Login
Password
Sources on this Page

> Headlines by Category

 Home / Industries / Retail

You are using the plain HTML view, switch to advanced view for a more complete experience.

Uğur Soğutma’da plaket gecesi
Ticari Soğutucular pazarında 10 yıl içinde dünya markaları arasında yer almayı hedefleyen Uğur Soğutma A.Ş. bu hedefi doğrultusunda büyük bir adım olan Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) programı SAP’a hatasız geçişini 19 Ekim 2016 tarihinde Nysa Otel’de düzenlediği teşekkür yemeğinde anahtar kullanıcılara başarı belgesi ve plaketi verdi.

Uğur Soğutma, iş süreçlerini iyileştirmek, finansal ve operasyonel verilerini daha verimli yönetebilmek için bir yılı aşkın süredir danışman firma Detaysoft ile başlattığı SAP S/4 HANA 360 derece Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) dönüşüm projesini 1 Ekim 2016 itibariyle canlıya alınmasından sonra hatasız geçilmesini SAP temsilcileri, Detaysoft danışmanları, Uğur Soğutma A.Ş.’nin anahtar kullanıcıları ve Uğur Soğutma A.Ş.’nin Yönetim Kurulu üyesinin katılımı ile Nysa Otel’de teşekkür yemeği düzenlendi.

Bir yılı aşkın çalışmaları ve başarılarından ötürü danışman şirket çalışanları ve anahtar kullanıcılara plaket ve teşekkür belgesi verildi. Teşekkür yemeğine aileleriyle katılan davetliler plaket ve başarı belgelerini SAP temsilcisi ve Uğur Soğutma Yönetim Kurulu Üyesi elinden aldı. Tören sonrası Uğur SAP proje sorumlusu yaptığı konuşmada, projemizde emeği geçen tüm çalışanlara, Detaysoft firmasına ve destek ekiplerine çıkardığı özverili iş için teşekkür ederek, bu kazanımların müşterilere, çalışanlara, tedarikçilere ve ülkemize hayırlı ve “uğurlu” olması dileklerinde bulundu.
Uğur Soğutma Dünya devi olma yolunda ilerliyor
1954 yılında Nazilli’de kurulan ve bugün Türkiye’nin en büyük soğutma şirketlerinden biri olan Uğur, sektördeki büyüme ve ilerlemesine tüm hızıyla devam ediyor. Dondurma makineleri imalatı ile başlayan serüveninde bugün 2.000’den fazla kişiye istihdam sağlamakla beraber alanında dünya devlerinden biri olmak üzere kurumsallaşma çalışmalarına devam ediyor.

Coca Cola, Pepsi, Lipton, Carlsberg, Heineken, Nestle, Evian ve Unilever gibi dünya devi markalarla önemli iş ortaklıkları kuran Uğur, sadece imalat ve ihracatta değil, bilgi teknolojileri hizmet yönetimi ve tedarik zinciri güvenliği konularında da Türkiye’nin öncü şirketlerinden biri olmayı hedefliyor. Uğur Soğutma’nın daha güçlü olma hedefi doğrultusunda yaptığı çalışmalar, süreçlerinin kazandığı ISO belgeleriyle perçinleniyor.

Geçtiğimiz günlerde sektörde ulaşılması zor olan bir başarıya imza atan Uğur aynı anda 3 farklı ISO belgesini kalite yelpazesine ekledi. İlgili departmanlar ve kalite yönetimi biriminin çalışmaları sonucunda yönetim sistemlerini ISO/IEC 20000-1 Bilgi Teknolojileri Hizmet Yönetimi, TS ISO 28000 Tedarik Zinciri Güvenliği ve TS ISO 22301 Toplumsal Güvenlik – İş Sürekliliği Yönetim Sistemi olmak üzere 3 uluslararası sertifika ile taçlandırdı.

Dünyada ticari soğutma makineleri dendiğinde akla gelen ilk markalar arasında yer alan Uğur, tükenmek bilmeyen enerjisi ve sürekli iyileştirmeye açık olan kalite anlayışı ile sektörün lider şirketlerinden biri olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.
Uğur Soğutma SAP projesini hayata geçiriyor
1954’den bu yana soğutma sektöründe faaliyet gösteren Uğur Soğutma A.Ş. iş süreçlerini iyileştirmek, finansal ve operasyonel verilerini daha verimli yönetebilmek için 16 Haziran 2015 yılında danışman firma Detaysoft ile başlattığı SAP S/4 HANA 360 derece Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) dönüşüm projesini 1 Ekim 2016 günü canlı kullanıma alıyor.

