Mercedes-araba-cekilisi.aspx adresinde yayınlandı.
En kullanışlı Tekzen kitaplık çeşitleri ile evinizde yer açın
Her ne kadar kitaplık denince akla kitaplarınızı sıralayıp sergileyebileceğiniz mobilyalar gelse de modern tasarımlarla buluşan en şık Tekzen kitaplık modelleri, farklı ihtiyaçlarınıza da hitap eder. Özellikle kapaklı kitaplıklar; toz, nem ve ışık gibi, kitaplarınız üzerinde olumsuz etkiler bırakabilecek unsurlardan korunmanıza imkan tanırken, kısmi kapaklı kitaplık modelleri ile oturma ya da çalışma odanızdaki fazlalık eşyaları kolayca kamufle edebilirsiniz. Diğer taraftan değerlendirebileceğiniz pratik alanlı kitaplıklar sayesinde kitap ve bibloları tarzınızı yansıtacak şekilde dizebilir, kitaplığınızın size sunduğu özel depolama alanını farklı eşyalarınız için de kullanabilirsiniz.

Daha aydınlık bir görüntü yakalamak için seçiminizi açık renklerden yana kullanabilir, dilerseniz kitaplık için satılan fonksiyonel aksesuarları zıt renklerden tercih ederek modern bir görünüm yakalayabilirsiniz. Odanızın rengi, boyutları ve ihtiyaç duyduğunuz özel depolama alanını göz önünde bulundurarak en kullanışlı kitaplık çeşitleri arasından size en uygun ve tarzınızı yansıtan modeli tercih edebilirsiniz.

Çalışma odanız için kitaplık tercihi yaparken daha sade ve dikkatinizi dağıtmayacak bir görünüm arzu ediyorsanız klasik tasarımlara yönelebilirsiniz. Kitaplık için ayırabileceğiniz çok fazla alanınız yoksa duvara monte ederek kullanabileceğiniz motif tipi kitaplık modellerini, şık ve fonksiyonel bir dekorasyon parçası olarak değerlendirebilirsiniz. Kapaklı kitaplık modelleri arasında yer alan opsiyonel kapaklı kitaplıklar; tarzınıza ve ihtiyacınıza bağlı olarak kitaplık üzerinde oynamalar yapmanıza izin verir. Dilediğiniz alanlara dilediğiniz zaman kapak ekleyebilir ya da tam tersi sökerek açık versiyonda kullanabilirsiniz.

Odanızı sıkıcı bir görüntüden kurtarmak için kitaplıkta sevdiklerinizin fotoğraflarına, eğlenceli biblolara ya da çiçeklere yer verebilir, daha sıcak ve samimi bir görüntü yakalayabilirsiniz. En güzel kitaplık modellerine www.tekzen.com.tr sayfasından göz atabilir, modern ve klasik tasarımlar arasında sizi en iyi yansıtan modeli tercih ederek yaşam alanlarınızı daha kullanışlı hale getirebilirsiniz.
Banyolarınızın şıklığını Tekzen banyo dolabı modelleriyle sağlayın
Banyolarda ihtiyaç duyulan özelliklerinin başında, gereksinimlerinize göre ayarlayabileceğiniz düzenli bir alan sunabilmesi gelir. Bu düzeni sağlama konusunda yardımcı olacak değişik boyutlarda bölmelere ve ilgi çekici renklere sahip banyo dolabı çeşitleri, kullandığınız aynalı banyo setleri ve banyo aksesuar set içerikleri ile uyum sağlar. Banyonuzun büyüklüğüne göre seçebileceğiniz birbirinden güzel banyo dolapları, zarif çizgileri ile evinizin dekorasyon bütünlüğünü de kusursuz biçimde tamamlar.

Evlerinizin diğer köşeleri gibi banyolar da geleneksel ya da modern olarak, farklı dekoratif trendlere uygun şekilde dizayn edilebilir. Tasarımı ne şekilde olursa olsun banyolarda, birçok etkene karşı dayanımı yüksek; yüzeylere, banyo setlerine ve dolaplara gereksinim duyulur. Kaliteli malzeme yapılarıyla uzun süre kullanabileceğiniz işlevsel banyo dolabı çeşitlerine sahip olmak, banyolarda şıklık ve sağlamlığı bir arada yaşamanıza imkan verir.

Doğru ebatlardaki dolapları tercih etmek, banyonun düzeni ve size pratik bir kullanım olanağı sunabilmesi açısından yerinde olur. Banyo dolaplarının yanında, çamaşır makinesi dolabı ya da banyo boy dolabı gibi ürünler arasından yapacağınız isabetli seçimler ile işlevsel alanlar yaratabilmeniz oldukça kolaylaşır. En estetik Tekzen banyo dolabı ürünlerinin çeşitliliği ile banyo tasarımında sıradanlıktan kurtulabilir, kendinize özgü şık dekorasyon çözümleri oluşturabilirsiniz.

Modern bir sadelik ya da geleneksel tarzda bir canlılık katabileceğiniz banyolara, Tekzen kalitesiyle sunulan banyo dolapları aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Banyonuza yenilikçi bir hava getirecek banyo dolabı modellerini, www.tekzen.com.tr adresinde ayrıntılı olarak inceleyebilir, zevkinize en uygun ürünleri kolaylıkla satın alabilirsiniz.
Post Selected Items to:

Showing 10 items of about 24000

home  •   advertising  •   terms of service  •   privacy  •   about us  •   contact us  •   press release design by Popshop •   © 1999-2018 NewsKnowledge