Login
Password
Sources on this Page

> Headlines by Category

 Home / Society / Culture

You are using the plain HTML view, switch to advanced view for a more complete experience.

Fazıl Say’a sansür haberlerine Kültür Bakanlığı’ndan açıklama geldi
“Haberlerde iddia edildiği gibi sanatçıya veya herhangi bir eserine yönelik sansür uygulanması ya da eserlerinin programdan çıkartılması kesinlikle söz konusu değildir.Sanatçının 2013-2014 sanat sezonunda biri Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası tarafından olmak üzere 3 eseri programa alınmış, 2 eseri seslendirilmiş, kendisinin de 16 Mayıs 2014'te CSO'da solist olarak yer alacağı eseri ise Soma'da yaşanan üzücü olay üzerine iptal edilmiştir. Her sanat sezonunda repertuar değişir. Buna da Senfoni Orkestralarının yönetimleri karar verir ve belirlenen eserler Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü onayına sunulur. Sanatçının son 5 yılda 13 eseri programa alınmıştır bunlardan da sadece 3'ü CSO'nun programında yer almıştır. 2014-2015 sanat sezonunda ise 1 eseri 22 Mayıs 2015 tarihinde İstanbul Senfoni Orkestrası tarafından seslendirilecektir. Ayrıca 2009-2010 ve 2011-2012 sanat sezonlarında sanatçının hiçbir eseri programa dahil edilmemiştir. Bu yıl 1 eseri programa alınmasına rağmen eserlerinin hiç seslendirilmediğinin iddia edilmesi kamuoyunu yanıltmaya yönelik bir tutumdur. Ayrıca sanat sezonunda yer alacak eserler Bakan onayına sunulmadan Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü tarafından onay verilerek programa alınmaktadır. İddia edildiği gibi eserlere Bakan ya da Bakanlık tarafından herhangi bir müdahale söz konusu değildir.”
100 Jahre Leica: Weltberühmte Ikonen der Fotografie in Hamburg
Ein unbekleidetes vietnamesisches Mädchen, das vor einem Napalm-Angriff flieht, ein Matrose, der spontan eine Krankenschwester auf dem Times Square küsst, und ein russischer Soldat, der im zerstörten Berlin die sowjetische Fahne hisst: Weltberühmte Ikonen der Fotografie, die sich in das Gedächtnis der Menschheit geprägt haben, sind von Freitag an bis zum 11. Januar im Haus der Photographie in den Hamburger Deichtorhallen zu sehen.
New Yorker Hip-Hopper in Kiel
„This is the rebirth of good Hip-Hop!“, ruft die New Yorker Crew eMC dem Publikum im Luna zu, damit das gleich weiß, wo’s langgehen wird, wenn die Rapper Masta Ace, Wordsworth und Stricklin mit ihrem neuen Album Turning Point zur Europa-Tour aufbrechen – mit Kiel als Start.
Post Selected Items to:

Showing 10 items of about 85000

home  •   advertising  •   terms of service  •   privacy  •   about us  •   contact us  •   press release design by Popshop •   Official PR partner B2BLogger.com •   © 1999-2014 NewsKnowledge