Türkiye’nin en büyük ilk 100 markası arasında olan Uğur, derin dondurucu sektöründe lider konumda yer alan, 140’tan fazla ülkeye ürünlerini ihraç eden ve 400’den fazla ürün çeşidine sahip, dünyanın önde gelen içecek, dondurulmuş gıda ve dondurma markalarına perakende çözümleri sunuyor. Yurtiçinde 850’nin üzerinde satış noktası, 240'a yakın yetkili servisi bulunuyor. Detaysoft danışmanlığında bir yılı aşkın süredir geçiş süreci geçiren Uğur Soğutma 1 Ekim 2016 günü canlı kullanıma başlıyor.

SAP Proje Sorumlusunun yaptığı açıklamada “Kurumsal kaynak planlama süreçlerini iyileştirmek, etkin takip, analiz ve planlama fonksiyonlarının yürütmek, finansal ve operasyonel verilerini daha verimli yönetebilmek adına mevcut ERP programını değiştirmeye karar verdik.

Daha kararlı iş fonksiyonları, süreç disiplini, ileri kurumsal yazılım teknolojisi, gerçekçi planlama ve tahminleme yeteneği, etkin üretim fonksiyonları ve kurumsal bilgi güvenliği konularında kazanımlar elde edebilmek için SAP’ye geçiş kararı aldık. Bu geçiş ile birlikte sipariş yönetimi, planlama, üretim, sevkiyat ve tedarik etkinliğinde ciddi bir ivme kazanacak, Kurumsal Kaynak Planlama sistemine entegre ettiği B2B, B2C, TYS, CRM, Satış Sonrası Hizmetler portalları ve kurumsal uygulamalarını da iyileştirmiş olacağız. Projemizde emeği geçen tüm çalışanlarımıza, Detaysoft firmasına ve destek ekiplerine teşekkür eder; Bu kazanımların müşterilerimize, çalışanlarımıza, tedarikçilerimize, paydaşlarımıza ve ülkemize Hayırlı ve “Uğurlu” olmasını temenni ederiz.” dedi.
Uğur Soğutma’nın reklamına bir ödül de Kristal Elma’dan
Türkiye’nin reklam, tanıtım ve iletişim profesyonellerini her yıl bir araya getiren Kristal Elma Organizasyonu’nun 2016 yılı etkinliği 5-7 Ekim tarihleri arasında İstanbul’da yapıldı. Gün boyunca sergi, seminer ve etkinliklerin yer aldığı festivalde başarılı bulunan çalışmalar yapılan ödül töreninde sahiplerini buldu.

17 si üst düzey yönetici olan 46 uluslararası konuşmacının görüş ve deneyimlerini paylaştığı oturumlarda toplam katılımcı sayısı 10.000 i geçti.

Uğur Soğutma’nın da derin dondurucu kullanımının ekonomik faydalarını vurguladığı ‘Mevsiminde’ çalışması organizasyon jürisi tarafından Gümüş Elma ödülüne layık görüldü. Basın - bölgesel yarışma dalında, dayanıklı tüketim kategorisinde ikincilik ödülü olan gümüş elmayı Kaf aldı.

Diğer tüm kategoriler ve ödül kazanan projeler ve ajanslar etkinliğin resmi sitesi http://www.kristalelmafestivali.com/icerik/yarisma/oduller/odul-kazananlar.aspx de yayınlandı.

Kristal Elma nedir?
Kristal Elma, reklam sektörünün bir araya geldiği Türkiye'nin en büyük ve dünyanın sayılı organizasyonlarından biridir. Her yıl 11.000'den fazla katılıma sahne olan Kristal Elma iletişim, reklam ve pazarlama profesyonellerinin fikir alışverişinde bulunabilecekleri en önemli platform olarak öne çıkıyor. Türkiye'nin alanında ilk ve en saygın iletişim ödüllerinin sahiplerini bulduğu Kristal Elma, seminerleri ve sektörün gelecek nesillerine yönelik oturumlarıyla yaratıcılığın zirvesi olmaya devam ediyor.
Uğur Soğutma, ISO 31000 risk yönetimi sertifikasını aldı
Sertifikayla ve kapsamıyla ilgili açıklama yapan entegre yönetim sistemleri temsilcisi “Uğur Soğutma A. Ş. olarak 60 yılı aşkın iş tecrübemizle kalite olmadan bir markanın hayatta kalamayacağını çok iyi biliyoruz. Bu nedenle firmamızda kaliteyi sadece kontrol etmiyor tüm çalışanlarımız ve iş ortaklarımızın katkısıyla onu yönetiyoruz. Kaliteyi iş süreçlerimizin bir parçası olacak şekilde yapılandırıyor satın almadan üretime, sevkiyattan satış sonrası hizmetlere kadar prosedür ve standartlarımızı tüm birimlerimize entegre ediyoruz.” diye konuştu.

Bu sertifikasyonun tarihçesine de kısaca değinen yetkili “ISO 31000 tüm dünyada 2009 yılından beri bağımsız denetim sonrasında hem kamu hem özel kuruluşlara verilebilen bir kalite sertifikası. Bu çalışma standardı tüm dünyada sistemli iş görmek isteyen ve karar mekanizmalarında kayıp ihtimallerini elimine etmek isteyen küçük büyük tüm organizasyonlara uygulanabiliyor.” dedi. Bu sertifika ile şirketin sahip olduğu toplam uluslararası kalite belgesinin 10’a yükseldiğini hatırlatan yetkili “Biz Uğur olarak sektörümüzde bu sertifikayı alan ilk kuruluş olmanın da haklı gururunu yaşıyor ve bu çalışmada emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.” diyerek sözlerini tamamladı.

ISO 30001 Nedir?
Kuruluşların gerek karar alma gerekse operasyonel işlemleri sırasında birçok açıdan risklerle karşılaşması mümkündür. İster kamu ister özel olsun ISO 31000 bu tür kurumsal yapıların genel idaresi, stratejisi ve planlaması, yönetimi, rapor verme süreçleri, politikaları, değerleri ve kültürü doğrultusunda risk yönetimi ile ilgili süreci bütünleştirmek amaçlı bir çerçeve geliştirmesini, uygulamasını ve sürekli olarak iyileştirmesine olanak sağlar. Getirdiği süreç ve uygulamalarla hem iç hem dış kaynaklı riskleri sistematik, şeffaf ve güvenilir bir şekilde, kapsam ve içerik dâhilinde yönetmek için prensipleri ve genel esasları sağlar.
Uğur 2016 çekiliş talihlilerine Mercedes’leri teslim etti
Uğur Soğutma A.Ş. ’nin her yıl gelenek haline getirdiği gelen otomobil çekiliş kampanyasının 2016 yılı talihlileri otomobillerini firmanın genel müdürlük binasında teslim aldı. Türkiye’nin ilk derin dondurucusu Uğur’un üretildiği Nazilli fabrikasında 14 Ekim 2016 yapılan teslim töreninde söz alan Finans Direktörü Mehmet Ali KURŞUN, her yıl daha iyisini ve daha fazlasını müşterilerine sunma amaçlarının kampanyalarına da yansıdığını belirterek konuşmasına başladı. Ayrıca geçmiş yıllarda düzenledikleri kampanyalarda şirketin dağıttığı ödüller arasında yazlık daire, spor araba, motosiklet, akıllı telefon ve tablet de yer aldığını da hatırlattı.

Kampanya döneminde ise 4 adet 2016 model Mercedes A180 otomobilin hediye olarak verildiğini belirten KURŞUN, bu yılki çekiliş sonucunda şansın Türkiye’nin dört bir yöresine dağıldığı için ayrıca memnun olduklarını da iletti.

Otomobilleri teslim almaya gelen talihliler olan Cansel Yavuz (Bursa), Emre Koçak (Eskişehir), Kadir Yıldız (Samsun) ve Mehmet Fikri Yıldırım’ı (Erzurum) tebrik eden yetkili, Uğur’u tercihlerinden dolayı kendilerine teşekkür ederek araç anahtarlarını kendilerine teslim etti.

Kampanya hakkında:
“Türkiye Uğur İstiyor, Uğur Kazandırmaya Devam Ediyor” sloganıyla başlatılan çekiliş kampanyası Milli Piyango İdaresi’nin izniyle 30 Mart – 26 Eylül tarihleri arasında düzenlendi. Pazarlama bölümünden yapılan açıklamada 2016 yılında rekor katılımın olduğu ve 142.389 kupon için giriş yapıldığı belirtildi.

30 Eylül 2016 günü şirketin genel müdürlük binasında, noter huzurunda, basına ve halka açık olarak gerçekleşen çekilişle 4 asil ve 4 yedek talihli belirlendi. Her şanslı katılımcının 1’er adet Mercedes-Benz A180 Prime 2016 model otomobilden kazandığı kampanyanın talihlileri 02/10/2016 tarihinde Posta Gazetesi ve Uğur Soğutma’nın ödüllü kurumsal web sitesinin http://www.ugur.com.tr/Mercedes-araba-cekilisi.aspx adresinde yayınlandı.
Uğur Soğutma ürün isimlerinde değişikliğe gitti
Türkiye’de derin dondurucu denildiğinde akla gelen ilk marka olan Uğur ürün isimlerinde daha pratik, anlaşılabilir ve akılda kalıcı bir isimlendirme yapısına geçti.

Ticari ve ev tipi soğutucularda 420'yi aşkın çeşidi ve günlük 4800+ adet üretim kapasitesi ile derin dondurucudan su sebiline, klimadan şişe soğutuculara, dondurma makinelerinden market dolaplarına kadar geniş bir ürün yelpazesine sahip Uğur Soğutma, gelişime ve sürekli iyileştirmeye açık kalite anlayışı ile satışa sunulan cihazların ürün isimlerinde değişiklik yaptı. Kurumsal kaynak planlama programı değişikliğiyle birlikte ürün isimleri daha sistematik ve anlaşabilir özellik kazandıran Uğur Soğutma, müşteri odaklı çalışmalara yaptığı yatırımlar ve yürüttüğü projelere devam ettiğini bir kez daha gösterdi.

Uğur Soğutma Ürün Değerlendirme Komisyonu Yetkilisinin yaptığı açıklamada; “Uğur Soğutma Makinaları Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi olarak özellikle son beş yıldır yürütmekte olduğumuz Kurumsal Yönetim İlkeleri kapsamındaki çalışmalarımızı yeni ve önemli bir aşamaya yükseltmiş bulunuyoruz. Bir yılı biraz aşan süredir yürütmekte olduğumuz Kurumsal Kaynak Planlaması konusundaki SAP projemizin uygulamasını 01 Ekim 2016 günü başladık. Projemizin gerektirdiği yapısal değişiklikler, operasyonel sonuçları ve sistematik değişiklik ihtiyaçları kapsamında üretilen ve satışa sunulan cihazların Ürün İsimlerinde değişikliğe gidilmiştir. Bu çalışmalar sonucu daha anlaşılır ve akılda kalıcı bir sistematik kullanılarak isimlendirme yapısı yeniden oluşturulmuştur. Bu uygulamamızın müşterilerimize, çalışanlarımın yararına olmasını dileğiyle herkese teşekkür ederiz.” Diyerek sözlerini sonlandıran yetkili ayrıca www.ugur.com.tr web sitemizde bulunan Ürün İsimlendirme Kılavuzu’ndan konu ile ilgili bilgilere ulaşabileceklerini hatırlatmıştır.

Ürün İsimlendirme Kılavuzu
http://www.ugur.com.tr/images/tanitimkataloglari/urun_isimlendirme_kilavuzu.pdf
Uğur Soğutma’nın mobil kataloğu yayında
Lider derin dondurucu üreticisi Uğur Soğutma yeni mobil ürün kataloğunu Türkçe ve İngilizce olmak üzere Apple Appstore’da iOS kullanıcılarının hizmetine sundu.

Uğur Soğutma’nın hem ev tipi hem ticari ürünlerinin yer aldığı dijital kataloğu ücretsiz olarak indirilebilir. iOS işletim sistemine sahip iPhone ve iPad mobil cihazlar için tasarlanan katalog, firmanın yelpazesinde yer alan tüm modeller hakkında bilgi içeriyor.

Uğur markalı buzdolabı, derin dondurucu ve klimaların görselleriyle teknik özelliklerine bu uygulamadan ulaşmak mümkün. İlgili ürünlerden daha fazla verim alınmasını sağlayan ve bakıma ilişkin ipuçlarının da yer aldığı kullanma kılavuzları da her model için yapılandırılmış uygulama içinden ulaşılabilir halde tüketicilere sunuluyor. İsteğe bağlı olarak katalog dili İngilizce de seçilebiliyor.

Uygulama Appstore aracılığıyla mobil cihaz üzerinden veya https://itunes.apple.com/tr/app/ugur-catalog/id1118391980?mt=8 bağlantısından indirilebiliyor.
En değerli markalar arasında Uğur Soğutma da yerini aldı
Uluslararası marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance'in 2016 yılı Türkiye'nin En Değerli 100 Markası çalışması açıklandı. Her yıl marka değerini daha da yükselten Uğur Soğutma, Türkiye’nin en değerli 100 markası arasına yerini aldı.

Bu yıl 9'uncu çalışmasını tamamlayan Brand Finance "Türkiye'nin En Değerli Markaları-Turkey 100" açıklarken en değerli 100 markanın toplam değeri 29,3 milyar dolar olduğu belirtildi. Çalışmaya göre, kur farkının önemle hissedildiği listede Türkiye’nin en değerli yüz markasının bir önceki yıla göre toplam değer azalışı 5 milyar doları buldu. Yüz markalık listeye bu yıl muhtelif iş kollarından 12 yeni marka dahil oldu. Toplam değerin yüzde 32’sini banka, yüzde 13’ünü telekom, yüzde 9’unu havayolu ve yüzde 4’ünü gıda-perakende markaları oluşturdu.

Soğutma sektöründe lider konumda yer alan Uğur Soğutma’nın Türkiye’nin En Değerli Markaları arasında yer almasıyla ilgili Finans Departmanından yapılan açıklamada “Türkiye’de en değerli markalar arasında seçilmiş olduğumuzdan dolayı çalışanlarımız ve tüketicilerimiz adına gurur duymaktayız. Uğur, yaşama değer katan kaliteli ürünleri ile müşterilerin beklentilerini her zaman karşılayan bir marka olmuş, dayanıklı ve enerji tasarruflu ürünleriyle Türkiye’de alanında lider marka konumuna getirmiştir. Kuruluşumuzdan bu yana istikrarımızı koruyarak her geçen gün bir adım daha ileriye gitmek için çalıştık ve bu yolda emin adımlarla ilerlemeye devam edeceğiz.” diyerek sözlerine son verdi.
Uğur Soğutma ihracat rakamları açıklandı
‘İhracatın Şampiyonlar Ligi’ olarak tanımlanan, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından her yıl açıklanan en fazla ihracat yapan 1.000 firmanın yer aldığı listede, 2015 yılında Uğur Soğutma Makinaları San. ve Tic. A.Ş. 130 milyon dolarlık ihracat rakamıyla en çok ihracat yapan firmalar arasında yer aldı.

İhracatta 2015’in ilk 1000 firmasını değerlendiren TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, “Türkiye’nin 2015’teki 143,9 milyar dolarlık toplam ihracatının yüzde 48,7’sini ilk 500 firma yaptı. İkinci 500 firma ihracatın yüzde 8,8’ini, geri kalan 62 bine yakın firma da toplamın yüzde 42,5’ini gerçekleştirdi. Burada önceki yıllara göre ihracatın tabana yayıldığını görüyoruz” dedi. Soğutma sektöründe lider konumda yer alan, 140’tan fazla ülkeye ürünlerini ihraç eden ve 300’den fazla ürün çeşidine sahip Uğur, dünyanın önde gelen içecek, dondurulmuş gıda ve dondurma markalarına perakende çözümleri sunuyor. İhracatlarını Ege İhracatçı birlikleri üzerinden yapan Uğur, pazar çeşitliliği konusunda da çeşitli ödüllere sahip Uğur Soğutma Uzakdoğu’dan Avrupa’ya, Kuzey Afrika’dan Güney Amerika’ya kadar çok geniş bir coğrafyaya hitap ediyor.

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nden yapılan açıklamaya göre rekortmen ihracatçılar arasında 593 firma ile Marmara Bölgesi lider olurken bunu 138 firma ile Ege Bölgesi ve 83 firma ile İç Anadolu Bölgesi izledi.
Post Selected Items to:

Showing 10 items of about 18000

home  •   advertising  •   terms of service  •   privacy  •   about us  •   contact us  •   press release design by Popshop •   © 1999-2018 NewsKnowledge